Rom Xiaomi 12T (plato) eu ROM (xiaomi.eu_multi_PLATO_V14.0.1.0.TLQMIXM_v14-13)

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Siz söyleyince kontrol ettim. Bana OTA'dan güncelleme gelmiş de 12MB gözüküyor. Açıklama garip bir şekilde İngilizce yazılmış. Halbuki telefonu Türkçe kullanıyorum, şimdilik denemeyeceğim. Fastboot ya da recovery rom yayınlanmış ise forumdaki rehber konulardan faydalanabilirsiniz.
recovery var da twrp yok 12t icin nasil yukleyecegiz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

mifirm sitesinde zip hali var 12t ye twrp yok diye biliyorum bu unnasil yukluycez ?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-11-01-21-32-38-677_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2023-11-01-21-32-38-677_com.android.chrome.jpg
    623,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:

MaDMaxiBo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4

mifirm sitesinde zip hali var 12t ye twrp yok diye biliyorum bu unnasil yukluycez ?
fastboot romları da çıkmış görünüyor hocam. ben indiriyorum denemek için. miflash ile mi yüklemeli SPflashtool ile mi ?

netlogger

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Xiaomi
Konular
7
fastboot romları da çıkmış görünüyor hocam. ben indiriyorum denemek için. miflash ile mi yüklemeli SPflashtool ile mi ?
bilgisayarda C veya D sürücüsünde ana klasöre fastboot rom dosyalarını winrar ile çıkartın, telefonu fastboot modunda bağlayıp klasör içindeki flash_all.bat dosyasını çalıştırınca telefona kendisi yükler romu...
Not: (sorumluluk kabul edilmez, çünkü rom hatalı inebilir, başka hatalı işlem yapılabilir, fastboot sürümü kaynaklı hata oluşabilir, neticede telefon bootloop'a düşebilir.)

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
bene indirdim 3 5 gündür kullanıyorum eu romda oldugum için önce mi flashla globale geçtim sonra .zip dosyasını ota ile güncelledim. bence miflash kullan

bene indirdim 3 5 gündür kullanıyorum eu romda oldugum için önce mi flashla globale geçtim sonra .zip dosyasını ota ile güncelledim. bence miflash kullan
fastboot cıktıgna göre artık rootlayabilirim şu google arama ve mesajdan kurtullmak istiyorumm ama android14 uyumlu magisk modülü varmı bilmiyorum

Son düzenleme:

MaDMaxiBo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Max
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
4

fastboot cıktıgna göre artık rootlayabilirim şu google arama ve mesajdan kurtullmak istiyorumm ama android14 uyumlu magisk modülü varmı bilmiyorum
google dan aratınca android 14 magisk diye videolar çıkıyor ama denemek lazım.

bilgisayarda C veya D sürücüsünde ana klasöre fastboot rom dosyalarını winrar ile çıkartın, telefonu fastboot modunda bağlayıp klasör içindeki flash_all.bat dosyasını çalıştırınca telefona kendisi yükler romu...
Not: (sorumluluk kabul edilmez, çünkü rom hatalı inebilir, başka hatalı işlem yapılabilir, fastboot sürümü kaynaklı hata oluşabilir, neticede telefon bootloop'a düşebilir.)
tamamı inince tar dosyasını açtığımda farkettim flash.bat olduğunu. Eu romları da öyle yüklüyorduk oradan aşinayız. Yalnız romu yükledikten sonra Fastboot ta kaldı öyle, restart yapmadı. biraz bekleyip kendim kapatıp açtım sorun görünmüyor, yüklenmiş.

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Aranızda Xiaomi 12T Global Stable Beta Recovery V14.0.7.0.ULQMIXM Android 14 sürümü kuran deneyen var mı? birde yüklemeyi nasıl yaptı anlatabilir mi?
Beta testine katılmış biri olarak söylüyorum, hâlâ bazı yerlerde biraz bug'ı var gerçi bunun sebebi telefonu sıfırlamadan güncellediğim için olabilir. Bazı kasten yapılmış değişiklikler var, navigasyon tușlarından uygulamayı kapatma fonksiyonu artık uygulamayı değil açık ekranı kapatıyor mesela (Tam ekran reklamları uygulamaya dokunmadan kapatmak için çok işe yarıyor). Bunlardan bir diğeri bildirim seslerinin nihayet çağrı seslerinden ayrılması oldu, artık ikisini ayrı ayrı ayarlayabiliyorsunuz. Güncellemeyi OTA üzerinden aldım, güncelleme 12mb diyenler, özellikle 14.0.6 TLQMIXM(Android 13) sürümünde olanlar o boyuta aldanmasın tüm ROM'u indirir güncelleme diye. Bunun da 5GB boyutu var cihazınızda en az 15GB yer olduğuna emin olun güncelleme yapmadan önce. Diyeceklerim şimdilik bu kadar.

