Haber Xiaomi güncelleme sistemini değiştiriyor: işte bilmeniz gerekenler.

Xiaomi güncelleme sistemini değiştiriyor: işte bilmeniz gerekenler.
Xiaomi güncelleme sistemini değiştiriyor: bilmeniz gerekenler. Xiaomi, HyperOS güncelleme indirme sistemini yeniliyor. “bigota.d.miui.com” gibi eski bağlantılar bazı bölgelerde çalışmayı durduracak. Bunların yerini benzersiz belirteçler ve zaman sınırlamaları ile “ultimateota.d.miui.com” ve “superota.d.miui.com” alıyor. Artık her bağlantı sadece birkaç günlüğüne ve sadece belirli bir kullanıcı...

Kaynak

Okumaya devam et...

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Yeni sistemle beraber bazı şeyler sınırlanıcak galiba keza Google, Android 14 ile birlikte güncel olmayan uygulamaların cihazlara yüklenmesini engellemeyi planlıyor. Yeni değişiklik, API gereksinimlerini daha sıkı hale getirecek. xiaomide bir takım yeniliklere başlamış bakalım altından neler çıkacak bakalım zaten benim cihaz için miui 11 den sonraki romlar stabiliteden yoksundu miui 14 çıkarır çıkarmaz neden HyperOS geçti anlamadım demekki artık miui ile uğraşılmaz hale geldi

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
HyperOS, MIUI'den pekte farklı değil. Sanırım burda amaç Xiaomi sunucularına binen yükü azaltmak. Çünkü her yerde MIUI rom linkleri bulunuyor ve insanlar bunları gerekli gereksiz indiriyor. Benim ihtiyacım olmayan bir romu bile indireibliyorum PC'ye, Bu tür bir düzenleme tek kullanımlık link ve zaman sınırlaması olursa her seferinde sunucu üzerinden yeni link oluşturmak gerekir. Bu durumda her yerde xiaomi xxx romu diye link paylaşmak yerine direk xiaomi sitesinden yönlendirme olacaktır. Buda çok fazla aynı anda indirme olmayacağı için sunuclara binen yük ve trafik ciddi oranda azalır.

Üst Alt