Uygulama Xiaomi Bilgisayara Yedekleme

kursatok

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kürşat
Cihazım
Mi 9
Meslek
Bilgisayar Bakımcı
Konular
9
İphone da olduğu gibi huawei'de olduğu gibi, bilgisayara uygulamaları ayarları komple yedekleme programı yokmu?

Buse S. Ada

Nefsine öğretmen vicdanına öğrenci ol
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Buse
Cihazım
Redmi Note 11 P
Meslek
Satış Danışmanı
Konular
156
Cihazınızda bootloader kilidi açık ve twrp yüklü ise twrp üzerinden Back-Up alabilirsiniz. Fakat uygulamalarınızı yedekleyemeyebilirsiniz.

Uygulama olarak isterseniz de Swift Back-Up uygulaması işinizi gorebilir. Wifi şifrelerine kadar yedekliyor (Cihazınızda sonradan IMEI atılma işlemi var ise EFS yedeği almanız icap eder ve bunu swift Back-Up ile maalesef alamıyoruz, yine twrp gerekir)

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Ek olarak;
Aşağıdaki konulara göz atabilirsiniz.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Daha basit yol var miui 12 kullanıyorsan cihazım/yedekle ve geri yükle /bu cihaz adımları seç ve herşeyi yedekle . Dosyalarım/MİUİ/BACKUP/ALLBACKUP her şey yedeklenmiş olacak sonra yedek klasörünü pc ye atiyon ve bitti . Sıfırlama sonrası vs. ne yapıyorsan artık geri yükleyemek istediğin zaman aynı klasörü oluşturup içine atiyorsun bu sefer yedekleme yerinde geri yükleme kısmına girip istediğin dosyaları geri yüklüyorsun . Bu yolla sistem sonda ne haldeyse ilkte de ol hale gelmiş olacaktır.

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Daha basit yol var miui 12 kullanıyorsan cihazım/yedekle ve geri yükle /bu cihaz adımları seç ve herşeyi yedekle . Dosyalarım/MİUİ/BACKUP/ALLBACKUP her şey yedeklenmiş olacak sonra yedek klasörünü pc ye atiyon ve bitti . Sıfırlama sonrası vs. ne yapıyorsan artık geri yükleyemek istediğin zaman aynı klasörü oluşturup içine atiyorsun bu sefer yedekleme yerinde geri yükleme kısmına girip istediğin dosyaları geri yüklüyorsun . Bu yolla sistem sonda ne haldeyse ilkte de ol hale gelmiş olacaktır.
Eğer anlattığınız şekilde yedek alırsam ve yedek aldıktan sonra MIUI sürümümü yükseltirsem sorun olur mu? Demek istediğim; ben şu anda MIUI 12.0.1 sürümünü kullanıyorum ve OTA yoluyla güncelleme yaparken hata aldığım için twrp üzerinden manuel olarak yapacağım. Eğer anlattığınız şekilde yedek alıp bilgisayara atarsam, daha sonra cihazımı MIUI 12.0.3 sürümüne güncelleyip bilgisayarda ki yedeğimi de telefona geri yüklersem bir sorun olur mu?

gkhntsdmr

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
31
Eğer anlattığınız şekilde yedek alırsam ve yedek aldıktan sonra MIUI sürümümü yükseltirsem sorun olur mu? Demek istediğim; ben şu anda MIUI 12.0.1 sürümünü kullanıyorum ve OTA yoluyla güncelleme yaparken hata aldığım için twrp üzerinden manuel olarak yapacağım. Eğer anlattığınız şekilde yedek alıp bilgisayara atarsam, daha sonra cihazımı MIUI 12.0.3 sürümüne güncelleyip bilgisayarda ki yedeğimi de telefona geri yüklersem bir sorun olur mu?
Hocam sürüm yükseltmelerde yedek almanıza gerek yok. hangi sürüme yükselticekseniz o romu indirip telefon hafızasına atın. twrp girin instal kısmından direk flaşlayın wipe falan yapmayın. ama işinizi garantiye almak istiyorsanız önemli dosyalarınızı daha öncesinde yedekleyebilirsiniz
Eğer farklı bir roma geçiş yapacaksanızda benim tercihim her zaman yedeksiz temiz kurulumdur sadece dosyalarımı müziklerimi yedeklerim uygulama ayarları vs mi hesabını falan komple sıfırlar o şekilde yüklerim

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Üstteki arkadaş haklı . Genede olur ki cihazın sıfırlansın aynı yolu doğru şekilde yaparsan gene sistem aynen gelir.

ForzaJuve69

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
2
Cevaplarınız için teşekkür ederim. Merak ettiğim konuları aydınlattınız. İyi forumlar ☺️

eternal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Semih
Cihazım
K60
Konular
3
Hocam sürüm yükseltmelerde yedek almanıza gerek yok. hangi sürüme yükselticekseniz o romu indirip telefon hafızasına atın. twrp girin instal kısmından direk flaşlayın wipe falan yapmayın. ama işinizi garantiye almak istiyorsanız önemli dosyalarınızı daha öncesinde yedekleyebilirsiniz
Eğer farklı bir roma geçiş yapacaksanızda benim tercihim her zaman yedeksiz temiz kurulumdur sadece dosyalarımı müziklerimi yedeklerim uygulama ayarları vs mi hesabını falan komple sıfırlar o şekilde yüklerim
farklı romdan kastınız mesele miui 12 den 14 e yükseltmek gibi mi? Twrp mesela miui 12 den 13 e recovery güncellemesi yapabiliyor mu?

Üst Alt