Rom Xiaomi Book 12.4" Sistem Kurtarma

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Xiaomi Book 12.4" cihazınız açılmıyorsa, Windows ekranında kalıyorsa, Windows hatası alıyorsanız USB üzerinden format yöntemi mevcut.

Nasıl yapılır?

Bağlantıda bulunan dosyayı indirdikten sonra arşivden çıkarın. Ardından RUFUS programı ile en az 16gb bir flash belleğe indirdiğiniz iso dosyasını yazın.

Ardından cihazınız kapalıyken OTG usb belleği yerleştirin ardından açma tuşuna basın ve peş peşe f12 tuşuna basın.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Açılan menüden UEFI ile başlayan, flash belleğinizi yön tuşları ile seçip enter tuşuna basın.

Bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra MI System Recovery ekranı gelecektir ve sizlerden onay isteyecektir.

Onayı verdikten sonra yaklaşık 30-40dk süren bir işlem sonrası beyaz ekranda sizlerden flash belleği çıkarmanızı ardından "ok" tuşuna basmanızı isteyecek. Bu şekilde ilerledikten sonra bir kaç kez yeniden başlayacak ardından stok bir şekilde Çince olarak açılacaktır.

Çince olarak açıldıktan sonra kurulum yapın. İşlem bu kadar !

Türkçe kullanmak isterseniz Xiaomi Book 12.4 Türkçe Nasıl Yapılır ?

Not: Oluşabilecek kurulum hataları ve sorunlar size aittir.

armadyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
0
arkadaşlar merhaba ürünü aldım ancak amazon prime da bu şekilde ekran kalıyor tam ekran olmuyor. ekran yatay konumda bu arada

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.183
arkadaşlar merhaba ürünü aldım ancak amazon prime da bu şekilde ekran kalıyor tam ekran olmuyor. ekran yatay konumda bu arada

Ekranda tam ekran işareti var mı [ ] şöyle birşey oluyor genelde

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Diğer platformlarda; Netflix,Disney+ vb. uygulamalarında böyle bir sorun var mı ? Prime video uyumsuz çalışıyor olabilir.

Gökhan1001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Mi Book S
Konular
0
Merhabalar, Book S i geçen hafta aldım. Genel anlamda menunum ccihazda. Ama aldıktan iki gün sorna kameresi çalışmadı şuanda da çalıştıramadım bir türlü. Aldığım gün denedim çalışıyordu sorunsuz, yüz tanıma ile kilit açıyordum hatta. İkinci gün hata verdi ve kameraya girdiğimde aşağıdaki 0x80004005 hatası alıyorum ve yüz tanımada çalışmıyor. Sürücü güncellemeyi denedim ama düzelmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bir de bir önceki mesajımda sormayı unuttum cihazı şarja takınca kullanırken sğrekli şarj almıyor %92 ye ulaşınca kesiyor şarj almayı azalınca şarjı kabloyu takıp çıkarınca yeniden şarj oluyor. Sizde de bu durum yaşanıyor mu acaab. Şarj ettiğim adaptör ve kbaloyu da xiaomi den orjianl almıştım mi store dan 65w olarak.

Ekli dosyalar

• Ekran görüntüsü 2023-05-26 154810.png
    Ekran görüntüsü 2023-05-26 154810.png
    242,1 KB · Görüntüleme: 14

armadyon

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
3
Cihazım
Mi6
Konular
0
Merhabalar, Book S i geçen hafta aldım. Genel anlamda menunum ccihazda. Ama aldıktan iki gün sorna kameresi çalışmadı şuanda da çalıştıramadım bir türlü. Aldığım gün denedim çalışıyordu sorunsuz, yüz tanıma ile kilit açıyordum hatta. İkinci gün hata verdi ve kameraya girdiğimde aşağıdaki 0x80004005 hatası alıyorum ve yüz tanımada çalışmıyor. Sürücü güncellemeyi denedim ama düzelmedi. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Bir de bir önceki mesajımda sormayı unuttum cihazı şarja takınca kullanırken sğrekli şarj almıyor %92 ye ulaşınca kesiyor şarj almayı azalınca şarjı kabloyu takıp çıkarınca yeniden şarj oluyor. Sizde de bu durum yaşanıyor mu acaab. Şarj ettiğim adaptör ve kbaloyu da xiaomi den orjianl almıştım mi store dan 65w olarak.
benimde aynı sorun kamera calışmıyor şuan

Diğer platformlarda; Netflix,Disney+ vb. uygulamalarında böyle bir sorun var mı ? Prime video uyumsuz çalışıyor olabilir.
disney de aynı şekilde ekran sorunu var netflix denemedim uyeliğim yok

Üst Alt