Xiaomi kameralarını neden düzeltmiyor

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Tabiki başlı başına bir fotoğraf makinesi veya profesyonel bir kamera almıyoruz telefon satın alarak ama şu bir gerçek günümüzde kamera telefonların en önemli işlevi, herkes telefonlarla durmadan takır takır foto ve video çekiyor. Ha ama kamera dışında xiaomi bilgisayar gibi cihaz, o da bir gerçek.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Konuya katılıyorum, mi 4 hala güzel fotoğraflar çekiyor bunu da belirteyim. Kamera konusunda Samsung - Huawei - Apple, başı bana göre bunlar çekiyor. Google kamerayı çok sade buluyorum, arayüz olarak da hiç kullanışlı değil bence. Sony de lensi üretiyor yazılımı da yeni yeni düzeltmeye başladı yoksa ondan da bi halt olacağı yok.

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Konuya katılıyorum, mi 4 hala güzel fotoğraflar çekiyor bunu da belirteyim. Kamera konusunda Samsung - Huawei - Apple, başı bana göre bunlar çekiyor. Google kamerayı çok sade buluyorum, arayüz olarak da hiç kullanışlı değil bence. Sony de lensi üretiyor yazılımı da yeni yeni düzeltmeye başladı yoksa ondan da bi halt olacağı yok.
Hocam konuya katılmanıza sevindim tabiki, ama asıl burada olması ve yorumlarını ve bilgilerini esirgememesi gerken Sayın aLLMeTaLLiCa Üstadımız

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Konuya ben de parmak basayım. Mi4 Lte kullandım bir vakit. Miui yüklü iken gerçekten tatmin edici fotoğraflar çekiyor. Hâlâ da çekiyordur,ondan bir şüphem yok. Ancak Windows 10 Mobile yükleyip Lumia Camera ile çektiğim fotoğraflar, miui yüklü iken çektiğim fotoğraflardan daha da kaliteli gözüktü benim gözüme. Burdan kendimce şu sonucu çıkartıyorum; yazılım iyi olmadan donanımın verimliliği düşüyor.
Xiaomi fiyatına göre gayet makul hatta iyi kameralı cihazlar üretiyor, Mi Mix hariç! Mix cidden sınıfta kalmış. :)
Şuan Mi 4s kullanıyorum. Fotoğraf uzmanı değilim ama günlük fotoğraf ihtiyacımı karşılıyor. Kalitesi bana yetiyor. :)

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

lastreal555

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
ali
Cihazım
xiaomi mi 4
Konular
48
Bu arada mi4 kamera olarak mi max 'ten bir tık önde. Bu da kamerasının 1.8 olmasına bağlı büyük ihtimalle. Diğer modelleri denemedim ama okuduğum yorumlarda ki mi 6 dahil gece çekimlerinin hep kötü olduğunu okudum.

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mstfclk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÇOLA
Cihazım
mi5s
Meslek
Öğretmen
Konular
6
Konuya ben de parmak basayım. Mi4 Lte kullandım bir vakit. Miui yüklü iken gerçekten tatmin edici fotoğraflar çekiyor. Hâlâ da çekiyordur,ondan bir şüphem yok. Ancak Windows 10 Mobile yükleyip Lumia Camera ile çektiğim fotoğraflar, miui yüklü iken çektiğim fotoğraflardan daha da kaliteli gözüktü benim gözüme. Burdan kendimce şu sonucu çıkartıyorum; yazılım iyi olmadan donanımın verimliliği düşüyor.
Xiaomi fiyatına göre gayet makul hatta iyi kameralı cihazlar üretiyor, Mi Mix hariç! Mix cidden sınıfta kalmış. :)
Şuan Mi 4s kullanıyorum. Fotoğraf uzmanı değilim ama günlük fotoğraf ihtiyacımı karşılıyor. Kalitesi bana yetiyor. :)
osos11 hocam windows 10 mobil kurup denedim demişsiniz böyle bir şey nasıl yapılabilir mi5s telefona kurulabilirmi merak ettim yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
mstfclk
Xiaomi ile Microsoft daha Windows 8 zamanında Mi4 için geliştirmelere başladı. Windows Phone 8.x kapalı olarak dağıtıldı. Windows 10 Mobile ise isteyen yükleyebiliyordu. Bildiğim kadarıyla sadece Mi4 Lte için var. Mi4 3g için bile yok. Portlanır mı, mümkün ancak büyük uğraş gerektirir ve kullanıcı sayısı giderek azalan bir platform için ben böyle bir olayın gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
Özetleyecek olursak,W10M sadece Mi4 lte için var. Mi4 için nasıl port edildiyse diğer cihazlarada edilebilir ancak bu işe kim kalkışır bilemiyorum.

TheRad67

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metehan
Cihazım
Xiaomi Mİ5
Konular
3
bende de mi5 var bazen çok güzel bazen orta seviye çekiyor az çok idare ediyoruz

mstfclk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa ÇOLA
Cihazım
mi5s
Meslek
Öğretmen
Konular
6
mstfclk
Xiaomi ile Microsoft daha Windows 8 zamanında Mi4 için geliştirmelere başladı. Windows Phone 8.x kapalı olarak dağıtıldı. Windows 10 Mobile ise isteyen yükleyebiliyordu. Bildiğim kadarıyla sadece Mi4 Lte için var. Mi4 3g için bile yok. Portlanır mı, mümkün ancak büyük uğraş gerektirir ve kullanıcı sayısı giderek azalan bir platform için ben böyle bir olayın gerçekleşeceğini düşünmüyorum.
Özetleyecek olursak,W10M sadece Mi4 lte için var. Mi4 için nasıl port edildiyse diğer cihazlarada edilebilir ancak bu işe kim kalkışır bilemiyorum.

Anladım, Çok teşekkür ederim ilginize, çalışma hayatızda başarılar dilerim.

lazye

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
OnePlus 6
Konular
30
Ona bakarsan iphone7 fiyatına mükemmel kaliteli prof foto makinası alırsın. Şarjı zırt pırt biten telefonu övme bana hocam :)
amaç kamera almak değil ki hocam amaç telefonlardaki kameranın diğer cihazlara göre daha kötü bir görüntü vermesi konu burada iphone fiyatına profesyonel kamera alınır değil yani...
Kamera konusunda mi 4 evet hala üst seviyede ama mi4'den sonraki hiçbir cihazının kamerasını ben beğenmedim şahsen örneğin;mi 5 te ön kamera odaklama sorunu (çok kişi) selfie yaparken var.
Mi 4 Kamera kalitesi fena değil ama onda mesela şöyle bir saçmalık var aynı donanımı kullanan G3 FHD 60 fps video kaydedebilirken bunu mi 4'te yapamıyorsun o olaya kıl oluyordum mesela şuan Le pro 3 kullanıyorum kamera benim için 2. plandadır hız+performans+batarya önceliklidir benim için her zaman ...

Üst Alt