Söyle de bir ekleme yapayım: Aradığınız sadece son sürümse cihazınıza uygun recovery ROM'u Xiaomi'nin indirebilirsiniz. Fastboot romlarını (Bu da resmi siteden, sadece sayfanın türkçesinde romlar yok, o yüzden İngilizce sayfaya link verdim.) bulabilirsiniz.

Edit: Bildirim sesi kısmını ekledim.

Son düzenleme:

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
Beta testine katılmış biri olarak söylüyorum, hâlâ bazı yerlerde biraz bug'ı var gerçi bunun sebebi telefonu sıfırlamadan güncellediğim için olabilir. Bazı kasten yapılmış değişiklikler var, navigasyon tușlarından uygulamayı kapatma fonksiyonu artık uygulamayı değil açık ekranı kapatıyor mesela (Tam ekran reklamları uygulamaya dokunmadan kapatmak için çok işe yarıyor). Bunlardan bir diğeri bildirim seslerinin nihayet çağrı seslerinden ayrılması oldu, artık ikisini ayrı ayrı ayarlayabiliyorsunuz. Güncellemeyi OTA üzerinden aldım, güncelleme 12mb diyenler, özellikle 14.0.6 TLQMIXM(Android 13) sürümünde olanlar o boyuta aldanmasın tüm ROM'u indirir güncelleme diye. Bunun da 5GB boyutu var cihazınızda en az 15GB yer olduğuna emin olun güncelleme yapmadan önce. Diyeceklerim şimdilik bu kadar.

Söyle de bir ekleme yapayım: Aradığınız sadece son sürümse cihazınıza uygun recovery ROM'u Xiaomi'nin indirebilirsiniz. Fastboot romlarını (Bu da resmi siteden, sadece sayfanın türkçesinde romlar yok, o yüzden İngilizce sayfaya link verdim.) bulabilirsiniz.

Edit: Bildirim sesi kısmını ekledim.
Recovery romları twrp olmadan nasıl yüklüycez peki ? twrp var mı 12t uyumlu? ben V14.0.7.0.ULQMIXM ye güncelledim 1 haftadır hiç bir sorunum yok tek sikayetim game turboya reklam koymaları

raifcevherliol

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
raif
Cihazım
12T
Konular
18
magisk ile root yaptım bootloopa düşüyor 2 kez denedim olmadı

TheSingular

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Konular
1
Recovery romları twrp olmadan nasıl yüklüycez peki ? twrp var mı 12t uyumlu? ben V14.0.7.0.ULQMIXM ye güncelledim 1 haftadır hiç bir sorunum yok tek sikayetim game turboya reklam koymaları
açıklanmış o hocam.

Edit: Orada açıklanmayan bir ayrıntı var gerçi, "Güncelleme paketi seç" seçeneğini göremiyorsan MIUI'nin versiyon logosuna 8-10 kere tıkla, "ek güncelleme özellikleri açıldı" gibi bir şey yazacak. O zaman o seçeneği görebileceksin.

Son düzenleme:

miskin1702

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T Pro
Konular
0
Canlar tum romlari denemis biri olarak soyluyorum Eu rom 13.0.7 de kalin. Hem Eu romlarda hem de resmi romlarda hem telefon perdormansi dusuyor hem de batarya omru kisaliyor. Downgrade yapmayi da sifirdan yukluyormuş gibi dusunun. Eu rom 14'ten surum dusurecekseniz bilgiler silinir ve ayarlardan yapamazsiniz. Yine tum romu indirip sifirdan kuruyormus gibi islem yapin. 13.0.7 de kalin Saglicakla kalin.

Üst Alt