Sohbet Xiaomi markasının kötü gözükmesi

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Herkes sorun yaşayabilir. Sorun şu. Forumda zaten. Her telefon için açılmış konu ve çözümler var. Ama hiç bir araştırma yapmadan direk konu açmak sorun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Herkes sorun yaşayabilir. Sorun şu. Forumda zaten. Her telefon için açılmış konu ve çözümler var. Ama hiç bir araştırma yapmadan direk konu açmak sorun.

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
Bende kaç yıldır Xiaomi kullanıyorum rootlu olarak forumdaki sorunlardan 1 tanesiyle bile karşılaşmadım

Bence kilit olan konular silinmeli forumda ondan dolayıda bir fazlalık var yada (umarım Xiaomi böyle yapmaz) Huawei gibi telefonların bl kilidin açmayı kapatmalı.

alperozd

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Birinci Adım
Cihazım
Mi8
Konular
4
ZenUI konusunda size katılıyorum, çok güzel bir arayüz.
Bunun en büyük nedeni, beta ve özel romların kullanımının moda haline gelmiş olması. Farkediyorsanız sorunların neredeyse tamamı yazılımsal. Bununda en büyük nedeni resmi kararlı romların kullanılmaması. Sonuç olarak bu sorunların büyük kısmı Xiaomi'nin sorunu değil.

Tabi kullanıcılar miui den istediklerini alamadıkları için böyle yöntemlere başvurmak zorunda kalıyorlar, yazılım konusunda Xiaomi de çok sorunlu ve 5-6 yıl geriden geliyor.

3 seneden fazla asus kullandım ve ZenUI okadar iyi bir sistemdiki benim için root dışında sistemde hiçbir değişiklik yapma gereği hissetmedim.
ZenUI kesinlikle piyasadaki bütün arayüzleri döver. Ben şimdiye kadar Asus kullandım, sistemde yaptığım modifikasyonlar sadece Magisk Xposed ve Nova Launcher yüklemek oldu. Xiaomi'nin Apple çakması bir arayüz yolunda gitmesi rahatsız edici. Neyse ki artık yavaş yavaş Android'e benzemeye başladılar.

Bende kaç yıldır Xiaomi kullanıyorum rootlu olarak forumdaki sorunlardan 1 tanesiyle bile karşılaşmadım

Bence kilit olan konular silinmeli forumda ondan dolayıda bir fazlalık var yada (umarım Xiaomi böyle yapmaz) Huawei gibi telefonların bl kilidin açmayı kapatmalı.
Eğer bootloader kilidi açılması olayı iptal olursa kullanıcı kitlesini kaybeder.

Eğer bootloader kilidi açılması olayı iptal olursa kullanıcı kitlesini kaybeder.

Sorun burda belirtilenler hiçbiri değil. Sorun mantıkta. Cihazla ilgili problem yaşamayan bir insan gidip konu açmaz. Her konunun problemlerle alakalı olması gayet normal.

peugeut27

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samet
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Sağlık
Konular
2
Xiaomi kullananların bir çoğu zaten teknoloji meraklısı teknolojiden anlayan yazılımla donanımla az çok ilgisi alakası olan insanlar olduğu için bir foruma sahip. Allah tüm forum kurucu yönetici ve üyelerinden razı olsun. Bir çok sorun aslında kendi başımıza yaptığımız şeylerden kaynaklı ve hemen hemen her sorun da çözüme kavuşuyor. En azından sorununu paylaşıp yardım alabileceğin bir platform var bu çok güzel bir şey bu açıdan bakmalı bence. Kaldı ki bilmeyen birisi maceraya atılınca ortaya çıkıyor çoğu sorunlar :) iyiki var forumumuz ve sorunlarımız. Sorunlar oldukça çözümler bulunuyor ve bilgi paylaşımı oluyor bu da gelişmeye götürüyor bizleri..

