İnceleme Xiaomi 5200mAh Power Bank Kutu Açılışı ve Sahte Testi

casibao

Her türlü halı kilim turistlik gezi..
Yönetici
Admin
Satış Sorumlusu
Teknisyen
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
124
Cvp: Xiaomi 5200mAh Power Bank Kutu Açılışı ve Sahte Testi

Arkadaşlar bende bu gün bu satıcıya gittim 1 adet 10400 power bank 1 adet piston kulaklık aldım ürünlerde şimdilik herhangi bir sorun göremedim, satıcı iyi niyetli piyasaya görede uygun fiyata satıyor..

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218

casibao pid=7946 dateline=1408459592' Alıntı:
Arkadaşlar bende bu gün bu satıcıya gittim 1 adet 10400 power bank 1 adet piston kulaklık aldım ürünlerde şimdilik herhangi bir sorun göremedim, satıcı iyi niyetli piyasaya görede uygun fiyata satıyor..

Aslında bu arkadaş ile iletişime geçebilirsek sitemiz üzerinden de bu tür ürünleri kullanıcılara satılabilmesi için yardımcı olabiliriz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Xiaomi 5200mAh Power Bank Kutu Açılışı ve Sahte Testi

HiddeNKinG' Alıntı:
casibao pid=7946 dateline=1408459592' Alıntı:

Aslında bu arkadaş ile iletişime geçebilirsek sitemiz üzerinden de bu tür ürünleri kullanıcılara satılabilmesi için yardımcı olabiliriz.

Hasan hocam adamı hayatından bezdirdiler. Ürünleri getirdiğine getireceğine pişman oldu. DH 'de resmen linç ettiler. Buna rağmen müşteri memnuniyeti odaklı hareket ve davranışları hiç bozulmadı. Ben bu kadar sabırlı olamaz, bu kadar müşteriyi düşünmezdim. Zaten bu yüzden ticari kafam yok benim sanırım :)
Şu anda Powerbank' lerin haricinde Piston 2 nin Enhanced versiyonunu da satıyor. 50 TL. Bu hafta sonu belki gider kaldıysa elinde çocuklara da birer tane alabilirim. Gidip 25 TL verip kulaklık alıyorlar 1 ayda bozuluyor. :(

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Bu arada hatırlatayım, bu satıcı konuyu ilk açtığında bir talihsizlik sonucu Çin'den Xiaomi mağazası diye güvenerek aldığı ürünler sahte çıktı. Mağazası olmadığını bilmiyor ki. Gümrükte bazı problemler yüzünden ürünlerin satışı biraz gecikti. Sahte oldukları anlaşıldığında 14 tane falan satılmış, 5-6 tanesi kargolanmıştı (kendi söylediği). Kargoya verilmeyen ürünlerin siparişlerini kendisi hemen iptal edip ücretleri iade etti (hem kendi hem satın alan kişilerin söyledikleri). Kargoya verilen ürünler için ister sanal pazar ister dükkana getirmek suretiyle iade edebilirsiniz. Hakkınızı helal etmeniz için de ekran koruyucu v.s. gibi çam sakızı çoban armağanı hesabı birşeyler hediye edebilirim dedi.
Adresini verdi, Vergi Levhasını foruma koydu.
Ardından birisi geldi ben burda yokken kargo gelmiş, aradan süre geçtiği için sanal pazar otomatik onaylamış, satıcıya da ulaşamıyorum kayıplara karışmış şeklinde çok kötü bir mesaj yazdı. Sahte ürün almanın verdiği heyecan ile beyni duran bu kişi meğer satıcı forumdan banlanınca Sanal Pazar üzerinden mesaj atmak yada foruma koyduğu adres telefon bilgilerine ulaşmak gibi temel durumlar ile ulaşabileceği idrak edememiş. Çünkü biz tartışırken o sıra satıcının danışmanı banlı olduğu üyelik yerine başka bir üyelik ile katılarak, ismini sordu. Sonra görüldü ki bu kişi Kıbrıs'a gidecekmiş. Gümrük işleri uzayınca Kıbrıs'ta bank'siz kalmaması için konsinye yani geçici olarak sırf işi görülsün diye Remas mı, Ramos mu ne diye bir markayı daha satıyormuş, ondan yollayıp ürün gelince de Xiaomi'yi yollamayı bile teklif etmiş. Ve bu kişi, satıcı ortadan kayboldu diyecek kadar.......

Neyse yazmamayım. Yazdıkça böyle insanlar aklıma geliyor sinirlerim bozuluyor.

DH 'in tutumu zaten bir facia. Sanırım Hepsiburada oldukça baskı yaptı yada bunlar bu baskı gelebilir diye korkarak konuları ve satıcıya devamlı baltaladılar. Bilindiği gibi Hızlıal gibi Hepsiburada'da 10400 modeli 120TL ye satıyordu ve DH'e en büyük reklam verenlerden bir tanesi. Gerçi Hepsiburada fiyatı 160'a çıkardı sonra.

