Sohbet Xiaomi markasının kötü gözükmesi

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Bugün bir arkadaşım geldi yanıma. Miui Türkiye forumda gezmiş. Abi bu xiaomi me kadar sorunlu diyor. Ne oldu diye sordum.acilan konulara bakiyorum herkesin problemi var. Alicaktim ama vazgectim dedi. Bilgilendirme yaptım ama gerçekten soğumuş.
Bakıyorum gerçekten açılan konularin çoğu hep telefonun sorunlarıyla ilgili. Ben 3 sene dır xiaomi mi5s kullanıyorum sorun yaşamadım. Ufak bir sorunum oldu onuda araştırıp buldum.
Diyeceğim konu şu. En ufak bir problem de konu açmadan önce araştırma yapın. Gercekten forum çöp konularla dolu.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Xiaomi'nin en azindan bir forumu var yardım için insanlar destek alabiliyor marka ile ilgili haberleri okuyabiliyorlar, genel olarak android ile ilgili uygulamaları taniyabiliyorlar.

Diğer markaların kaç tanesinin böyle forumu var acaba çoğu başka forumlarda geziniyorlar bir konu açmak için yada çözüm aramak için.

Arkadaşınız forum ne demek tam bilmiyor gibi geldi bana.

Yoksa samsunun, Huaweinin vs. markaların hiç mi sorunu yok çok var ama yazabilecekleri, ilgi alabilecekleri yerler çok kısıtlı o yüzden bu forum Xiaomi alacaklar için aslında çok büyük bir artı. Sadece çöken cihazlar için rom nasıl yüklenir konusu bile insanları garantiden kurtarıyor yoksa o cihaz en az 10 gün garantide kalacak.

Aynı konuların açılması konusuna katılıyorum fakat insanımızın çoğu "armut piş ağzıma" düş olduğu için böyle maalesef ki.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
103
Bunun en büyük nedeni, beta ve özel romların kullanımının moda haline gelmiş olması. Farkediyorsanız sorunların neredeyse tamamı yazılımsal. Bununda en büyük nedeni resmi kararlı romların kullanılmaması. Sonuç olarak bu sorunların büyük kısmı Xiaomi'nin sorunu değil.

Tabi kullanıcılar miui den istediklerini alamadıkları için böyle yöntemlere başvurmak zorunda kalıyorlar, yazılım konusunda Xiaomi de çok sorunlu ve 5-6 yıl geriden geliyor.

3 seneden fazla asus kullandım ve ZenUI okadar iyi bir sistemdiki benim için root dışında sistemde hiçbir değişiklik yapma gereği hissetmedim.

1231243

M|C|C|X|X|X|MCCXLIII
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mertcan
Cihazım
Poco X3
Meslek
Dondurulmuş Üni.
Konular
63
Bunun en büyük nedeni, beta ve özel romların kullanımının moda haline gelmiş olması. Farkediyorsanız sorunların neredeyse tamamı yazılımsal. Bununda en büyük nedeni resmi kararlı romların kullanılmaması. Sonuç olarak bu sorunların büyük kısmı Xiaomi'nin sorunu değil.

Tabi kullanıcılar miui den istediklerini alamadıkları için böyle yöntemlere başvurmak zorunda kalıyorlar, yazılım konusunda Xiaomi de çok sorunlu ve 5-6 yıl geriden geliyor.

3 seneden fazla asus kullandım ve ZenUI okadar iyi bir sistemdiki benim için root dışında sistemde hiçbir değişiklik yapma gereği hissetmedim.
ZenUI konusunda size katılıyorum, çok güzel bir arayüz.

MetinS

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Metin
Cihazım
Mi 8 64Gb Siyah
Konular
8
Her marka öyle sorun olmayan telefon mu var. Bundan önce 4 sene LG kullandım iyi yanları vardı ama onda da bir çok sorun vardı. En azından xiaomi nin böyle bir sitesi varda destek alabiliyoruz.

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

blackrow67

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
DoğuHan
Cihazım
Xiaomi Mi5
Konular
16

Bu sebepten ötürü BETA romlar'da askıya alındı Global'de. Millet betayı stabil gibi kullanmaya çalıştı.

pervasiz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan
Cihazım
xiaomi
Konular
16
Forumda Xiaomi hakkında şikayetlerin çok olmasının sebebi, xiaomi kullanıcılarının telefonun özelleştirmeye izin vermesi sebebi forum sitelerinde aktif olması ve kullanıcıların telefonla ilgili olumlu konular hakkında yorum yapmayıp, olumsuz durumlarla ilgili paylaşım yapmasıdır. Kullanıcılar telefonumun şurası iyi çalışıyor diyerek paylaşım yapmaz fakat şurası kötü çalışıyor diyerek paylaşım yapılıyor

mehmet_dengiz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi mi5s
Meslek
Karşılıksız miui ailesine yardımı borç bilirim
Konular
49
Forum daki en büyük eksiklerden birisi yönetici onayı olmadan konu acabilmektir. Bu yüzden Forum gerçekten çöp konularla dolu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Xiaomi'nin en azindan bir forumu var yardım için insanlar destek alabiliyor marka ile ilgili haberleri okuyabiliyorlar, genel olarak android ile ilgili uygulamaları taniyabiliyorlar.

