İnceleme Xiaomi 5000mAh Power Bank Kutu Açılışı

smyrniankiwi

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kıvanç
Cihazım
Pocophone F1
Konular
27
Cvp: Xiaomi 5000mAh Power Bank Kutu Açılışı

chatin_62 abiyle daha önce bir kaç forumda daha beraberdik. burada da buluştuk :) gerçekten bilgisi, yardımları, incelemeleri ile çok farklı bi yerde.

abi şunu sormak istiyorum; konudan bağımsız ama o xiaomi bebeklerinden nereden bulabiliriz :)

bu arada 10400'lük bende de var. sipariş verdiğimde nexus 4 kullanıyordum eşimle birlikte. nexus'un en büyük sorunlarından biri şarj olayıdır. hiç aklımda yokken doğum günü hediyesi olarak ailem ve eşim mi4 aldılar sağolsunlar. o yüzden gerek kalmadı 10400'lüğe. ben de eşime verdim. o kullanıyor. büyüklüğü de bayanların yanında taşıdığı çantalardan dolayı tolere edilebiliyor. kafasında soru işareti olan varsa öneririm xiaomi'nin powerbank'lerini.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Xiaomi 5000mAh Power Bank Kutu Açılışı

kewell17' Alıntı:
kardeş bende bu ürünün 10400 olan modeli var iphone 6 da kullanıyorum bu ürünü , şarj göstergesi yüzde 97 bazen yüzde 99 da iken xiaomi kapanıyor tekrar açarsam xiaominiyi şarjı yüzde 100 yapıyor  bu sorun nerden kaynaklanıyor yada bunu bir sorun olarak görmek lazım mı?

Bunu birkaç kişiden daha duydum. Ayrıca piston kulaklıklarda da iPhone'lar problem çıkarıyor. Sanıyorum iPhone ile Xiaomi ürünleri arasında olan bir uyuşmazlık var.

@smyrniankiwi
Teşekkür ederim. Bebekleri satan bir yer görmedim ben. Bir ara ibuygou yarışmalar düzenleyip hediye ediyordu, bazen en.miui.com hediye ediyor v.s. Videodaki Mitu bir ekran temizleyici. Sağolsun Xiaomi'nin İngilizce forumundan sorumlu Admine'si (Admini demek garip geliyor bana) "Nanana" nın hediyesi.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

kewell17

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Konular
0
Cvp: Xiaomi 5000mAh Power Bank Kutu Açılışı

chatin_62 pid=15793 dateline=1420747911' Alıntı:
kewell17 pid=15785 dateline=1420737850' Alıntı:
kardeş bende bu ürünün 10400 olan modeli var iphone 6 da kullanıyorum bu ürünü , şarj göstergesi yüzde 97 bazen yüzde 99 da iken xiaomi kapanıyor tekrar açarsam xiaominiyi şarjı yüzde 100 yapıyor  bu sorun nerden kaynaklanıyor yada bunu bir sorun olarak görmek lazım mı?

Bunu birkaç kişiden daha duydum. Ayrıca piston kulaklıklarda da iPhone'lar problem çıkarıyor. Sanıyorum iPhone ile Xiaomi ürünleri arasında olan bir uyuşmazlık var.

@smyrniankiwi
Teşekkür ederim. Bebekleri satan bir yer görmedim ben. Bir ara ibuygou yarışmalar düzenleyip hediye ediyordu, bazen en.miui.com hediye ediyor v.s.  Videodaki Mitu bir ekran temizleyici. Sağolsun Xiaomi'nin İngilizce forumundan sorumlu Admine'si (Admini demek garip geliyor bana) "Nanana" nın hediyesi.

peki bu durum iphone 6 ya zarar verir mi?

arslnilke

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İlke
Cihazım
Alcatel idol 5
Meslek
Biomedical Eng.
Konular
1
Bugun benimde elime ulasti. Aliexpressten aldim. Urunun kutusundaki koda gore orjinal fakat ici cakma olabilir. Pilde lg veya samsung yazmiyor. Alan arkadaslar bir icini acip bakabilirmi

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Re: RE: Xiaomi 5000mAh Power Bank Kutu Açılışı

arslnilke' Alıntı:
Bugun benimde elime ulasti. Aliexpressten aldim. Urunun kutusundaki koda gore orjinal fakat ici cakma olabilir. Pilde lg veya samsung yazmiyor. Alan arkadaslar bir icini acip bakabilirmi

Pass through özelliği çalışıyor mu?

arslnilke

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İlke
Cihazım
Alcatel idol 5
Meslek
Biomedical Eng.
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
arslnilke' Alıntı:

Pass through özelliği çalışıyor mu?

O nasil oluyor hocam?
Birde soyle birsey var bu power bank diger kullandiklarimdan farkli. Sarj gostergesindeki ledler flip flop gibi yanip sonuyor hepsi ayni anda. Tabi sarj azaldikca kalan isik kadar yani sonuyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arslnilke' Alıntı:
O nasil oluyor hocam?
Birde soyle birsey var bu power bank diger kullandiklarimdan farkli. Sarj gostergesindeki ledler flip flop gibi yanip sonuyor hepsi ayni anda. Tabi sarj azaldikca kalan isik kadar yani sonuyor.

Hayır, diğerleri de aynı şekilde. Hem bunların bir anlamı var. Şarj olurken farklı, şarj ederken farklı şekilde yanıp sönerler. Birisinde hepsi birden yanıp sönerlerken, diğerinde tek led yanıp söner. Tabi kaç ledin yanıp söneceği yada kaç ledin yanık kalıp kaçıncı ledin yanıp söneceği, içinde kalan yada dolduğu kapasiteye göre değişir.
Biraz dikkat edilirse mantığı hemen kavranır.
Pass-through özelliği, kendi şarj olurken, cihazınızı da şarj edebilmesidir. En az 1A'lik bir adaptör ile bank'i şarj ederken (bilgisayardan yada düşük bir adaptörden şarj ederken çalışmaz) telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

arslnilke

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
İlke
Cihazım
Alcatel idol 5
Meslek
Biomedical Eng.
Konular
1
chatin_62' Alıntı:
arslnilke' Alıntı:
O nasil oluyor hocam?

Hayır, diğerleri de aynı şekilde. Hem bunların bir anlamı var. Şarj olurken farklı, şarj ederken farklı şekilde yanıp sönerler. Birisinde hepsi birden yanıp sönerlerken, diğerinde tek led yanıp söner. Tabi kaç ledin yanıp söneceği yada kaç ledin yanık kalıp kaçıncı ledin yanıp söneceği, içinde kalan yada dolduğu kapasiteye göre değişir.
Pass-through özelliği, kendi şarj olurken, cihazınızı da şarj edebilmesidir. En az 1A'lik bir adaptör ile bank'i şarj ederken (bilgisayardan yada düşük bir adaptörden şarj ederken çalışmaz) telefonunuzu şarj etmeyi deneyin.

Tamam hocam aksama onu deneyim. Bu arada power bank sarj olurken sarj aletimden baya iyi bir akim cekiyor. 2.03amper. Tabi doluma yaklastikca dusuyor.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
arslnilke' Alıntı:
chatin_62' Alıntı:
arslnilke' Alıntı:
O nasil oluyor hocam?

Tamam hocam aksama onu deneyim. Bu arada power bank sarj olurken sarj aletimden baya iyi bir akim cekiyor. 2.03amper. Tabi doluma yaklastikca dusuyor.
Doğrudur. Benim 1.85ma'lik G2'nin adaptörü var, sonuna kadar sömürüyor. 1.8'e kadar çıktığını gördüm.

Üst Alt