Rehber Xiaomi cihazlarda Anti Rollback kontrolü nasıl yapılır

asd12323

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Note 8 pro
Konular
1
Yani yükleme yapılabilirmi hocam cihazdaki değer 1 romdaki değer ise 0 , cihazın değeri romunkinden yüksek o yüzden sordum anlatımlar o yöndeydi.
Merhaba, yüklerken ve yüklendikten sonra bir sorun yaşadınız mı?

ÖzgürSemih

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür Semih
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
merhaba benim cihaz xiaomi mi note 10 miui 12 andoid 11 sürümü kullanıyorum endonezya karalı mii 11 android 10 geçmek istiyorum antiroll vack 2 yazıyor geçebilirmiyim durum biraz acil teşekkürler

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
ÖzgürSemih, Sorun olmaz,kafanız rahat olsun derseniz bu işlemi de yapabilirsiniz...

ÖzgürSemih

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür Semih
Cihazım
Mi note 10
Konular
1
ÖzgürSemih, Sorun olmaz,kafanız rahat olsun derseniz bu işlemi de yapabilirsiniz...

teşekkürler hocam sizin onay verdiğiniz hiçbirşeyde sorun yaşamadım daha tekrar teşekkür ederim iyi forumlar

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
getvar:anti FAILED (remote: GetVar Variable Not found)

böyle hata veriyor redmi 9t cihaz sorun olur mu

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7
Stock eea avrupa android 11 e twrp ile geçiş yaptım. eu 11.0.7.0 geçmeyi düşünüyorum. Yani Android 10 a Ancak sürücüler vs tam olmasına rağmen cihazı görmüyor anti Rollback kontrolü yapamadım. TWRP recovery ile dönüş sağlarsak en kötü ne olabilir? TWRP silinmezse tekrar android 11 e geçersek düzelirmi?

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Arkadaşlar Xiominin sitesinde yaptığı
Kod:
ROM'u güncellemeden veya güncellemeden önce, ÇOK önemli bir şey var .

1. Çin pazarı için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Global ROM'u çalıştıramaz.
2. Global pazarlar için üretilen Xiaomi Telefonları MIUI Çin ROM'unu çalıştıramaz.

Resmi veya yetkili satış kanalları aracılığıyla Xiaomi Telefonları satın almanızı ve yanıp sönmeden veya güncellemeden önce sistem bilgisini iki kez kontrol etmenizi öneririz.

Anlayışın için teşekkürler.
Bu duyurudan sonra bazı geliştiricilerde Anti-Rollback cihazlarının artacağı konusunda kuşkular başlamış ve sürekli güncelleme yapan kullanıcılar(Özellikle Resmi sürüm kullanıcıları) Anti-Rollback a düşmeden önce alınabilecek önlemleri ve cihaza güncelleme yapmadan önce mutlaka aşağıdaki işlemleri yapmayı tavsite etmişler.

1. İlk olarak bu işlemi yapıyoruz.

• Bilgisayarda ADB sürücüleri yüklü olmalı
  • Telefonu fastboot moduna alıyoruz(Cihazı kapalıyken ses kısma+güç tuşu).
  • Telefonumuzu bilgisayara bağlıyoruz. Usb girişlerinden mümkünse usb 2.0 yani siyah olana bağlayalım
  • Bilgisayarımızdan komut sistemini çalıştırıyoruz(shift+sol klick veya başlat çalıştıra "cmd" komutunu yazıyoruz)
  • Açılan pencereye "fastboot devices" yazıyoruz. Sürücülerimizin yüklü olup olmadığını anlamak için
    • Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
  • Sonra "fastboot getvar anti" komutunu giriyoruz.
  • Eğer böyle bir ekran gelirse ve "anti: 4" görürseniz cihazınız malesef Anti rollback.
  • "anti: 3" görürseniz cihazınız normal
  • "anti: 2" de birkaç forumda normal olarak görülmüş
  • Eğer herhangi bir sayı göremezseniz cihazımız yine normaldir
2. işleme devam ediyoruz
1. Cihaz modelinize uygun yeni güncellemeyi indirin. Örneğin 8.9.6 sürümündesiniz ve 8.9.13 sürümüne geçeceksiniz. 8.8.9 sürümünde iken yukarıdaki 1. numaralı işlemi yapıyorsunuz. Sonra resmi siteden 8.9.13 ü ( kararlı yüklicekseniz stabil versiyonu, beta ise developer versiyonu) indirip aşağıdaki işlemlere devam edeceksiniz

2. İndirdiğiniz Romu zipten çıkarıp flash all.bat dosyasını Notepad++ gibi bir metin düzenleyicisi ile açın.(Sadece flash all.bat dosyasını da çıkarabilirsiniz)

3. Açtığınız dosya içinde bu kodu aratın
Kod:
set CURRENT_ANTI_VER=#

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

4. Bu numara (#), cihazınızda flaş yapmak istediğiniz MIUI ROM geri alma (Anti) işaretleyicidir.
Bu numara, 1'inci işlemde cihazınızda "fastboot getvar anti" kodu ile bulduğunuzdan daha büyük veya ona eşitse, Romu cihazınıza Twrp veya MiFlash ile sorunsuz kurabilirsiniz.
Eğer bu sayı cihazınızda bulduğunuzdan daha azsa, ROM'u TWRP Recovery'den flaş yapmayın. Çünkü sadece cihazınızda Brick ile sonlanacaksınız.

fastboot getvar anti bu komutu yazınca FAILED (remote: 'GetVar Variable Not found') oluyor

Astronot

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T
Konular
13
iyi günler arkadaşlar.
Cihaz Mi9t. Getvar: 1 görünüyor
Miui_EEAGlobal_V12.1.1.0.RFJEUXM sürümünden memnun değilim.
Formatlamadan MIUI 12 EEA Global MIUI V12.0.4.0.QFJEUXM sürümüne düşürmek istiyorum.
Önceki 12.0.4.0 yükleniyor fakat cihaz Miui logosunda takılıp kalıyor.
Data kaybı olmadan sürüm düşürmenin bir yolu yok mudur?

Üst Alt