Recovery Xiaomi 13T için TWRP ve OrangeFox

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
28
Bence düzgün kuramadiklari icin brick oluyo ben kurdum ve gayet iyi çalışıyor sadece şifre olayinda sorun var o kadar orange fox denemedim ama şuan twrp kurulu miui 14 sürümünde ve gayet stabil
Dosyalar şifreli oluyor ugrasincada bozuluyor

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
28
Bence düzgün kuramadiklari icin brick oluyo ben kurdum ve gayet iyi çalışıyor sadece şifre olayinda sorun var o kadar orange fox denemedim ama şuan twrp kurulu miui 14 sürümünde ve gayet stabil
Fastbootu bozuyorsa demekki hatalıdır ne yaparsan yap fastbootu bozmamali muhtemelen portladigi için başka cihazdan uyumsuz kalıyor birck ediyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
1 arkadaş daha özelden ulaştı twrp kurarken cihaz brick olmuş acilen twrp lınklerı kaldırmak lazım bence ınsanlar madur oluyor
Kaldırmayı düşünmüyorum. Konuya deneme yapılmadığını yazdım ve ayrıca verdiğim linke girip incelendiği vakit şifrelenme olmaması için ekran kilidinin olmaması gerektiği yazdığı görünüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Ayrıca üçer farklı sürüm var. Kendi cihazına uygun olanı kurması gerekiyor. Ardından ekran kilidi varken Magisk kurulmaması gerekiyor (Partially Decryption olayı). Buna dikkat edildiği sürece brick etmeyecektir ekstra uyumsuzluk olmadıkça. Recoveryi doğru bölüme flaşmak lazım, diğer cihazlar gibi boot kısmına değil vendor_boot kısmına yazılıyor çünkü.

Diğer cihazlarda da düzgün çalıştığı yüzlerce kişi tarafından onaylanan recoveryleri kurarken fark edilmeyen hatalardan cihazları brick olanlar var. O zaman kimse kurmasın custom recovery. 🤔

s3rtouch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sertac
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
0
Kaldırmayı düşünmüyorum. Konuya deneme yapılmadığını yazdım ve ayrıca verdiğim linke girip incelendiği vakit şifrelenme olmaması için ekran kilidinin olmaması gerektiği yazdığı görünüyor.

Ayrıca üçer farklı sürüm var. Kendi cihazına uygun olanı kurması gerekiyor. Ardından ekran kilidi varken Magisk kurulmaması gerekiyor (Partially Decryption olayı). Buna dikkat edildiği sürece brick etmeyecektir ekstra uyumsuzluk olmadıkça. Recoveryi doğru bölüme flaşmak lazım, diğer cihazlar gibi boot kısmına değil vendor_boot kısmına yazılıyor çünkü.

Diğer cihazlarda da düzgün çalıştığı yüzlerce kişi tarafından onaylanan recoveryleri kurarken fark edilmeyen hatalardan cihazları brick olanlar var. O zaman kimse kurmasın custom recovery. 🤔
Tebrik ederim hocam çok açıklayıcı bir cevap olmuş kullanmayı beceren için gayet güzel çalışıyor...

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
28

Halı hazirdaki recoveryler sağlıklı değil bencede kimse kurmamali boot a kuruldu diye cihazı brick ediyorsa demekki uyumsuz birçok Android cihaz kullandım altını üstüne getirdim yinede brick olmadı cunki kullandığım dosyalar tam uyumluydu
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Tebrik ederim hocam çok açıklayıcı bir cevap olmuş kullanmayı beceren için gayet güzel çalışıyor...
Kullanmayı bilen için demişsiniz forumdaki herkes CMd ustası değil malesef

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177
Halı hazirdaki recoveryler sağlıklı değil bencede kimse kurmamali boot a kuruldu diye cihazı brick ediyorsa demekki uyumsuz birçok Android cihaz kullandım altını üstüne getirdim yinede brick olmadı cunki kullandığım dosyalar tam uyumluydu

Hocam, Sertaç hocam, MIUI 14'te, değişik HyperOS sürümlerinde vs. TWRP'leri denedi. Hatta şu an Endonezya HyperOS'ta TWRP'nin çalıştığı bilgisini verdi. Bozuk olsaydı, sıkıntılı olsaydı cihazı defalarca brick olmuştu. Sonuçta yapabilen için, uyumluğa dikkat eden için olumlu sonuçlanıyor. Başka bir cihazdan port olma durumu da yok. O yüzden konuyu silmek veya linkleri kaldırmak mantıklı değil.

Cihazla uyumsuz olduğunu düşünmüyorum. Ancak cihazdaki yazılımla veya sonrasında TWRP ile yüklenen yazılımla olan uyumuna dikkat edilmesi gerektiğini düşünüyorum. A13 sürümünü A14'e veya tam tersine kırmamak gerek.

s3rtouch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sertac
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
0

Bu işlerin içindeysek eğer öğrenmeden araştırmadan girişmemek lazım bende bu işe yıllarımı verdim custom rom ile başladım turkcell t20 cynogen mod bilmem hatirlarmisiniz ayrıca cmd ustası olmak gerekmiyor sadece girilmesi gereken kod kısaca hocam belirtti...

s3rtouch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sertac
Cihazım
xiaomi mi 8
Konular
0
Buyrun bunlarda ekran görüntüleri ekran kilidi devre dışı birakildiginda hafiza icerigini gorebiliyoruz.

Ekli dosyalar

• IMG-20240127-WA0002.jpg
    IMG-20240127-WA0002.jpg
    297,5 KB · Görüntüleme: 27
  • IMG-20240127-WA0001.jpg
    IMG-20240127-WA0001.jpg
    330,4 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG-20240127-WA0000.jpg
    IMG-20240127-WA0000.jpg
    344,9 KB · Görüntüleme: 26

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
28
Bu işlerin içindeysek eğer öğrenmeden araştırmadan girişmemek lazım bende bu işe yıllarımı verdim custom rom ile başladım turkcell t20 cynogen mod bilmem hatirlarmisiniz ayrıca cmd ustası olmak gerekmiyor sadece girilmesi gereken kod kısaca hocam belirtti...
Valla brick olan cihazıma verdiğim 1500 TL yetkili hesap parası bana yetti 🤭 twrpye karşı 1 damla güven kalmadı içimde musdi27 bu ay içinde kesin gelir dedi fastboot rom ben onu bekleyeceğim gelmesse dediğimde haklı cikarim Xiaomi bilinçli yapıyor bu cihaza yazılım uretmemeyi bu düşüncem doğru çıkar ya i

ozankardes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Konular
1
Konunun bazen tecrübe ile de alakası olmuyor. Misal ben :) Bir anlık dalgınlıkla A14 Orangefox'u A13'e yüklerseniz brick. Talimatları okuyun + kurarken dosya isimlerine dikkat edin arkadaşlar.

Üst Alt