Diğer markaların kaç tanesinin böyle forumu var acaba çoğu başka forumlarda geziniyorlar bir konu açmak için yada çözüm aramak için.

Arkadaşınız forum ne demek tam bilmiyor gibi geldi bana.

Yoksa samsunun, Huaweinin vs. markaların hiç mi sorunu yok çok var ama yazabilecekleri, ilgi alabilecekleri yerler çok kısıtlı o yüzden bu forum Xiaomi alacaklar için aslında çok büyük bir artı. Sadece çöken cihazlar için rom nasıl yüklenir konusu bile insanları garantiden kurtarıyor yoksa o cihaz en az 10 gün garantide kalacak.

Aynı konuların açılması konusuna katılıyorum fakat insanımızın çoğu "armut piş ağzıma" düş olduğu için böyle maalesef ki.
Xiaomi nin forumu olması değil sorun. Sorun herkesin hazıra konmak istemesi. Forumda yüzlerce çözümler var kimse araştırmiyor

ua_mustafa_20

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
poco x3 nfc
Meslek
profesyonel işsiz
Konular
87
Bugün bir arkadaşım geldi yanıma. Miui Türkiye forumda gezmiş. Abi bu xiaomi me kadar sorunlu diyor. Ne oldu diye sordum.acilan konulara bakiyorum herkesin problemi var. Alicaktim ama vazgectim dedi. Bilgilendirme yaptım ama gerçekten soğumuş.
Bakıyorum gerçekten açılan konularin çoğu hep telefonun sorunlarıyla ilgili. Ben 3 sene dır xiaomi mi5s kullanıyorum sorun yaşamadım. Ufak bir sorunum oldu onuda araştırıp buldum.
Diyeceğim konu şu. En ufak bir problem de konu açmadan önce araştırma yapın. Gercekten forum çöp konularla dolu.
yanlış anlamayın hocam ama dediğiniz durum
200 yıl önce hastalıklar teşhis edilmediği için
hiç bir hastalığın olmadığını iddia etmekle eşdeğer
çözüm bulabildiğimiz enfes bir sitemiz var
herkes bilgisi dahilinde yardımcı oluyor
ve herkes kendine göre en iyiyi aradığı için bazılarına göre çok önemsiz şeyler bile sorun oluyor
arkadaşınıza başka markalarla mutluluklar dilerim
sorunu olursa forumumuzda sorabilir
bildiğimiz bir şeyse çözüm için destek olmaya hazırız
iyi günler
iyi forumlar

kullanıcıadı

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
murat
Cihazım
redmi note 7
Konular
16
Günümüz de telefon üretmek çok basit bir hal aldı fakat yazılım geliştirmek çok daha büyük ve kapsamlı bir iş. SD855 üzerine üst seviye bileşenleri toplayıp ortaya telefon çıkartmak çocuk oyuncağı, vestel, casper bile yapabilir fakat bu cihazı yazılım olarak desteklemek her firmanın harcı değil.

Maalesef xiaomi yazılım konusunda samsung, apple, huawei gibi firmaların gerisinde bunu zaten her xiaomi kullanıcısı biliyordur fakat vasat seviyede de değil.

Ayrıca xiaomi forumunda bu kadar sorun görmesi gayet normal. Memnun olan adam gelip ben memnunum demiyor ki haliyle sadece sorun yaşayan adamları görüyoruz. Türkiye'de kaba taslak 100.000 kişi xiaomi kullanıyor desen bunlardan 1000-1500 kişi sorun yaşıyor, beğenmiyor olsa cihazlarda ki sorun yaşama oranın %1-1,5 arası olur. Dediğim gibi burada açılan 15-20 konuya değil kullanıcı sayısına oranla memnuniyetsizliğe bakmak lazım. Bugün kur-vergiler vs. derken bir çok insan xiaomi, oppo, meizu gibi markalara yöneliyor haliyle 1-2 yıl öncesine oranla çinli telefonların kullanım oranı ciddi oranda arttı. Bu kadar çok kullanıcı arasında da sorun yaşanlar illa ki oluyor.

Üst Alt