Xiaomi Mİ 5 4G (LTE) Sorunu

blltlgn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilal
Cihazım
Redmi Note 3
Konular
13
Hangi operatörü kullanıyorsunuz? Vodafone 800 bandında yayın yaptığı için Xiaomi telefonlarda sorun oluyor. Ama TT ve Turkcell'de sorun yok bildiğim kadarıyla.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mustafagokhankarabulut

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gokhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
17
Hangi operatörü kullanıyorsunuz? Vodafone 800 bandında yayın yaptığı için Xiaomi telefonlarda sorun oluyor. Ama TT ve Turkcell'de sorun yok bildiğim kadarıyla.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Vodafone kullanıyorum.dediğiniz gibi olabilir.turkcell ile deneme yapıp bilgi vereceğim.

ilginiz için teşekkür ederim.

eren2535

Canım kızım
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aydın
Cihazım
xiaomi mi8
Meslek
matbaa
Konular
3
Mi 5 bilmem ama Türkcell mi4 de sorun yok her yerde çekiyor

akdrhmz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mİ 9 SE
Konular
28
arkadaşlar ben de hepsiburada.com üzerinen mi5 satın aldım vodafone hattım var 4.5g çekmese anlıyıcam ancak sorgulama yaptığımda cihaz desteklemiyor diye hata veriyor yardımcı olur musunuz?
ağları tarattırdığımda aşağıdaki gibi çıkıyor 4.5 g çekmediği için mi böyle yapıyor acaba? ağ sinyal ölçme programı buldum 3g 2g çekiyor ama lte kısmında kıpırdama yok sorun mu vardır cihazı göndereyim mi yoksa vodafone dan mı kaynaklıdır sizce?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2016-08-19-02-05-52_com.android.phone.png
    Screenshot_2016-08-19-02-05-52_com.android.phone.png
    104,3 KB · Görüntüleme: 289

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
arkadaşlar ben de hepsiburada.com üzerinen mi5 satın aldım vodafone hattım var 4.5g çekmese anlıyıcam ancak sorgulama yaptığımda cihaz desteklemiyor diye hata veriyor yardımcı olur musunuz?
ağları tarattırdığımda aşağıdaki gibi çıkıyor 4.5 g çekmediği için mi böyle yapıyor acaba? ağ sinyal ölçme programı buldum 3g 2g çekiyor ama lte kısmında kıpırdama yok sorun mu vardır cihazı göndereyim mi yoksa vodafone dan mı kaynaklıdır sizce?
Bunun hakkında pek çok kez forumda metinler yazıldı çizildi, operatörler elindeki imei listesine göre cihazınızın 4G destekleyip desteklemediğini söylüyor. Ellerinde kayıtlı olarak sizin imei olmadığından onlara göre sizin cihaz 3g bile desteklemiyor hatta imeiniz sistemde olmadığından öyle bir telefon bile yok onlar için. Şimdi ikinci kısıma gelelim, 4G de Turkcell en iyi operatör, yazının sonunda test sonucumu paylaşıcağım. 4G çeken bir mekanda olduğunuzda ve hattınız 4G aktifse 4G ye bağlanacaktır cihaz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ertanx

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ertan
Cihazım
Mi 6
Meslek
Teknisyen
Konular
48
Hepsiburada, N11 ve Semers satışlarda 4G 800Mhz (20) bandını desteklemediğini yazarsa çok faydalı olur. Genellikle Vodafone 4G sinyalini 800Mhz (20) bandından veriyor. Onun için Turkcell ve TT seçilmeli operatör olarak, Vadafone üzebilir. Bu bilgiye sahip olmayan kullanıcılar hayal kırıklığı ile karşılaşıyor maalesef.

cigarini

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
halil
Cihazım
t50
Konular
6
Merhaba

Yeni mi 5 sahibiyim.cihaza çift sim kartlarımı taktığımda ikisinide gördü burada bir sıkıntı yok.
iki sim kartımın 4.5 g ayarları yapılmış olmasına rağmen ve ayarlardan lte seçili olmasına rağmen
h+ olarak bağlanıyor.internette araştırdım gizli menüye girdim.oradan lte'yi seçtim bu seferde şebeke komple
gidiyor.

bu sıkıntının çözümü yazılım ile sağlanabilirmi.?
botloader kilidi ile ilgili bir ilgisi varmı kilidi açtığım zaman düzelirmi.?
rom ile ilgisi varmı.?

teşekkürler.
aynı durum benim içinde geçerli bi türlü çözümünü bulamadım

mavi58

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
talha
Cihazım
mi 5 64 gb
Konular
0
Merhaba bende ilk başlarda bu 4G meselesine takmıştım ama bıraktım. Hattım vodafone 4G de sıkıntı var band olayından dolayı arkadaşların dediği gibi. Bazen şehir merkezinde 4G bandına geçiyor. Band açma olayı var uğraşırım derseniz, link gönderebilirim. Ben bir kaç kere denedim olmayınca bıraktım. Şahsen çok gerekli olmuyor benim için 4G

endera

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
Redmi Note4G
Konular
12
peki mi 5s de bu sorun devam ediyor mu