Yardım Xiaomi Bilgilerimizi Çalıyor mu?

alppppp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Meizu Pro 7
Konular
5
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
?
Telefon Modeli
Herhangi bir Xiaomi modeli
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Sizce Xiaomi verilerimizi çalıyor mu? xiaomiye güvenebilir miyiz? (Gizlilik takıntılı bir insanım)

Serkanpro

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Serkan Dere
Cihazım
redmi note 7pro
Meslek
Muhasebeci
Konular
20
Bilgilerimizi çalmayan ben bir teknoloji yok malesef ger uygulama bilgi alır çoğu uygulamalar örneğin size en iyi içeriği göstermek amacıyla toplar firmaların amacını bilemem ama gizlilik sizin için öncelikse belki Apple çalmıyordur ya da bir tuşlu telefon

Oyla:

Kaan_M

°¯\_(ツ)_/¯°
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Meslek
Öğrenci
Konular
56
Root sayesinde tüm sistem dosyaları görülebilirken hiç bir firma buna cesaret edemez gibime geliyor ortaya çıkması firmayı bitirir.

Oyla:

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
her firma kişisel olmasada bilgilerinizi alır , toplar depolar ve istatislik çıkartır bunu eğilim reklam olarak kullanır veya satar , sözleşmelerle siz bunu zaten en başta kabul edersiniz.

bu alinin şeysi demez kişiselleştirmez sadece genel olarak bilgi toplar , big data 2020 sonrası en önemli işlerden bir tanesi şu an en son facebook sahibi bu sebeple yargılandı malum bu sebple evet toplar , çalmaz siz izin verirsiniz vermezseniz telefonu kullanamazsınız

Oyla:

Superkahrmn

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Xiaomi Mi Note3
Konular
40
Nasıl instagram, Facebook, whatsapp, youtube.... Vb kişileştirilmiş uygulamaları kullanırken onlarca kişisel veri kullanımı sözleşmelerini düşünmeden onaylıyorsak xiaomi dekiler de o şekilde. Gizlilik takıntılı biriyseniz bu verdiğim örnekteki gibi uygulamalar kullanmıyorsunuz o zaman?

Oyla:

alppppp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Meizu Pro 7
Konular
5
Nasıl instagram, Facebook, whatsapp, youtube.... Vb kişileştirilmiş uygulamaları kullanırken onlarca kişisel veri kullanımı sözleşmelerini düşünmeden onaylıyorsak xiaomi dekiler de o şekilde. Gizlilik takıntılı biriyseniz bu verdiğim örnekteki gibi uygulamalar kullanmıyorsunuz o zaman?
eve aslında instagram'ı sadece meme sayfalarını (mizah) takip etmek için kullanıyorum ve fake hesabım facebook'tan Allah korusun whatsapp'a da göz yummak zorundayım bana kalsa telegram kullanırım da kimse kullanmıyor o mecburen youtube hesabımda yok zaten youtube'dan da önemli verilerimi alacağını düşünmüyorum youtube hariç google'ın programlarını kullanmıyorum zaten

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
bütün firmalar biliyor. WhatsApp, telegram, Instagram, facebook, Xiaomi, apple, Samsung, oneplus, huawei, google ve diğerleri. her şeyimiz ortada yani çok gizlilik takintiniz varsa ilkel yaşamanız gerekiyor

Oyla:

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
hatta internet sağlayacınız kim ise mesela TT, o da internetteki neleri aradığınızdan, nelere girdiğinizden haberdar

Oyla:

alppppp

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alp
Cihazım
Meizu Pro 7
Konular
5
bütün firmalar biliyor. WhatsApp, telegram, Instagram, facebook, Xiaomi, apple, Samsung, oneplus, huawei, google ve diğerleri. her şeyimiz ortada yani çok gizlilik takintiniz varsa ilkel yaşamanız gerekiyor
Telegram'da sanmıyorum diğer markalara katılıyorum ama aralarından en masumu apple gibi duruyor internet sağlayacımdanda vpn ile korunuyorum hakkımda suç duyurusu bulunmadığı sürece kimse vpn şirketleriyle uğraşıp bilgilerimi almaz zaten suç duyurusu gibi sorunlarım olsa tor browser kullanırım şuan vpn+duckduckgo kombosu yetiyor

Oyla:
Üst Alt