Xiaomi Apple Emoji Rootsuz

talhademirtas

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Acil Tıp Tek.
Konular
13
Arkadaşlar yabancı forumlarda anlatıldığı gibi yapiyorum son olarak üçüncü parti hatası alıyorum. Bunu daha önceden açtırmıştım ama böyle bir sorunla karşılaştım yardımcı olurmusunuz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam nasıl yapmaya çalıştığınızı anlatarak yardım istemeniz halinde daha hızlı bir çözüm bulabilirsiniz zannediyorum...

Eğer tema olarak yüklemeye çalışıyorsanız Play store üzerinden indireceğiniz MIUI Theme Editor uygulaması ile, eğer yazı tipi olarak yüklemek istiyorsanız Uygulama - Miui Gizli Ayarlar v1.0 uygulaması ile yükleyebilirsiniz.

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12

Bu fontu indirdim ve yaptım telefonun emojileri iOs emojileri oldu ama yazı tipim Rosemary'di o gitti ve bu fontta Türkçe karakterlerün bazıları yok. Hem ios emojileri yapıp hem de fontu Rosemary yapmanın bir yolu yok mu? Buna da bir çözüm varsa harika olacak...
[doublepost=1526404972,1526402912][/doublepost]Yardım lütfen...
[doublepost=1526407918][/doublepost]Yardım edebilecek kimse yok mu? Yazılar çok kötü oldu görüntü çok kötü görünmeyen harfler yüzünden.
[doublepost=1526417254][/doublepost]
Değerli forum üyeleri konuyu açmamdaki asıl sebep forumda çok sayıda emoji paketi değiştirme konusu açılması ve bu konulara çözüm sağlayan cevaplar verilmemesi. Bu rehberde artık emoji işini sonlandırmayı düşünüyorum. Gayet basit bir şekilde anlatacağım,yapacaklar için şimdiden kolay gelsin.

Öncelikle bu işlem için 2 durum var
1- Cihazı Rootlamak
2- Twrp den İnstall yapmak
3- Yazı Tipi ile değiştirildiğini duydum ama denemedim ve bir bilgim yok

Google Play Store den ''Emoji Switcher (root)'' uygulamasını indirmek ve ''Set emojis to'' yazısının yanındaki butona basıp İstediğiniz Emoji paketini seçmeniz ve ''Set'' butonuna basmanız. Sonrasında yüklenecektir , eski emoji paketinizi backup (Yedek) almak isteyebilir yedek alabilirsiniz . İşleminiz Burada tamamlandı. Cihazı Yeniden Başlatabilirsiniz .
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Link :

Öncelikle BL kilidini açmak gerekiyor açık ise konuya devam ediniz değil ise konuyu okumayı bırakıp Kilidi açmanızı öneririm.
Bu durumda cihaza TWRP yi yüklemeniz gerekiyor.
Öncelikle TWRP nedir ?
TWRP, Android terminolojisinde Recovery Mod, kurtarma konsolunu içeren yüklenebilir disk bölümü demek. Normal Android sisteminden tamamen ayrı, bağımsız bir sistem. Maksadı telefondaki ayarları bozduğunuzda kullanmanız için, Android’e dışarıdan müdahale edecek, sistemi fabrika ayarlarına döndürebilen basit araçları saklamak.
Nasıl Yüklenir ?
1- Yandaki linkte tıklayın, cihazınızı seçip ''Download Links'' başlığının altındaki herhangi bir mavi Primary yazısına tıklayıp indirin.
2- dosyalarını da indirip rardan çıkartın (sağ tık/ extract here) ve masaüstünde bekletin
3- Sonrasında indirdiğiniz TWRP dosyasının adını ''recovery'' olarak değiştirin ve adb platform klasörünün içine atın
4- Ardından adb klasörünüzün içinde klavyenizdeki Shift tuşuna basılı tutup sağ tık yapıp ''komut penceresini burada aç'' ya da ''PowerShell penceresini burada aç '' a basıyoruz , (eğer powershell açıldıysa ilk olarak cmd yazıp enter layın)

5- Sonrasında telefonunuzun Cihaz Hakkında bölümüne girin, MIUI sürümü yazısına 7 kere tıklayın ''Siz Artık bir geliştiricisiniz'' diye yazı çıktıktan sonra Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri /USB Hata Ayıklama açın ve telefonunuzu fastboot modunda başlatın (Cihazınız tamamen kapalı durumdayken Ses Kısma ve Power tuşunu basılı Tutun sonrasında Fastboot diye yazı gelecektir zaten)
6- Telefonunuzu Pc ye bağlayın ve Cmd (PowerShell) ekranına ''fastboot devices'' yazın eğer(örn) : 7826BDD1846 fastboot gibi yazarsa cihaz görünüyor demektir sonrasında verdiğim kodları sırasıyla uygulayın
Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
Kod:
fastboot boot recovery.img
eğer kodları doğru yazdıysanız cihaz twrp modunda açılacak.

Burada 2 ye ayrılıyor olay Şifre Sorup Sormaması

Mantık şu cihaz kendini şifreliyor TWRP de şifreyi bulamıyor formatlarsak düzelecek. Twrp menüsünden ''wipe(temizle)'' ye basıp ''format data (veriyi temizle)'' basmak gerekiyor sonrasında TWRP yi yeniden başlatabilirsiniz NOT: Normal olarak cihaz hafızası silinecek ve sonrasında Telefonu açıp kurulumunu yapın
Şifre Sormuyor ve ''İnstall(yükle) menüsündeki dosya isimleri normal isimler ise (örn:Android,data,Download...) şifreyi çözmüş demektir format atmanıza gerek yok cihazı yeniden başlatın

7-Hangi Emoji dosyasını istiyorsanız aşağıda verdiğim linkten indirin. Ve sonra Telefonu TWRP modunda açın(Ses Yükseltme ve Power tuşuna basılı tutun) TWRp ana ekranı gelecektir sağa kaydırın ''install(yükle) basın indirdiğiniz zip dosyasını hangi klasördeyse bulup basın ve sağa kaydırın çubuk dolduktan sonra vipe ''cache/dalvik'' butonun basın ve ''reboot system'' deyin . Yeni emojileriniz hayırlı olsun.

ÖNEMLİ NOT: Eğer Cihazınız Mi 6 ise bazı cihazlarda kapanıp açmada TWRP siliniyor Mi 6 sahipleri TWRP cofface sürümünü indirmelidir google a mi 6 twrp cofface yazarsanız rahatlıkla bulursunuz

• +İOS 10 Emoji. ZİP

(YEDEK)
  • + Twitter Emoji. ZİP

(YEDEK)
  • + Samsung Emoji.ZİP

Foruma Dosya Olarak Eklendi
  • +Android Oreo Emoji.ZİP

• Google Emoji.ZİP

Bu konuya bir göz attım Twrp den İnstall yapmak derken ne demek istediğini pek anlayamadım. Bu twrp cihaza herhangi bir zarar veriyor mu?

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bu fontu indirdim ve yaptım telefonun emojileri iOs emojileri oldu ama yazı tipim Rosemary'di o gitti ve bu fontta Türkçe karakterlerün bazıları yok. Hem ios emojileri yapıp hem de fontu Rosemary yapmanın bir yolu yok mu? Buna da bir çözüm varsa harika olacak...
[doublepost=1526404972,1526402912][/doublepost]Yardım lütfen...
[doublepost=1526407918][/doublepost]Yardım edebilecek kimse yok mu? Yazılar çok kötü oldu görüntü çok kötü görünmeyen harfler yüzünden.
[doublepost=1526417254][/doublepost]

Bu konuya bir göz attım Twrp den İnstall yapmak derken ne demek istediğini pek anlayamadım. Bu twrp cihaza herhangi bir zarar veriyor mu?
Twrp cihaza zarar vermez. Aksine Androidi daha özgür kullanmaya yardım eder :)
Ciddi bir zararı yok. Zaten olsa forumda onca arkadaş twrp kurmazdı telefonuna :)

Redmi 5 Plus cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Twrp cihaza zarar vermez. Aksine Androidi daha özgür kullanmaya yardım eder :)
Ciddi bir zararı yok. Zaten olsa forumda onca arkadaş twrp kurmazdı telefonuna :)

Peki kurmanın kolay bir yolu var mı? Anlatım da telefonu pc'ye bağlamak falan gerektiğinden bahsediyor ve benim pc bozuk.

Oyla:

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Peki kurmanın kolay bir yolu var mı? Anlatım da telefonu pc'ye bağlamak falan gerektiğinden bahsediyor ve benim pc bozuk.
Malesef bilgisayarsız twrp yükleniyor mu net bir bilgim olmadığı için bir şey diyemeyecem. Ben bilgisayar ile tek kuruluyor diye biliyorum. Hiç telefondan halleden görmedim. Varsa da dediğim gibi bilgim olmadığı için bir şey diyemem :)

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Twrp telefonun hem canıdır hemde cananı,pc olmadan yüklenmez,zaten öyle pat diye de yüklenmez.önce bootloader kilidini açmak gerek.bl kilidi nasıl açılır twrp nasıl yüklenir hepsinin basit anlatımları forumda mevcut

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
al bunu indir

Anladım. Pek becerebileceğim bir şey değil sanırım. Teşekkür ediyorum ozgrcvdr ve Mkalkan21. Peki o zaman bu emojili fonto bir çözüm var mı? ş,ğ,İ gibi Türkçe karakterler görünmüyor da...
[doublepost=1526580791,1526469842][/doublepost]Sanırım bu harflere çözüm bilen yok;(

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Anladım. Pek becerebileceğim bir şey değil sanırım. Teşekkür ediyorum ozgrcvdr ve Mkalkan21. Peki o zaman bu emojili fonto bir çözüm var mı? ş,ğ,İ gibi Türkçe karakterler görünmüyor da...
[doublepost=1526580791,1526469842][/doublepost]Sanırım bu harflere çözüm bilen yok;(
Benim pek kullandığım şeyler değil bu tür şeyler o yüzden bişey diyemeyeceğim ama telde devrim yapmak istiyorsan bl kilidini açıp twrp ve root yüklemeni tavsiye ederim,o zaman çevrendeki en havasından geçilmeyen tel seninki olur :)

Yukarıda miui gizli ayarlar apk sı paylaşılmış onunla istediğin yazı tipini kullanabilirsin
[doublepost=1526585386][/doublepost]
Bu ttf dosyası nasıl yükleniyor?

Oyla:

Nazlı

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Nazlıhan
Cihazım
Mi Max 2
Konular
12
Benim pek kullandığım şeyler değil bu tür şeyler o yüzden bişey diyemeyeceğim ama telde devrim yapmak istiyorsan bl kilidini açıp twrp ve root yüklemeni tavsiye ederim,o zaman çevrendeki en havasından geçilmeyen tel seninki olur :)

Yukarıda miui gizli ayarlar apk sı paylaşılmış onunla istediğin yazı tipini kullanabilirsin
[doublepost=1526585386][/doublepost]
Bu ttf dosyası nasıl yükleniyor?

Root yapmam ama twrp'yi de yapabileceğimi sanmıyorum bana baya karışık geldi. Font değiştirmeyi başardım ben istediğim fontu yapıyorum ama işte bu Apple Emoji font nasıl yüklendiğini sorduğunuz o fontu yapınca apple emojileri geliyor sadece klavyeye de değil her yer de kullanabiliyorsun ama font olduğu için benim kendi yaptığım fontuda değiştiriyor ve bu değiştirdiği fontta bazı Türkçe harfler yok. Sorun bu başka Türkçe karakterli fontlarda olsa böyle apple emojili güzel olacak ama aramalarım sonuç vermedi bulamadım böyle bir şey.

Oyla:
Üst Alt