Rehber Xiaomi 13T 1 aylık kullanıcı detayları

mibaha

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Kürşad Buğra
Cihazım
Mİ 9
Meslek
Okur-Yazar
Konular
9
İşyerinde kullandığımız bazı aplikasyonlar android tabanlı olduğu için bir ay kadar önce fiyat performans ürünü olduğunu düşünerek Mi 13T aldım. Önceki cihazım Apple 14 Promax idi. Oyun oynamıyorum. Çoğunlukla kamera ve video çekimi için kullanıyorum. Ses ve ön kamera konusunda söylenilenlere katılıyorum. Ancak cihaz gerçekten bir fiyat/performans ürünü. Ödediğim parayı son kuruşuna kadar hak ediyor. Elbette kullanıcıların beklentileri farklı olabilir ancak markaya karşı önyargılı olmama rağmen şu ana kadar cihazdan oldukça memnun olduğumu söyleyebilirim.

ugi_61

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Uğur
Cihazım
13 T
Konular
0
Yemin ederim sulu boya ön kamera özellikle ön kamera kullanan biri olarak beni üzdü.Ama şunu diyorum ki bunu Xiaomi nin görmemesi mümkün değildir.
Dediğiniz çok doğru bilerek bunu yapıyorlar yapmışlar ama tr garantili 25 k civarında birinin bu cihazı aldığını düşünsenize gerçekten yazık olur.
Benim yd 13 k aldım çok çok 12 ye satarım ama dediğim gibi bu konuyu çok uzatmamın amacı yazık insanımız zaten zar zor para kazanıyor bide gidip bu telefona bu kadar para vermesin..
Benimde demek istediğim tam olarak buydu ön kamera sulu boya gibi ama bu şekilde kalmaz diye düşünüyorum güncelleme ile sorunu çözerler diye umut ediyorum iki gün oldu alalı ne yapsam diye düşünüyorum

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
Benimde demek istediğim tam olarak buydu ön kamera sulu boya gibi ama bu şekilde kalmaz diye düşünüyorum güncelleme ile sorunu çözerler diye umut ediyorum iki gün oldu alalı ne yapsam diye düşünüyorum
Dış iç mekanlarda ön kamera sıkıntılı maalesef..görüntülü görüşmede geçenlerde görüşme yapmıştım o zaman yeni aldığım için telegram dan grupta yazınca yazılımsal söylendi.ama endo rus Taiwan romunda aynı sorun var 4pda da ön kamera nın kötü olduğuna denk gelmiştim.
4 ocakta ya Samsung yada redmi note 13 pro global alacağım.
Cihazı isteyene satabilirim.

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Ön kamera sensörü diğer birçok modelde kullanılan bir sensör yazılımda bir sorun var gibi gözüküyor

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Açıkcası bende biraz pişman olmuş durumdayım 13T aldığıma keşke biraz daha verip 13T pro alsaydım yada biraz daha idare edip xiaomi 14 modeline para biriktirseydim diyorum. Leica kamera falan diye pazarlanmış şişirilmiş bir telefon telefoto kamerası zaten pek iyi değil ön kamerasıda idare eder. önceki telefonum realme gt2 ön kamera olarak daha iyiydi.
13T kullanıcılarına kötü haberim var güncellemeler ile kamera düzelmeyecek çünkü mediatek işlemcinin isp yani görüntü işleme birimi böyle çalışıyor. snapdragon işlemcilerde görüntüyü daha farklı işliyor. Güncellemelerle bırakın düzelmeyi bir kaç sene sonra dahada geriler mi düşünmekteyim. Kesin olarak bildiğim birşey varsa tüm markalarda bir süre sonra planlı eskitme söz konusu bu cihaz 2 sene sonra aynı kalmayacak.
ısınma konusuna katılmıyorum 60fps wild rift oynuyorum telefonda hiç ısınma sorunu yaşamadım realme gt2 bırakın oyun oynamayı günlük kullanımda şarjda deli gibi ısınıyordu. realme arayüzünüde hiç beğenmedim.
sorunlar sıkıntılar her markada yaşanıyor diğer markaları yakından takip ediyorum android tarafındaki en güzel arayüze sahip olduğu için xiaomiyi tercih ettim. 2 sene sonra xiaomi 15T pro yada düz 15 modelini alırım :)

