Haber Xiaomi Kullanıcılara Yalan mı Söyledi? | Xiaomi Mi 9 Sağlamlık Testi

JerryRigEverything tarafından sağlamlık testine sokulan cihazlar kervanına son eklenen cihaz olan Xiaomi Mi 9 kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı!
Xiaomi-Mi-9-Hands-on-019.JPG-1024x683.jpg

Telefona çeşitli işkenceler edilen video boyunca Xiaomi Mi 9 bir çok testten beklenilen hasarı görerek çıktı. Bükülme testinde bazı cihazlar gibi ortadan ikiye ayrılmayan Mi 9 çizilme testlerinde de kendisinden beklenilen seviyede sağlamlık gösterdi. Hatırlayanlar olacaktır Xiaomi, Mi 9 modelinde arka kamera camının safir olduğunu belirtmişti ve çizilmelere karşı standart kamera camlarından çok daha dayanıklı olduğunu vurgulamıştı. Ancak anlaşılan durum pek de bu şekilde değil. Normalde safir camdan daha sert bir materyaldir ve Mohs ölçeğine göre 9 seviyeye kadar çiziğe karşı dayanıklıdır. Ancak videoda 6. seviyeyi temsil eden materyal ile ekranda olduğu gibi kamera koruması üzerinde çizikler oluşuyor. Bu durum akıllara Xiaomi bize yalan mı söyledi cihazın arka kamera camı safir değil mi? Sorularını getirdi. Videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Okumaya devam et...

BahadirHan

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bahadır
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
19
Xiaomi redmi note 7 pro için çok iddalılar telefona samuray bıçağı ile giriştiler sözde bir şey olmadı beklentimiz çok yüksek. kamera performansıda öyle

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Birşey için safir kalitesinde deyip de corning gorilla glass 5 kalitesini almak yanlış olan şey. Belki kılcal çizik dahi atmayacağız o cama ama kalitesi neyse o söylensin. Benzeri durum Apple'da da vardı. Malzeme neyse o söylensin kimse neden corning gorilla glass 5 demez cihaz maliyeti düşük denir geçilir.

Burak0635

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi5
Konular
2
Hocam biz Xiaomi hurdacısıyız. Hayatımda bu kadar dandik malzeme kullanan başka bir cihaz varsa oda Huawei çin malından uzun ömür bekleme. Ortalama 6 ay ömrü var.

StubborN

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan
Cihazım
Mi 8
Konular
0
Hocam biz Xiaomi hurdacısıyız. Hayatımda bu kadar dandik malzeme kullanan başka bir cihaz varsa oda Huawei çin malından uzun ömür bekleme. Ortalama 6 ay ömrü var.
Hocam emin ol diğer markalar da mükemmel kalitede malzeme kullanmıyor. Bu sadece algısal bir durum, özellikle dayanıklılık testlerine bakarsanız al birini vur ötekine pek bir farkı yok. Telefonlar uzun ömürlü olsunlar diye üretilseydi markalar her sene yeni telefon çıkarmak için at koştururcasına yarışmazlardı. "Bilinçli Eskitme"...

Kullanıcısına göre telefon ömür kazanıyor. Önceki telefonumu dört sene kullandım, malzeme ömrü çoktan bitmişti ama teknolojik ömrü (2013 çıkışlı, bu bakımdan 6 yıl da denilebilir) de sona erince mecburen yeni bir cihaza geçtim.

Kandırıkçı

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
TuncayM
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
22
Safir var kontrol çubuğuyla kontrol ediliyor. Zaten çizilicek bu abartmayın. Tuğla değil cam.

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam neden kandırıldığınızı düşünüyorsunuz, cg5 değilde safir olabilir, safirin de biraz kalitesizini kullanmış olabilir size 1.kalite safir demiyorki satarken. Rakiplerine göre neredeyse yarı yarıya satılan bir üründen bahsediyorsunuz siz. Sonuçta bir bakıma fp ürünü alıyorsunuz. Gittiniz bir mobilyaciya diyelim bütçeniz de az iki model var biri 10bin diğeri 5500 biri 1.kalite mdf kullanıyor diğeri ekonomik yani ağırlığı düşürülmüş mdf sizin bütçeniz az olduğu için 5500 olanı alıyorsunuz nasılsa ikiside mdf diye. Sonra aldığınız mobilya çabuk çiziliyor kırılıyor parçalanıyor nasıl mdf bu söylenmeye hakkınız yok siz bütçenize göre olanı aldınız adam da ona göre malzeme kullandı anlatabiliyor muyum? Xiaomi de bundan yararlanıyor.

Üst Alt