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218

chatin_62 pid=7950 dateline=1408465518' Alıntı:
Bu arada hatırlatayım, bu satıcı konuyu ilk açtığında bir talihsizlik sonucu Çin'den Xiaomi mağazası diye güvenerek aldığı ürünler sahte çıktı. Mağazası olmadığını bilmiyor ki. Gümrükte bazı problemler yüzünden ürünlerin satışı biraz gecikti. Sahte oldukları anlaşıldığında 14 tane falan satılmış, 5-6 tanesi kargolanmıştı (kendi söylediği). Kargoya verilmeyen ürünlerin siparişlerini kendisi hemen iptal edip ücretleri iade etti (hem kendi hem satın alan kişilerin söyledikleri). Kargoya verilen ürünler için ister sanal pazar ister dükkana getirmek suretiyle iade edebilirsiniz. Hakkınızı helal etmeniz için de ekran koruyucu v.s. gibi çam sakızı çoban armağanı hesabı birşeyler hediye edebilirim dedi.
Ardından birisi geldi ben burda yokken kargo gelmiş, aradan süre geçtiği için sanal pazar otomatik onaylamış, satıcıya da ulaşamıyorum kayıplara karışmış şeklinde çok kötü bir mesaj yazdı. Sahte ürün almanın verdiği heyecan ile beyni duran bu kişi meğer satıcı forumdan banlanınca Sanal Pazar üzerinden mesaj atmak yada foruma koyduğu adres telefon bilgilerine ulaşmak gibi temel durumlar ile ulaşabileceği idrak edememiş. Çünkü biz tartışırken o sıra satıcının danışmanı banlı olduğu üyelik yerine başka bir üyelik ile katılarak, ismini sordu. Sonra görüldü ki bu kişi Kıbrıs'a gidecekmiş. Gümrük işleri uzayınca Kıbrıs'ta bank'siz kalmaması için konsinye yani geçici olarak sırf işi görülsün diye Remas mı, Ramos mu ne diye bir markayı daha satıyormuş, ondan yollayıp ürün gelince de Xiaomi'yi yollamayı bile teklif etmiş. Ve bu kişi, satıcı ortadan kayboldu diyecek kadar.......

DH 'in tutumu zaten bir facia. Sanırım Hepsiburada oldukça baskı yaptı yada bunlar bu baskı gelebilir diye korkarak konuları ve satıcıya devamlı baltaladılar. Bilindiği gibi Hızlıal gibi Hepsiburada'da 10400 modeli 120TL ye satıyordu ve DH'e en büyük reklam verenlerden bir tanesi. Gerçi Hepsiburada fiyatı 160'a çıkardı sonra.

Bakalım hocam belki biz kazanırız bu arkadaşı ve sitemizde ki üyelerimize faydamız olur ben kendisine mesaj attım

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

@chatin_62

Hocam, bende General Mobile Discovery 16 gb var. Bu cihaz bende çalışır mı?

HiddeNKinG

Administration
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan Özkan
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Uçak Tek.
Konular
1.218

Tmp341 pid=7952 dateline=1408467021' Alıntı:
@chatin_62

Hocam, bende General Mobile Discovery 16 gb var. Bu cihaz bende çalışır mı?

Evet çalışır android ve ihone gibi cihazlarda kısacası USB ile şarj olan herşey de çalışır neredeyse

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Cvp: Xiaomi 5200mAh Power Bank Kutu Açılışı ve Sahte Testi

HiddeNKinG' Alıntı:
chatin_62 pid=7950 dateline=1408465518' Alıntı:

Bakalım hocam belki biz kazanırız bu arkadaşı ve sitemizde ki üyelerimize faydamız olur ben kendisine mesaj attım

Açıkçası bu konuyu açarken de biraz tereddüt etmiştim. Yanlış anlaşılırım, forum kurallarına uymaz v.s. diye. Amacım, arkadaşların ne olduğu belirsiz yada orjinal mi sahte mi gelecek endişesi duymadan, yurtdışından alabilecekleri fiyatlara yakın olarak bu ürünlere sahip olabilmelerini sağlamak tı. Ben arkadaşın hiçbir ard niyetini görmedim. Benim de bu sitede olduğumu söyleyebilirsiniz.

OnimeN0Kyo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Kyo
Cihazım
wave8500
Konular
7

Böyle satıcı değilde kazıklayan bir adam olsaydı yerlere göklere sığdırmazlardı hayatımda bu kadar iyi niyetli allah korkusu olan helal rızık için çalışan insan bu telefon piyasasında görmemiştim.

Tmp341

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tugay
Cihazım
iPhone 7
Konular
7

OnimeN0Kyo pid=7957 dateline=1408473690' Alıntı:
Böyle satıcı değilde kazıklayan bir adam olsaydı yerlere göklere sığdırmazlardı hayatımda bu kadar iyi niyetli allah korkusu olan helal rızık için çalışan insan bu telefon piyasasında görmemiştim.

Adam birde telefoncuymuş.Çoğu kazıklamakla meşgul insandır, bu arkadaşı gerçekten merak ettim.:cool:

Üst Alt