Yardım Xiaomi Mi 11 Batarya Sağlığı Hk.

caliskansahis44

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Salih
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
2
Üstadım detaylı cevabınız için çok teşekkür ederim. Bende ki iğrenç bir takıntı. Hiç sevmiyorum bu huyumu. Telefonu ilk aldığımda batarya sağlığı %101 di önce ki telefonlarım daki gibi ki bu konuya çok dikkat ederim %17 de şarja takıp %100 olmadan şarj dan çıkarmama rağmen her şarja taktığımda batarya sağlığı düştü. Ben bunun sebebinin yazılım olduğunu düşünüyorum. Çünkü ne zaman ben Xiaomi by Eu yazılımına geçtim telefon çok ısınmaya başladı ve ısındıkça batarya aşınmaya başladı. Dünden bu yana Global yazılıma geri dönmeye çalışıyorum. Onda da Xiaomi Mi Flash ile Orjinal fastboot yazılımını gösterdiğimde couldn't Flash script hatası alıyorum. Baktım hatanın çözümüne fastboot yazılımını tamamen winrardan çıkarmadıları için bu hata alınıyor. Ama ben image klasörü çıkana kadar zip dosyasından çıkarıyorum.
Biliyorum, aynı takıntı bende de vardı :) Alt tarafı pil, eskiyince değişiriz gözüyle bakmaya çalışın mevcut ısı sorununu çözdükten sonra. Evet zaten cihazın ısınması ve pili hızlı boşaltmak(oyun vs yorucu işlemlerle) en büyük düşmanları pilin. Isı sorunundan dolayı
bu yıpranmayı yaşamış olmanız olası. Bu ikisine dikkat ettikten sonra gerisine bakmayın. Cihazın ısı sorununu çözdükten sonra da pil sağlığı durumunu sürekli kontrol etmeyi bırakın. Canınız sıkılır boş yere.

ErdmTrz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Konular
2
Biliyorum, aynı takıntı bende de vardı :) Alt tarafı pil, eskiyince değişiriz gözüyle bakmaya çalışın mevcut ısı sorununu çözdükten sonra. Evet zaten cihazın ısınması ve pili hızlı boşaltmak(oyun vs yorucu işlemlerle) en büyük düşmanları pilin. Isı sorunundan dolayı
bu yıpranmayı yaşamış olmanız olası. Bu ikisine dikkat ettikten sonra gerisine bakmayın. Cihazın ısı sorununu çözdükten sonra da pil sağlığı durumunu sürekli kontrol etmeyi bırakın. Canınız sıkılır boş yere.
Üstadım tekrardan cevabınız için teşekkü ederim. Bende artık kafaya takmamaya çalışacağım. Pil sağlığını sürekli kontrol edeceğim.

Üst Alt