pess0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
discovery
Konular
9
Bende yaklaşık 3 haftadır telefon kullanıyorum. İşin açıkçası şuana kadar gayet memnunum. Performans konusunda bir eksiklik hissetmedim bu zamana kadar hiç kasma yada donma yaşamadım oyun pek oynamıyorum fakat denemek amacıyla Diablo indirip 2-3 saat oynadım evet full grafiklerde oynatmıyor yüksek grafikte oynayabiliyorsun ama donma yada kasma olmadı akıcıydı onun haricinde çok yüksek performans gerektiren oyunlar oynama gibi bir niyetiniz yok ise "Genshin impact" gibi (boyutu çok yüksek diye denemedim) mükemmel performans vermiyor burası doğru fakat tatmin ediyor bence pubg yi falan demeye gerek yok gayet yeterli o oyun için. Isınıyor denmiş ama bn hiç karşılaşmadm çok zorladığımda söylenemez ama ısınma konusu benim kullanım alışkanlıklarıma göre gayet iyi.
İkinci konu ön kamera çok eleştirilmiş sulu boya falan denmiş yorumları okuduktan sonra galeriye girip çektiğin selfilere tekrar baktım ama ya ben bu konuda çok cahilim yada siz bir tık haksızlık ediyorsunuz gibime geldi evet mükemmel değil ama sulu boyada değil bence. bn çektigim fotoğraflardan tatmin oldum iyileşirse ne ala bozmasınlar kafi şuan bnm için. Bu arada bn otomatik güzelleştirmeyi kapattım sulu boya efekti güzelleştirme açıkken oluyor orası doğru. Arka kamerada beğenmedim şey 4k 60 FPS olmasını isterdim o biraz kötü. leica dediğiniz gibi bn bir fark hissetmedim iki mod var ikiside aynı çekiyor açıkçası 😅 ses okey. batarya iyi ama daha iyi olmasını isterdim üzmüyor fakat off süperde dedirtmiyor. Son olarak bn aldığım için gayet memnunum uçsun kaçsın tarzında bir beklentim yoktu alırken. şuandada günlük kullanımda gayet yeterli performansı bana sunuyor. Aslında telefon dan ne beklediğinize göre değişir memnunum kalıp kalmayacağınız öyüzden bir telefondan beklentiniz ne işe alacağınız telefonu öne göre seçin bu bir oyun telefonu değil çok oyu oynayacaksanız poco f5 sizin için daha ideal olabilir yada kamerası mükemmel olsun istiyorsanızda bu bir amiral gemisi değil bu bütçeye bu şartlarda sunması gereken şeyi sunduğunu düşünüyorum. Orta üst segmentin hakkını veriyor yarı yolda bırakmıyor yada offf mükemmel de dedirtmiyor açıkçası

Son düzenleme:

Assault79

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MetinKocabay
Cihazım
Mi 13 T
Meslek
İnsan Sarrafı
Konular
35
Cihazı sattım arkadaşlar şuan tuşlu telefonu kullanıyorum.x6 pro yada redmi note 13 pro 5 g global,s21 fe arasında dolanıyorum.

ArdaEgridere

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
kayıtlı olarak 11.500 bedava fiyata denk geliyor

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
177

zaferozkan39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zafer Özkan
Cihazım
Redmi K60 Pro
Meslek
Muhasebeci
Konular
0
Bende geçen hafta K60 Pro ile 13 t arasında kaldım, sonunda k60 ta karar kıldım, henüz 3 4 gün oldu, ancak çok memnunum, poco X3 GT den geçiş yaptım, o da harika bir cihaz, 2 yıldan biraz fazla kullandım, hala takilma ve donma diye birşey yok, sonucta K60 Pro benim için mükemmel.

22127RK46C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt