İpucu Xiaomi Gri Kontröl Panelini Blura Çevirmek (Rootsuz)

Murat 61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
RN11, RN8
Konular
38

emre.bser

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 10
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet Başlıktanda Anlaşıldığı Üzere Son Güncellemeler İle Bazı Cihazlarda Gri Kontröl Merkezi Xiaomi Tarafından Tercih Edildi
Örnek (Note 6 Pro/Note 7/Note 8/Note 10 Gibi Cihazlarda)
Bunu Rootsuz ve Kolay Bir Şekilde Halledebilirsiniz.
İlk Önce Play Store dan Uygulamasını İndiriyoruz ve Uygulamaya Giriyoruz.
'Device Level List' Bölümünü Buluyoruz ve Üzerine Basıyoruz Edit Value Seçiyoruz
Karşımıza v:1 c:2 g:1 Böyle Sayılar Çıkacak Biz Onu v:1 c:3 g:3 olarak değiştiriyoruz ve Save Yapıyoruz.
(Noktalara Virgüllere Kesinlikle Dokunmuyoruz Sadece C ve G deki Sayıları 3 Yapıyoruz)
Cihazı Yeniden Başlatıyoruz Grip Kontröl Panelinden Kurtuluyoruz.

Bu Yöntemi Kullanıp Sonuca Ulaşamayanlar Konuya Yazınız Yardımcı Olmaya Çalışacağım.
Kolay Gelsin ve Geçmiş Olsun :)

Hocam iyi günler cihazım redmi note 10 MIUI sürümü MIUI 14 android 13 hocam her yolu denedim başaramadım yardımcı olursanız sevinirim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İyi günler hocam cihazım redmi note 10 mıuı sürümü mıuı 14 android 13 ne denediysem olmadı yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleme:

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
artık miui 14te setedit veya temayı değişmek blurlu yapmıyor. yabancı bir forumdan okuduğum kadarıyla xiaomi miui 14 güncellemesinde kontrol merkezini blurlu yapan dosyayı kaldırmış o yüzden tema değişince olmuyor artık çünkü dosya yok. yani galiba artık miui 14te root olmadan yapılamayacak. ( not : yabancı bir forumdan okudum doğru bilgi de olabilir yanlış bilgi de)

Sami önal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sami
Cihazım
xiaomi redmi 6
Konular
4
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Evet Başlıktanda Anlaşıldığı Üzere Son Güncellemeler İle Bazı Cihazlarda Gri Kontröl Merkezi Xiaomi Tarafından Tercih Edildi
Örnek (Note 6 Pro/Note 7/Note 8/Note 10 Gibi Cihazlarda)
Bunu Rootsuz ve Kolay Bir Şekilde Halledebilirsiniz.
İlk Önce Play Store dan Uygulamasını İndiriyoruz ve Uygulamaya Giriyoruz.
'Device Level List' Bölümünü Buluyoruz ve Üzerine Basıyoruz Edit Value Seçiyoruz
Karşımıza v:1 c:2 g:1 Böyle Sayılar Çıkacak Biz Onu v:1 c:3 g:3 olarak değiştiriyoruz ve Save Yapıyoruz.
(Noktalara Virgüllere Kesinlikle Dokunmuyoruz Sadece C ve G deki Sayıları 3 Yapıyoruz)
Cihazı Yeniden Başlatıyoruz Grip Kontröl Panelinden Kurtuluyoruz.

Bu Yöntemi Kullanıp Sonuca Ulaşamayanlar Konuya Yazınız Yardımcı Olmaya Çalışacağım.
Kolay Gelsin ve Geçmiş Olsun :)

Hocam merhaba uzun zamandır xiaomi kullanmıyordum yeni aldım cihazı iphoneden geçtim. Her neyse şunu sormak istiyorum cihazım redmi note 12 pro yurtdışı cihazı mıuı14 e güncelledikten sonra bişi fark ettim ilk başlarda telefon arama kısmı maviydi daha sonra pembe oldu anlamadım güncellemeden sonra sıfırlama yapmamıştım bugün yaptım bu seferde kahverengi oldu sadece arama yeri değil klavye de öyle ve bir çok yer aynı şekilde bu konu hakkında bi bilginiz varmı? Varsa aydınlatırsanız sevinirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-27-01-42-46-729_com.google.android.dialer.jpg
    Screenshot_2023-07-27-01-42-46-729_com.google.android.dialer.jpg
    252,9 KB · Görüntüleme: 13

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hocam merhaba uzun zamandır xiaomi kullanmıyordum yeni aldım cihazı iphoneden geçtim. Her neyse şunu sormak istiyorum cihazım redmi note 12 pro yurtdışı cihazı mıuı14 e güncelledikten sonra bişi fark ettim ilk başlarda telefon arama kısmı maviydi daha sonra pembe oldu anlamadım güncellemeden sonra sıfırlama yapmamıştım bugün yaptım bu seferde kahverengi oldu sadece arama yeri değil klavye de öyle ve bir çok yer aynı şekilde bu konu hakkında bi bilginiz varmı? Varsa aydınlatırsanız sevinirim
Merhaba Cihazınız Hayırlı olsun. Android 12 ve üstü sürümlerde Monet (Duvar Kağıdı Rengi) özelliği var. Yani sizin Duvar Kağıdı Renginize göre Arama Mesaj Kalvye gibi uygulamalarda ayarlanır

Sami önal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Sami
Cihazım
xiaomi redmi 6
Konular
4
Merhaba Cihazınız Hayırlı olsun. Android 12 ve üstü sürümlerde Monet (Duvar Kağıdı Rengi) özelliği var. Yani sizin Duvar Kağıdı Renginize göre Arama Mesaj Kalvye gibi uygulamalarda
Çok teşekkür ederim hocam. Peki bu özelliği kapatma gibi bi imkanımız varmı? .

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Çok teşekkür ederim hocam. Peki bu özelliği kapatma gibi bi imkanımız varmı? .
Rica ederim maalesef kapatmanın bir yolunu bilmiyorum Root ile yada Custom romlar ile kapatılabilir sanırım hocam

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular