Soru Xiaomi A1 SAR Değeri Hakkında

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
Xiaomi A1 alacağım fakat sar değerleri (baş:1.75 vücut:0.76) yüksek gibi sizce çok dert edilecek bir durum mu ?

umittahakaratas

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ümit
Cihazım
mi6
Konular
59
Yüksek cidden
[doublepost=1515186359,1515186321][/doublepost]Ama ben cok sorun olacagini düşünmuyorm

Oyla:

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
telefonla neredeyse hiç konuşmuyorum en fazla konuşma sürem 1 dakikadır o fark eder mi ?

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
telefonla neredeyse hiç konuşmuyorum en fazla konuşma sürem 1 dakikadır o fark eder mi ?
Baş ağrısı, mide bulantısı, kusma vs gibi şeyler baş gösterebilir....Şaka bir yana, Mi Max 2 için de SAR değerlerinin yüksek olduğu söylenir ama bugüne kadar herhangi bir zararını görmedim....O nedenle bunları çok fazla takmayın kafanıza, eğer İnsan sağlığını tehdit eder bir seviyede olsa, zaten İthalat izni çıkmaz, merak etmeyin....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Oyla:

mertino

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Göleci
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
24
çok teşekkürler :)

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Baş ağrısı, mide bulantısı, kusma vs gibi şeyler baş gösterebilir....Şaka bir yana, Mi Max 2 için de SAR değerlerinin yüksek olduğu söylenir ama bugüne kadar herhangi bir zararını görmedim....O nedenle bunları çok fazla takmayın kafanıza, eğer İnsan sağlığını tehdit eder bir seviyede olsa, zaten İthalat izni çıkmaz, merak etmeyin....

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Aslında o etki bir anda kanatlarınız çıkmaz ama zamanla bir çok etkenle karşılaşabiliyoruz çağımızın sorunu kanser gibi... aslında dikkat etmek lazım bu tip şeylere ben kulaklık aldım fakat bluetooth un da bir radyasyon yayılımı var...

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Evimizde kullandığımız modemlerin de bildiğim kadarıyla hatri sayılır bir sar değeri var :) kulaklık vb gibi önlemler almak yeterli olur bence

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Evimizde kullandığımız modemlerin de bildiğim kadarıyla hatri sayılır bir sar değeri var :) kulaklık vb gibi önlemler almak yeterli olur bence

Örnek vericem otelde müşteri odamın wifi'ını kapatın bebek var diyor 1 metre uzağında outdoor 1watt lık wifi vericisi var yani bilinçliyiz diye geçiniyoruz ama hepimiz google dan okuduğumuzla birşeyler öğrendiğimizi sanıyoruz hatta bir çoğu gördüğünü okuyamıyor ve başkalarına da yanlış yansıtıyor... proje yapıyoruz 100 tane wifi cihazı konumlandırılması gerekiyor alana 99 koysan sorun yaşanacak çok ortada başka biri geliyor 3 tane outdoor cihazla yaparım diyor ama cihazların çıkışları okadar güçlü ki kendi kendilerinin yayınını kesiyor ve gürültü oluşturuyorlar :)

evde kullandığınız ürünün çıkış katını modem içerisinden kısabilirseniz eğer sinyal yeterli ise zaten hızınız değişmeyecek sadece bu sayede gördüğünüz zarar azalabilir, belki radyasyondan hiç birimizin kanadı çıkmıyor ama belki bir 10 sene sonra aramızda hangimizin kanser olacağı belli değil...

Oyla:

Mertuska

Elit Üye
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
İphone Xs
Meslek
Malzeme Mühendisi
Konular
60
Örnek vericem otelde müşteri odamın wifi'ını kapatın bebek var diyor 1 metre uzağında outdoor 1watt lık wifi vericisi var yani bilinçliyiz diye geçiniyoruz ama hepimiz google dan okuduğumuzla birşeyler öğrendiğimizi sanıyoruz hatta bir çoğu gördüğünü okuyamıyor ve başkalarına da yanlış yansıtıyor... proje yapıyoruz 100 tane wifi cihazı konumlandırılması gerekiyor alana 99 koysan sorun yaşanacak çok ortada başka biri geliyor 3 tane outdoor cihazla yaparım diyor ama cihazların çıkışları okadar güçlü ki kendi kendilerinin yayınını kesiyor ve gürültü oluşturuyorlar :)

evde kullandığınız ürünün çıkış katını modem içerisinden kısabilirseniz eğer sinyal yeterli ise zaten hızınız değişmeyecek sadece bu sayede gördüğünüz zarar azalabilir, belki radyasyondan hiç birimizin kanadı çıkmıyor ama belki bir 10 sene sonra aramızda hangimizin kanser olacağı belli değil...
Güzel bir açıklama olmuş hocam :) demem o ki sar mar bahane xiaomi şahane ( with kulaklık )

Oyla:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Güzel bir açıklama olmuş hocam :) demem o ki sar mar bahane xiaomi şahane ( with kulaklık )

inanın bende mi5s den mi6 ya geçtim açıp bakmadım bile... çoğu konu teknik olan rakamlar aslında ama bunun bir standartı var ve cidden bu kadar fark olsa diğer telefonlar ile emin olun önünü keserlerdi diye düşünüyorum... iphonecu arkadaşlarım bazen google bilişimcisi olarak sen o telefonun sar değerini biliyormusun diye soruyor hangi bölgede diye bir soru yöneltiyorum bölge neymiş diyorlar... sembolik rakam neymiş diyorum bende her konuda aşırı bilgili google bilişimcisi aypılcılara tekrar selam ola :)

Oyla:
Üst Alt