Rom Xiaomi Mi 5s Plus için LineageOS 16 (Offical)

Pegasus__

..::FreeDoom::..
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhaba Arkadaşlar.

Uzun süredir unutulmuş olan cihazımız için nihayet LOS takımı gecelik 16 (Pie) sürümü yayınladılar.
ne olduğunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok zannedersem. Resmi indirebilirsiniz.
kolay gelsin.

ego_1981

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
Xiaomi 5s plus
Konular
1
Merhaba, güncel kullanıyorum sorunsuz şekilde ekran sürem 2700-2800 mah ortalama görünen pilim için 6 saat civarında bulunuyor. Sormak istediğim ise her gün güncelleme geliyor telefona ve güncelliyorum bende, bunun iyimi kötümü olduğunu anlamadım bu kadar seri güncellenen rom görmedim :))

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhaba, güncel kullanıyorum sorunsuz şekilde ekran sürem 2700-2800 mah ortalama görünen pilim için 6 saat civarında bulunuyor. Sormak istediğim ise her gün güncelleme geliyor telefona ve güncelliyorum bende, bunun iyimi kötümü olduğunu anlamadım bu kadar seri güncellenen rom görmedim :))

Merhaba yüklediğiniz rom geceliktir. Yani her gece yeni yamalar ve ek özelliklerin denendiği beta özeliklerdir ve geliştirici sürümüdür. bu nedenle her gün güncellemezseniz de olur. haftalık güncelleyin :)

ego_1981

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ergün
Cihazım
Xiaomi 5s plus
Konular
1
Teşekkürler bilgi için :) ama bir sorum daha var telefonu orijinal global romla arabama bağla ya biliyordum fakat bu roma geçtikten sonra telefonumu araç görmüyor, bluetooth ta herhangi bir sorun yok açtığımda aktif oluyor sizce ne olabilir yada çözüm yolu var mı? Teşekkürler

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Teşekkürler bilgi için :) ama bir sorum daha var telefonu orijinal global romla arabama bağla ya biliyordum fakat bu roma geçtikten sonra telefonumu araç görmüyor, bluetooth ta herhangi bir sorun yok açtığımda aktif oluyor sizce ne olabilir yada çözüm yolu var mı? Teşekkürler
Aracınızın verilerini sıfırlayıp yeniden eşlemeyi deneyebilirsiiniz. Muhtemelen iş görecektir.

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Merhaba Arkadaşlar.

Uzun süredir unutulmuş olan cihazımız için nihayet LOS takımı gecelik 16 (Pie) sürümü yayınladılar.
ne olduğunu uzun uzadıya anlatmaya gerek yok zannedersem. Resmi indirebilirsiniz.
kolay gelsin.
Merhaba Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak size. Öncelikle bu rom twrp üzerinden yükleyebiliyor muyuz? Ve twrp yedeğimizi akabinde kurabiliyor muyuz?(Şuan eu beta rom kullanıyorum. BL de açık)
Paylaştığınız linkteki en güncel dosyayı mı yükleyeceğiz?
En önemli sorum ise Belirttiğim gibi eu beta rom kullanıyorum ve çok memnunum. Kullanıcı deneyimi olarak kişisel değerlendirmeniz nasıl olacaktır? Teşekkür ederim.

MI 5s Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Pegasus__

Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Mi 9T - Davinci
Konular
50
Merhaba Öncelikle paylaşımınız için teşekkür ederim. Birkaç sorum olacak size. Öncelikle bu rom twrp üzerinden yükleyebiliyor muyuz? Ve twrp yedeğimizi akabinde kurabiliyor muyuz?(Şuan eu beta rom kullanıyorum. BL de açık)
Paylaştığınız linkteki en güncel dosyayı mı yükleyeceğiz?
En önemli sorum ise Belirttiğim gibi eu beta rom kullanıyorum ve çok memnunum. Kullanıcı deneyimi olarak kişisel değerlendirmeniz nasıl olacaktır? Teşekkür ederim.

Merhaba. Rica ederim.
1. Evet TWRP üzerinden kuruyoruz.
2. TWRP yedeğinizi sadece aynı tabanlı romlarda (Mümkünse aynı Rom) yüklenmelidir. (yani AOSP rom veri yedeğiniz yoksa denemeyiniz Bootloop Döngüsü kaçınılmaz) Bunun yerine ile yedek alınız veri ve uygulamalarınız güvenle yüklenir. Her taban rom arasında geçiş yapabilirsiniz.
3. Evet. Fakat her gün güncelleme gelecektir. bu ne denle her gün güncellemek zorunda değilsiniz. Değişiklik listesini kontrol edersiniz uygun oldukça haftalık güncelleyebilirisiniz. Dilerseniz günlükte güncelleyebilirisiniz.
4. Bence çok memnun iseniz değişimi yapmaya gerek yok. Çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatabilir. Diğer taraftan ben miui taban yerine Aosp tabanlı rom kullanıyorum. Özelleştirme ve saf android deneyimi hoşuma gidiyor. Benim şarj veya garanti v.s. hassasiyetim yoktur. Gündelik kullanımda harika işler çıkarıyor.
Deneyip karar verebilirsiniz.

Bir diğer seçenk ise yeni çıkan romu deneyebilirisiniz.
Kolay gelsin.

tcivelek61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TURGUT
Cihazım
mi5s plus
Konular
31
Merhaba. Rica ederim.
1. Evet TWRP üzerinden kuruyoruz.
2. TWRP yedeğinizi sadece aynı tabanlı romlarda (Mümkünse aynı Rom) yüklenmelidir. (yani AOSP rom veri yedeğiniz yoksa denemeyiniz Bootloop Döngüsü kaçınılmaz)
3. Evet. Fakat her gün güncelleme gelecektir. bu ne denle her gün güncellemek zorunda değilsiniz. Değişiklik listesini kontrol edersiniz uygun oldukça haftalık güncelleyebilirisiniz. Dilerseniz günlükte güncelleyebilirisiniz.
4. Bence çok memnun iseniz değişimi yapmaya gerek yok. Çoğu zaman hayal kırıklığı yaşatabilir. Diğer taraftan ben miui taban yerine Aosp tabanlı Syberia rom kullanıyorum. Özelleştirme ve saf android deneyimi hoşuma gidiyor. Benim şarj veya garanti v.s. hassasiyetim yoktur. Gündelik kullanımda harika işler çıkarıyor.
Deneyip karar verebilirsiniz.

Kolay gelsin.
Teşekkür ederim Oldukça açıklayıcı oldunuz.

Üst Alt