Rom Xiaomi 13 Xiaomi Eu Rom İndirme Bağlantıları ve Kurulum

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
En son modeli bir şekilde alıp, 4-5 sene rahat etmek var aslında, babanız yardımcı olmadı mı

MI MAX 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Son modele baba değil bankanın el atması lazım,siz aosp mi kullanıyorsunuz?

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Evet böyle de bir vaziyet var. Hem Xiaomi'den vazgeçemeyiz hem de Xiaomi' yi Xiaomi yapan o muhteşem MIUI arayüzü yerine sıkıcı Aosp rom kullanırız.
Ne enteresan öyle değil mi? wasntme~~ facepalm~~
Bu arada şartların zorlamasıyla da olsa tekrar kürkçü dükkanına ( pardon aramıza ) hoşgeldiniz hocam clap~~

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Evet hocam, Miui güncellemesi bitti, mevcut port Miui ler ise hepsi tırt, Android 10 Miui 12 ise ara sıra kasma yapıyor ve o zaman bende A13 AOSP ye geçiyorum, Miui yi özlediğimde de, tekrar Miui ye geçiyorum, yaşayıp gidiyoruz böylece

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Evet böyle de bir vaziyet var. Hem Xiaomi'den vazgeçemeyiz hem de Xiaomi' yi Xiaomi yapan o muhteşem MIUI arayüzü yerine sıkıcı Aosp rom kullanırız.
Bu arada şartların zorlamasıyla da olsa tekrar kürkçü dükkanına ( pardon aramıza ) hoşgeldiniz hocam clap~~
Evet hocam, AOSP romu kullanmayı bilen birisi için arayüz, hele ki Nova Launcher ile, hiç de sıkıcı değil, zevk ve ustalık işi daha ziyade, bu arada Miui her zaman tercihim olacak ama devamlı değişiklik insanı daha zinde tutuyor

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Evet hocam, AOSP romu kullanmayı bilen birisi için arayüz, hele ki Nova Launcher ile, hiç de sıkıcı değil, zevk ve ustalık işi daha ziyade, bu arada Miui her zaman tercihim olacak ama devamlı değişiklik insanı daha zinde tutuyor

O zaman K60 pro sizi çok daha zinde tutacaktır hocam. Hatta Xiaomi ile ilk tanıştığınız o eski gençlik günlerinize bile dönebilirsiniz. 8=) :D

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
O zaman K60 pro sizi çok daha zinde tutacaktır hocam. Hatta Xiaomi ile ilk tanıştığınız o eski gençlik günlerinize bile dönebilirsiniz. 8=) :D
Xiaomi ile tanıştığımda da yaşlıydım zaten hocam, şimdi ileri yaşlı oldum

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Valla şartlar bizi mevcut duruma itti hocam, teşekkür ederim hoşbulduk 😁
Evet hocam, Miui güncellemesi bitti, mevcut port Miui ler ise hepsi tırt, Android 10 Miui 12 ise ara sıra kasma yapıyor ve o zaman bende A13 AOSP ye geçiyorum, Miui yi özlediğimde de, tekrar Miui ye geçiyorum, yaşayıp gidiyoruz böylece

Size yeni bir canavar almanın zamanı gelmedi mi peki hocam?
Bence de, Global rom da yok,Sadece EU var,Skorpi hocamın hayalî değil mi bu durum?

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Valla şartlar bizi mevcut duruma itti hocam, teşekkür ederim hoşbulduk

Size yeni bir canavar almanın zamanı gelmedi mi peki hocam?

Bence de, Global rom da yok,Sadece EU var,Skorpi hocamın hayalî değil mi bu durum?
Geçenlerde EU rom sitesine şöyle bir bakındım da, sadece 10-15 cihaza rom vardı, EU da bitmiş artık, Miui ye veda vakti geliyor yavaş yavaş, ancak yerine elma mı, Samsung mu, ona karar veremiyorum bir türlü

Koçara

Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Valla sizleri bilmem ama ben Mi6 ile ilk tanıştığım o eski günlere döndüm. Hani öyle bootloader kilidi açayım eski göz ağrım eu ya döneyim gibi bir hevesim olmadı. Hoş buna gerek te kalmadı. Google kameraya artık ihtiyaç yok çünkü Leica var, Dolby desen gereksiz zira Dolby Atmos var. Duyduğum kadar eu rom eski cazibesini kaybetmiş, hata ve bug dolu. Hâlbuki şu an kullandığım global rom son derece akıcı ve hatasız. En ufak kasma ve donma yok.Tek eksiği arama kaydetme özelliğinin olmaması diyeceğim ama şimdiye kadar bir faydasını görmediğim için o da zarurî değil. Üstelik Google arama uygulamasının MIUI ya göre artıları bile var.
Demem o ki Xiaomi 13 pro, global rom ve Koçara üçlüsü şimdilik hayatlarından ziyadesiyle memnun.giggle~~:D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geçenlerde EU rom sitesine şöyle bir bakındım da, sadece 10-15 cihaza rom vardı, EU da bitmiş artık, Miui ye veda vakti geliyor yavaş yavaş, ancak yerine elma mı, Samsung mu, ona karar veremiyorum bir türlü

Eski göz ağrınız Huawei' ye dönün hocam. 8=)giggle~~

Son düzenleme:

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240
Valla sizleri bilmem ama ben Mi6 ile ilk tanıştığım o eski günlere döndüm. Hani öyle bootloader kilidi açayım eski göz ağrım eu ya döneyim gibi bir hevesim olmadı. Hoş buna gerek te kalmadı. Google kameraya artık ihtiyaç yok çünkü Leica var, Dolby desen gereksiz zira Dolby Atmos var. Duyduğum kadar eu rom eski cazibesini kaybetmiş, hata ve bug dolu. Hâlbuki şu an kullandığım global rom son derece akıcı ve hatasız. En ufak kasma ve donma yok.Tek eksiği arama kaydetme özelliğinin olmaması diyeceğim ama şimdiye kadar bir faydasını görmediğim için o da zarurî değil. Üstelik Google arama uygulamasının MIUI ya göre artıları bile var.
Demem o ki Xiaomi 13 pro, global rom ve Koçara üçlüsü şimdilik hayatlarından ziyadesiyle memnun.giggle~~:D
Şöyle ki,Eu Beta da belirli sıkıntılar var hocam, Miui Global Kararlı'da belki daha az olabilir,ancak en hatasızı da bir OxygenOS edemiyormuş(hâlâ) maalesef.
Beni üzen nokta bu oldu...

Üst Alt