Rom Xiaomi 13 Ultra Xiaomi HyperOs Eu Rom ( 24.5.27 ) İndirme Bağlantıları ve Kurulum

Synx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Okan
Cihazım
Mi9t
Konular
75
Son stabil chine sürüm linkini verebilicek olan var mı ? Bir tane buldum ama bunu 100mb ile indirmek bile 1 hafta sürer

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3
Galeri de resim açınca atiyor , sizde böyle bişey var mi
Kurulumu sorunsuz yaptım fakat galeri sorunu bendede var. Ayrıca dikkat ettiniz mi hiç bu galeride fotoğrafları açınca gri tonlama oluyor bunun sebebi nedir.?

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Kurulumu sorunsuz yaptım fakat galeri sorunu bendede var. Ayrıca dikkat ettiniz mi hiç bu galeride fotoğrafları açınca gri tonlama oluyor bunun sebebi nedir.?
Yeni bir sürüm ve ilk güncellemeler ve xiaomiden bahsediyoruz böyle hatalar normal betada bu hafta yayınlanacak sürümde düzelir umarım yakında stabil sürüm çıkar eu da .

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Galeri sorunu yaşayanlar izinlerden locationu açın yada izin verin sorun ortadan kalkacak.

drjacob

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
dr jacob
Cihazım
...
Konular
25
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Not: Eu romlar artık Hybrid olarak yayınlanıyor, Peki bu nedir ne işimize yarar diye soracak olursanız : İndirdiğiniz rom dosyasını ister fastboot üzerinden ister twrp üzerinden kurulum imkanı tanıyor size.
Android 14 ile beraber twrp ler kararlı çalışmadığından hybrid olarak kurulum yapın.

Kurulum işlemleri:
  • "Bootloader kilidiniz açık olmalıdır." İndirdiğiniz Fastboot dosyasını klasöre çıkart diyerek masaüstüne çıkarın
  • Cihazı fastboot moda alın (Ses kısma+power tuş kombinasyonu)
  • İlk defa Eu Rom kuruyorsanız klasörün içindeki windows_fastboot_first_install_with_data_format.cmd komut dosyasına sağ tıklayın ve yönetici olarak çalıştırın
  • Kurulum işlemi otomatik olarak başlamıştır, kurulum bitene kadar cihazını ellemeyin
  • Eu rom kullanıyor ve güncelleme yapmak istiyorsanız klasör içindeki windows_fastboot_update_rom dosyasını çalıştırmanız yeterli.
Boot ekranında kalırsa:
  • Cihaz boot ekranı döngüsüne girerse cihazı ses açma ve güç tuşlarına basarak cihazı recovery moduna alın
  • Gelen kurtarma ekranında wipe data diyerek format atın ve cihazı yeniden başlatın

DEĞİŞİM GÜNLÜĞÜ

Sistem
Yeni - HyperOS 1.0 güncellemesi
Yeni - Android 14 güncellemesi
Yeni - Kontrol merkezi düzeni değiştirildi
Yeni - Geliştirilmiş performans ve daha akıcı animasyonlar
Yeni - Çoğu sistem uygulamasında kullanıcı arayüzü değişiklikleri
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Kasım 2023'e güncellendi

Kilit ekranı
Yeni - Yepyeni Kilit ekranı düzenleyicisi, farklı stil, yazı tipi ve özelliklere sahip birden fazla Kilit ekranı oluşturmanıza olanak tanır

Güvenlik
Optimizasyon - Pil menüsünde görsel değişiklikler
Optimizasyon - Yenilenen uygulama davranışı menüsü, uygulamaların hassas izinleri nasıl kullandığı hakkında daha fazla ayrıntı görüntüleyebilir

Hava durumu
Yeni - Yeniden tasarlanan uygulama düzeni

Ekran resimleri eklenecektir, İlerliyen saatlerde konu güncellenecek.

Kurulum sırası ve sonrasında oluşabilecek sorunlardan dolayı Forum ve Forum Yöneticilerimiz sorumlu tutulamaz.

.

eline sağlık

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
HAFTALIK GÜNCELLEME.

23.12.4​

Güncelleme ana konuya eklenmiştir.

Sistem
Yeni - HyperOS ve Android 14 güncellemesi (Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2023'e güncellendi (Xiaomi 14 serisi hariç)
Düzeltme - "Bildirimler için uygulama simgelerini kullan" seçeneğinin beyaz simgeler göstermesi

Ayarlar
Yeni - Kilitsiz Ara Bağlantı ayarları
Düzeltme - Yazı tipi ayarlarında Mi Sans için yazı tipi ağırlığı ayarlanamadı
Düzeltme - Eksik ayarlar: Yan panel kısayolları, Hızlı ayarlar düzeni, Anahtarla Denetim orta tarafı, Dokunduktan sonra daralt, Bildirimler için uygulama simgelerini kullanma, 4G için LTE simgesini kullanma, Durum çubuğu simgeleri, Bildirimler için uygulama simgelerini kullanma (AOD için)
Düzeltme - Diğer izinler ekranında bazı MIUI izinlerinin eksik olması

Karanlık mod
Düzeltme - "Metni ve arka planı otomatik olarak ayarla" seçeneğinin etkisi olmadı

Paket yükleyici
Düzeltme - SAI gibi harici yükleyici oturumlarının işe yaramaması

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Kontrol merkezinde tek satırlı döşeme etiketi olmaması
Düzeltme - Akıllı ev döşemesi eksikti
Düzeltme - "Dokunmadan sonra daralt" işe yaramadı

Bildirim gölgesi
Düzeltme - Hava durumu widget'ı bildirim paneli başlığını yeniden boyutlandırıyordu

Kilit ekranı
Düzeltme - Kilit ekranı imzası 20 karakterle sınırlıydı
Düzeltme - Duvar Kağıdı Atlıkarıncası Kilit ekranında düzgün çalışmıyordu

Güncellemeden sonra bazı uygulamalarınız çökecekse (bu rastgele bir sorundur, dolayısıyla OTA gönderilmez), bu adb komutlarını PC üzerinden çalıştırın

suleyman_yunus32

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Süleyman
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
3
Galeri sorunu yaşayanlar izinlerden locationu açın yada izin verin sorun ortadan kalkacak.
Sim 1 ve Sim 2 sürekli yer değiştiriyor. Bu sorunla karşılaşan oldu mu ? Normalde sim 1 deki süre doldu sim 2 ke taktım kartı. 15 20 gün şebeke çalışıyor sonra şebeke gidiyor. Sim 1 takıyorum çalışmaya devam ediyor. Anlamadım nasıl iş ?

Realizeyes

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ozan
Cihazım
Mi9 Se
Konular
7
HAFTALIK GÜNCELLEME.

23.12.4​

Güncelleme ana konuya eklenmiştir.

Sistem
Yeni - HyperOS ve Android 14 güncellemesi (Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Xiaomi 12S, Xiaomi 12S Pro, Xiaomi 12S Ultra)
Optimizasyon - Android Güvenlik Yaması Aralık 2023'e güncellendi (Xiaomi 14 serisi hariç)
Düzeltme - "Bildirimler için uygulama simgelerini kullan" seçeneğinin beyaz simgeler göstermesi

Ayarlar
Yeni - Kilitsiz Ara Bağlantı ayarları
Düzeltme - Yazı tipi ayarlarında Mi Sans için yazı tipi ağırlığı ayarlanamadı
Düzeltme - Eksik ayarlar: Yan panel kısayolları, Hızlı ayarlar düzeni, Anahtarla Denetim orta tarafı, Dokunduktan sonra daralt, Bildirimler için uygulama simgelerini kullanma, 4G için LTE simgesini kullanma, Durum çubuğu simgeleri, Bildirimler için uygulama simgelerini kullanma (AOD için)
Düzeltme - Diğer izinler ekranında bazı MIUI izinlerinin eksik olması

Karanlık mod
Düzeltme - "Metni ve arka planı otomatik olarak ayarla" seçeneğinin etkisi olmadı

Paket yükleyici
Düzeltme - SAI gibi harici yükleyici oturumlarının işe yaramaması

Kontrol Merkezi
Düzeltme - Kontrol merkezinde tek satırlı döşeme etiketi olmaması
Düzeltme - Akıllı ev döşemesi eksikti
Düzeltme - "Dokunmadan sonra daralt" işe yaramadı

Bildirim gölgesi
Düzeltme - Hava durumu widget'ı bildirim paneli başlığını yeniden boyutlandırıyordu

Kilit ekranı
Düzeltme - Kilit ekranı imzası 20 karakterle sınırlıydı
Düzeltme - Duvar Kağıdı Atlıkarıncası Kilit ekranında düzgün çalışmıyordu

Güncellemeden sonra bazı uygulamalarınız çökecekse (bu rastgele bir sorundur, dolayısıyla OTA gönderilmez), bu adb komutlarını PC üzerinden çalıştırın
Hocam teşekkürler paylaşımın için. Bugün BL kilidini acicam kayıt için, hangi yazılımı tavsiye edersin?

alierdi41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali Erdi
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
İtfaiyeci
Konular
50
Hocam teşekkürler paylaşımın için. Bugün BL kilidini acicam kayıt için, hangi yazılımı tavsiye edersin?
Hocam bence deneyip kendin bulmalısın çünkü kişiden kişiye değişken bir durum bence. ben suan aktif olarak bu romu kullanıyorum ufak hatalar olsada genel anlamda memnunum .kafam rahat olsun diyorsan miui 14 taiwan ve eea romunu deneyebilirsin.

Üst Alt