Yardım xiaomi 13 root var ama çalışmıyor

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
.
Telefon Modeli
xiaomi 13 ( mi 13 )
Bootloader Kilidi
Açık
bir kaç sat önce cihazımın kilidini açtım ve cihazımı magisk ile twrp aracılığı ile rootladım ama root etmiş olama rağmen hiç bir şekilde herhangi bir rootlu tarayıcı kullanarak sistemde değişiklik yapamıyorum ( gereksiz uygulamaları silmeye çalıştım ) . sorunu çözmek için magiski kaldırıp kernelsu'yu anykernel.zip olarak ve twrp ile kurdum ardından kernelsuyu ama bu sefer .img dosyası ile twrp aracılığı ile kurdum ve en son da kernelsuyu .img dosyası olarak fastboot üzerinden kurdum . Ama bu yaptıklarımın hiç biri sorunumu çözemedi . arkadaşlar yardımınızı bekliyorum , yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim

Not : Hem magisk hem de kernelsu'da root gözüküyor . kısaca her şey normal gözüküyor ama değil :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Dipnot : bunların hepsini yaparken patchli vbmeta kullandım yani yapmam gerekeni yaptığımı düşünüyorum

Son düzenleme:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Magisk uygulamasına girip ekran resmi atarmısın

Oyla:

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60

Ekli dosyalar

• Screenshot_2024-01-24-10-41-00-380_me.weishu.kernelsu.jpg
    Screenshot_2024-01-24-10-41-00-380_me.weishu.kernelsu.jpg
    369 KB · Görüntüleme: 5
Oyla:

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Şu an kernelsu yüklü olduğu için onu atayım hocam
Alttaki kalkan simgesine tıklayıp root izni vermek istediğiniz uygulamayı seçip devam edin işleminize.

Ancak yazdığınızdan anladığım kadarıyla siz işlem üstüne işlem yapmışsınız. Normalde Magisk olsa KernelSU, KernelSU olsa Magisk hata verir. Siz ikisi de çalışıyor demişsiniz. İkisindne biri olsun diye ikisini de bozmuşsunuz galiba. Romu sıfırdan kurmanızda yarar var ve sadece 1 root yönetim uygulamasını kullanın.

Oyla:

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
Büyük ihtimal magiskte doğrudan kurulumu yapmadınız. kernelsuda ise root erişimi vermediniz

Oyla:

jitterprosu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
.
Cihazım
Oneplus 8 pro
Konular
60
Alttaki kalkan simgesine tıklayıp root izni vermek istediğiniz uygulamayı seçip devam edin işleminize.

Ancak yazdığınızdan anladığım kadarıyla siz işlem üstüne işlem yapmışsınız. Normalde Magisk olsa KernelSU, KernelSU olsa Magisk hata verir. Siz ikisi de çalışıyor demişsiniz. İkisindne biri olsun diye ikisini de bozmuşsunuz galiba. Romu sıfırdan kurmanızda yarar var ve sadece 1 root yönetim uygulamasını kullanın.
yok hocam hepsini tek tek denedim ardından orjinal boot , initboot,vendor_boot,dtbo atıp ondan sonra yeniden rootlamayı denedim . ayrıca romu sıfırdan kurup da denedim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Büyük ihtimal magiskte doğrudan kurulumu yapmadınız. kernelsuda ise root erişimi vermediniz
onu da denedim hocam :(

Oyla:
Üst Alt