HyperOS Xiaomi 13T (Aristotle) - Global Kararlı Rom HyperOS1.0.2.0.UMFMIXM İndirme Bağlantıları

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32
Arkadaşlar tüm romları denedim ve suna karar verdim işlemci güçlü olduğu için performansda bir fark olmuyor tek değişen görüntü 😀 ve android versiyonu

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
3-4 saatlik hyperos deneyimim

- Akıcılık artmış ama genel olarak bir yavaşlama hissettim özellikle sayfalarda yukarıdan aşağı kaydırma hareketinde. Belki yeni yüklediğim içindir bir kaç gün daha şans vermek gerek ama ara sıra takılmalarda yaşadım arayüzde.
- Bir an eu custom rom yükledim sandım çünkü bir kaç yerde ingilizce ayar gördüm garip geldi.
- En sevdiğim brave browser mahvoldu kendi kendine sekme kilitleniyor kapatıp açıyorum düzelmiyor bir kaç dakika sonra kendiliğinden düzeliyor sonra arada tekrarlıyor pil optimizasyonunu falan kapattım apkmirrordan daha önceki sürümleri denedim olmadı muhtemelen android 14 veya hyperos kaynaklı bir bug.
- İlk yüklediğimde arama uygulaması kasıyordu 60hz çalışıyordu ekran ayarlarından yenileme hızını değiştirip eski ayarına aldığımda düzeldi arama uygulaması 120hz çalışmaya başladı bir anda böyle bir bugda var bilginiz olsun.

Uygulama kasasındaki widgetlar ana ekrana hala eklenemiyor ve kontrol merkezindeki yeni tasarım hoşuma gitmedi çünkü ihtiyacım olanları eklediğimde kontrol merkezini kapatmak için 2 kez yukarı kaydırmam gerekiyor. Tek seferde yukarı kaydırma hareketiyle kapatmak için bir çok kontrol merkezi öğesini kaldırdım.

Genel olarak toparlarsak hyperos beni mutlu etti yeni Mi Sans yazı tipini simgeleri ve özellikleri beğendim ufak tefek sorunları göz ardı ederek kullanmaya devam edeceğim muhtemelen bir sonraki güncellemede çok daha iyi hale gelecektir.
Gerçi beğenmesemde bootloader kilidi kapalı tıkılıp kaldım tekrar kilidi açmak zor olacak ve uzun sürecek hyperos ile gelen bootloader kilidi kuralları malum o yüzden beğenmek zorundayım :)

2025 te android 15 ve hyperos 2.0 güncellemesinde görüşmek üzere :)

baran4524

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
anda
Cihazım
s7
Konular
32

- Akıcılık artmış ama genel olarak bir yavaşlama hissettim özellikle sayfalarda yukarıdan aşağı kaydırma hareketinde. Belki yeni yüklediğim içindir bir kaç gün daha şans vermek gerek ama ara sıra takılmalarda yaşadım arayüzde.
- Bir an eu custom rom yükledim sandım çünkü bir kaç yerde ingilizce ayar gördüm garip geldi.
- En sevdiğim brave browser mahvoldu kendi kendine sekme kilitleniyor kapatıp açıyorum düzelmiyor bir kaç dakika sonra kendiliğinden düzeliyor sonra arada tekrarlıyor pil optimizasyonunu falan kapattım apkmirrordan daha önceki sürümleri denedim olmadı muhtemelen android 14 veya hyperos kaynaklı bir bug.
- İlk yüklediğimde arama uygulaması kasıyordu 60hz çalışıyordu ekran ayarlarından yenileme hızını değiştirip eski ayarına aldığımda düzeldi arama uygulaması 120hz çalışmaya başladı bir anda böyle bir bugda var bilginiz olsun.

Uygulama kasasındaki widgetlar ana ekrana hala eklenemiyor ve kontrol merkezindeki yeni tasarım hoşuma gitmedi çünkü ihtiyacım olanları eklediğimde kontrol merkezini kapatmak için 2 kez yukarı kaydırmam gerekiyor. Tek seferde yukarı kaydırma hareketiyle kapatmak için bir çok kontrol merkezi öğesini kaldırdım.

Genel olarak toparlarsak hyperos beni mutlu etti yeni Mi Sans yazı tipini simgeleri ve özellikleri beğendim ufak tefek sorunları göz ardı ederek kullanmaya devam edeceğim muhtemelen bir sonraki güncellemede çok daha iyi hale gelecektir.
Gerçi beğenmesemde bootloader kilidi kapalı tıkılıp kaldım tekrar kilidi açmak zor olacak ve uzun sürecek hyperos ile gelen bootloader kilidi kuralları malum o yüzden beğenmek zorundayım :)

chorome dada donma oluyor ama sadece mıforum sıtesınde oldu bana denk gelmıste olabılır

frknaknc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
65

Kilidi neden kapattınız ki onu anlamadım ne zararı var ki.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Kilidi neden kapattınız ki onu anlamadım ne zararı var ki.
Eskiden rom root kernel korsan uygulamalar androidin suyunu çıkarırdım :) zamanla artık hiç birşeye tahammülüm kalmadı ve standart kullanıcı oldum yaptığımız işlemlerinde yanlış olduğunu düşünüyorum custom rom kernel root modüller bunları kullanmanın hiç biri sağlıklı ve güvenli değil.
Google artık bootloader kilidi açık cihazları her türlü yakalıyor "cihaz sertifikasız" sorunlarıyla uğraşmak istemiyorum kısaca kafam rahat olsun huzur istiyorum :)

fatihsy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Note 10 pro
Konular
37
13T için Endonezya rom kullanan var mı arama ve mesajlar uygulaması Xiaominin mi hâlâ.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu