İpucu Xiaomi Cihazlar İçin Fastboot ROM Kurma.

• Konbuyu başlatan ByKatre
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 338
  • Görüntüleme 96K

ütopist

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
...
Cihazım
xiaomi mi5s
Konular
0
Mi Flash aracında "clean and lock" seçeneğini seçmediğiniz sürece tekrar kilitlenmeyecektir.
A) Merhaba. Ben bu işlemi redmi 5 plus cihazın miui global kararlı 10.0.2.0 versiyonundan 10.0.4.0 versiyonuna güncelleyemediğim için kullanacağım.
B) Eğer kullandığım fake room değilse ( hem içinde hem dışında meg7 yazıyor. Menünün söz konusu bölümlerinde bootloader kilidinin açık olduğu yazıyor,telefon açılırken de unlocked yazıyor, adb fastboot komut dosyası ile sorguladığımda da Device unlocked: true yazıyor ) ben de diğer yolları ( menüden güncelle, güncelleme paketini yükle vs ) denedikten sonra mi flash ile yüklemek istiyorum.
C) Fakat bu işlem sonunda bootloader kilidinin açık kalmasını ve (fotoğraf,video, mesaj ve belgeler gibi ) verilerimin kaybolma-masını istiyorum. Bu noktada bazı sorularım var .
1- mi flash programının en altında yazan "clear all", "save user data " ve "clean and lock" seçenekleri ne anlama geliyor ?
2- 'bootloader kilidinin açık kalması ve (fotoğraf,video, mesaj ve belgeler gibi ) verilerimin kaybolma-ması' için hangi seçeneği seçebilirim ya da seçmeliyim ? Yeni miflash programında şu cümlede ( "Altta neyi sileceğini falan seçiyorsun. Flash all her yeri siler. Flash all except storage. Depolama hariç verileri siler, Sistemi kurar. Flash all except data and storage. Sadece sistemi kurar datalarına ve depolamaya dokunmaz. Flash all except storageyi seçebilirsin. ") yer alan seçenekler sanırım yok. ( ya da ben bulamamış olabilirim. ) Teşekkürler herkese iyi forumlar.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
A) Merhaba. Ben bu işlemi redmi 5 plus cihazın miui global kararlı 10.0.2.0 versiyonundan 10.0.4.0 versiyonuna güncelleyemediğim için kullanacağım.
B) Eğer kullandığım fake room değilse ( hem içinde hem dışında meg7 yazıyor. Menünün söz konusu bölümlerinde bootloader kilidinin açık olduğu yazıyor,telefon açılırken de unlocked yazıyor, adb fastboot komut dosyası ile sorguladığımda da Device unlocked: true yazıyor ) ben de diğer yolları ( menüden güncelle, güncelleme paketini yükle vs ) denedikten sonra mi flash ile yüklemek istiyorum.
C) Fakat bu işlem sonunda bootloader kilidinin açık kalmasını ve (fotoğraf,video, mesaj ve belgeler gibi ) verilerimin kaybolma-masını istiyorum. Bu noktada bazı sorularım var .
1- mi flash programının en altında yazan "clear all", "save user data " ve "clean and lock" seçenekleri ne anlama geliyor ?
2- 'bootloader kilidinin açık kalması ve (fotoğraf,video, mesaj ve belgeler gibi ) verilerimin kaybolma-ması' için hangi seçeneği seçebilirim ya da seçmeliyim ? Yeni miflash programında şu cümlede ( "Altta neyi sileceğini falan seçiyorsun. Flash all her yeri siler. Flash all except storage. Depolama hariç verileri siler, Sistemi kurar. Flash all except data and storage. Sadece sistemi kurar datalarına ve depolamaya dokunmaz. Flash all except storageyi seçebilirsin. ") yer alan seçenekler sanırım yok. ( ya da ben bulamamış olabilirim. ) Teşekkürler herkese iyi forumlar.
Clear all seçeneği hemen her zaman kullanılması gereken seçenektir. Cihazdaki her şeyi temizler.
Save User Data : Normal şartlarda kişisel verilerinizi koruyarak (sizin istediğiniz) yükleme yapmalı ancak genellikle cihazların açılmamasına ya da brick olmasına neden oluyor.
Clear and lock : Cihazınızı temizler ve bootloader kilidinizi kapatır ve bu seçenekten istisnasız her zaman uzak durun, kesinlikle işaretli olmasın.

Özetle hem verilerinizi korumak hem de mi flash ile rom yüklemek teoride 2. seçeneği seçerek mümkün olsa da pratikte çok büyük çoğunlukla cihazları bozan bir seçenek, bu nedenle cihaz içerisindeki tüm verileri tamamen temizlemeden mi flash kullanılmasını tavsiye etmiyoruz.

ersanc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ersan
Cihazım
Mi 9
Konular
0
Merhaba,
ben de mi 9 aldım ancak global romu indirdikten sonra flash tool'a tanıtırken "colud not find flash script" hatası veriyor. onu geçip flash at dediğimde de hata veriyor. ne yapmam gerekiyor?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
Merhaba,
ben de mi 9 aldım ancak global romu indirdikten sonra flash tool'a tanıtırken "colud not find flash script" hatası veriyor. onu geçip flash at dediğimde de hata veriyor. ne yapmam gerekiyor?

Bootloader kilidi açıp miflash ile yükleme yapın

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.171
merhaba,
unlcok yaptım mi flash tool indirdim global stable rom da indirdim. Açıp rom klasörünü seçtiğim anda bu hatayı veriyor

Ekran görüntüsü ekler misiniz hata neymiş bakalım

aleminstari

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Adım
Cihazım
Resmi 5 plus
Konular
0
benim indirdiğim dosyalarda images diye bi şey yok redmi note 4 format attım kilitlendi ne telefon nuamrası ne e-posta hiç birini kabul etmiyo yardım edebilecek varmı

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    16,3 KB · Görüntüleme: 36

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
benim indirdiğim dosyalarda images diye bi şey yok redmi note 4 format attım kilitlendi ne telefon nuamrası ne e-posta hiç birini kabul etmiyo yardım edebilecek varmı
Kurmaya çalıştığınız romun klasördeki ekran görüntüsünü atın lütfen

Mhsnrohat

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Rohat
Cihazım
Xiaomi mi 9 se
Konular
17
hocam indirmiş olduğunuz roma çift tıklayıp dosya konumunu belirtilen yere yapiştirin miflash romu bulamıyor

Üst Alt