Rom Xiaomi Mi 5s Plus için LineageOS 16 (Offical)

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Romun kendi stock launcher'ını kullanıyorum hocam. Uygulamalar kısmında da Launcher veya Başlatıcı gibi bir uygulama bulamadım. Sistem uygulamalarını göremiyorum.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sistem uygulamalarını şimdi buldum ancak launcher veya başlatıcı çıkmadı. Kurulum Sihirbazı, Lineagos Ayarları Deposu, Lineageos Themes, Lineageos Ayarları, Lineageos Sistemi çıktı. Bunlardan birisi olabilir mi ?

Lineageos launcher uygulaması Trebuchet olarak gözüküyor. Dediğiniz gibi tüm verileri temizledim ancak sıkıntı devam ediyor
Trubechat gibi bir adı var sizin launcherin.

osmansty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi 5s plus
Meslek
Mühendis
Konular
0
Evet az önce dediğiniz gibi verileri temizledim. Ancak düzelmedi. Play store'dan uygulama yükleyince bir adet daha o simgeden geliyor ve yükleme tamamlanınca gidiyor. Bu yüzden olabilir diye play store ve google hizmetlerinin verilerinide temizledim ancak hala olmadı.

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Evet az önce dediğiniz gibi verileri temizledim. Ancak düzelmedi. Play store'dan uygulama yükleyince bir adet daha o simgeden geliyor ve yükleme tamamlanınca gidiyor. Bu yüzden olabilir diye play store ve google hizmetlerinin verilerinide temizledim ancak hala olmadı.
O simgeye uzun basınca sil menüsü çıkmıyor mu acaba?

osmansty

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi 5s plus
Meslek
Mühendis
Konular
0
Uygulama bilgisi çıkıyor hocam ama tıkladığımda Chrome'dan websiteye yönlendiriyor. Siteden de 404 hatası alıyorum.

Hepsini temizledikten sonra yeniden başlattım şu an düzeldi hocam teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

sertokus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0,1
Cihazım
Mi 5s
Konular
13
Merhaba. Rica ederim.
1. Evet TWRP üzerinden kuruyoruz.
2. TWRP yedeğinizi sadece aynı tabanlı romlarda (Mümkünse aynı Rom) yüklenmelidir. (yani AOSP rom veri yedeğiniz yoksa denemeyiniz Bootloop Döngüsü kaçınılmaz) Bunun yerine ile yedek alınız veri ve uygulamalarınız güvenle yüklenir. Her taban rom arasında geçiş yapabilirsiniz.
3. Evet. Fakat her gün güncelleme gelecektir. bu ne denle her gün güncellemek zorunda değilsiniz. Değişiklik listesini kontrol edersiniz uygun oldukça haftalık güncelleyebilirisiniz. Dilerseniz günlükte güncelleyebilirisiniz.
4. Bence çok memnun iseniz değişimi yapmaya gerek yok. Çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatabilir. Diğer taraftan ben miui taban yerine Aosp tabanlı rom kullanıyorum. Özelleştirme ve saf android deneyimi hoşuma gidiyor. Benim şarj veya garanti v.s. hassasiyetim yoktur. Gündelik kullanımda harika işler çıkarıyor.
Deneyip karar verebilirsiniz.

Bir diğer seçenk ise yeni çıkan romu deneyebilirisiniz.
Kolay gelsin.
Hocam öyle önerilerde bulunmuşsunuz ki hangi romu kullanacağımızı şaşırdık.
Bilginizden istifade etmek istiyorum hocam.
mi 5s plus için hangi romu önerirsiniz. Ben gereksiz uygulama istemiyorum. Telefonumu kendim özelleştirmek isterim. Birde son zamanlarda ısınma problemi oluyor özellikle sıcak havalarda ve kasma oluyor. bunu en aza indirgeyecek rom tavsiyeniz nedir hocam.

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Hocam öyle önerilerde bulunmuşsunuz ki hangi romu kullanacağımızı şaşırdık.
Bilginizden istifade etmek istiyorum hocam.
mi 5s plus için hangi romu önerirsiniz. Ben gereksiz uygulama istemiyorum. Telefonumu kendim özelleştirmek isterim. Birde son zamanlarda ısınma problemi oluyor özellikle sıcak havalarda ve kasma oluyor. bunu en aza indirgeyecek rom tavsiyeniz nedir hocam.

Maalesef artık Mi5s Plus cihazını kullanmadığım için bu konuda yardımcı olamayacağım. Merakınız ve azminiz ile yapabileceğinize inanıyorum.

Bahse konu telefon ilk xiaomi telefonumu ve çok hunharca kullandım. Hiç yarı yolda bırakmadı.

Saygılar ve başarılar dilerim.

turkuazzz99

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özkan Özcan
Cihazım
Mİ5S PLUS
Konular
18
Başalatıcı (launcher) uygulamaızı sıfırlamayı deneyin. (önbellek ve eğer mümkünse depolama)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Siz de hangi rom var hocam?

Üst Alt