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Tamamen kendi bireysel görüşümü söylüyorum; Romlar sürekli değişiyor bu sebeple sorunlar da değişebiliyor, forum içi arama yapılmasını bende isterim fakat sorun yaşayan kişiler foruma alışana kadar yeni konu açma yoluna gidiyor ,ben bunu yanlış görmüyorum, zamanında ben de yapmışımdır . Bizler Xiaomi firmasının yetkilileri değiliz , amacımız para kazanmak yeni kişileri çekmek değil , varolanin sorunlarını çözmek çünkü biz hepimiz aynı taraftayız .

tengrikutlubilge

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Kağan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
9
Söylenenlerin hepsi doğru , haklı olduğu yönler var fakat ben kendi tecrübelerime dayanarak büyük bir sorun olduğunu düşünmüyorum , bir çok insanı bu marka ile tanıştırdım (Türkiye ye girmeden önce de) en son arkadaşıma pocophone f1 aldık deli gibi oyun oynuyor (pubg) gayet memnun sonuçta stabil kullanıyor ve yazılım işlerinden hiç ama hiç anlamaz , forum da bir konu ile ilgili çok başlık ve yorum var doğrudur (bir de özelden cevapladıklarımız hariç) ama ben bunları çöplük değilde , zenginlik olarak görüyorum sonuçta her yorum da değerli , cihazımız ve kocaman bir forumunuz var içerde onlarca üstâd var e daha ne olsun !

NAGİSA

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Semih Alp Ac
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
8
ZenUI kesinlikle piyasadaki bütün arayüzleri döver. Ben şimdiye kadar Asus kullandım, sistemde yaptığım modifikasyonlar sadece Magisk Xposed ve Nova Launcher yüklemek oldu. Xiaomi'nin Apple çakması bir arayüz yolunda gitmesi rahatsız edici. Neyse ki artık yavaş yavaş Android'e benzemeye başladılar.

Sorun burda belirtilenler hiçbiri değil. Sorun mantıkta. Cihazla ilgili problem yaşamayan bir insan gidip konu açmaz. Her konunun problemlerle alakalı olması gayet normal.
Eğer Xiaomi bl kilidini iptal ederse biz hangi kapıya gidicez Huawei olmaz Apple olmaz one plus pahalı herkes alamaz samsung da da işler iyicene zorlaşmış ve yeni cihazların offical rom destegide yok.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Forum daki en büyük eksiklerden birisi yönetici onayı olmadan konu acabilmektir. Bu yüzden Forum gerçekten çöp konularla dolu.

Xiaomi nin forumu olması değil sorun. Sorun herkesin hazıra konmak istemesi. Forumda yüzlerce çözümler var kimse araştırmiyor
Hocam dediğiniz bir çözümdür ama kim 24 saat forumun başında oturup, konuları onaylayıp, vize verecek
Sizi , ben yaparım derseniz, hemen kadroya alabiliriz

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Hocam dediğiniz bir çözümdür ama kim 24 saat forumun başında oturup, konuları onaylayıp, vize verecek
Sizi , ben yaparım derseniz, hemen kadroya alabiliriz

Hocam en azından satılık ilan bölümünde bir süre olsun ?

Mesela ilan süresi 15 gün olsun,15 gün sonunda kullanıcı ilanı yenilemez ise otomatik olarak konu silinsin ..

Linkte ki konu bakın 2017 den kalma ? Hala cevap yazılabiliyor?

Satış - 5 günlük garantili 128gb siyah mi6

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam en azından satılık ilan bölümünde bir süre olsun ?

Mesela ilan süresi 15 gün olsun,15 gün sonunda kullanıcı ilanı yenilemez ise otomatik olarak konu silinsin ..

Linkte ki konu bakın 2017 den kalma ? Hala cevap yazılabiliyor?

Satış - 5 günlük garantili 128gb siyah mi6
Maalesef forum altyapısı öyle programlı çalışmıyor, sizin dediğinizi yapabilmek için özel ve karışık bir algoritma yazılması gerekiyor ve forumun da yapısı buna müsait olmalı....yani çok zor işler bunlar

Üst Alt