Haber Xiaomi 12 Serisinin Türkiye Fiyatı Açıklandı. Buyurun Bekleyen Arkadaşlar.

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
20bin lira gibi bir parayı vereceksem Xiaomi almam ki, hiç sevmememe rağmen gider Ayfon alırım.

Son düzenleme:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Bugün geç gördüğüm için mesajı vaktim yok ama yarın bakacağım. Tek tek foto üzerinden inceleme yapamam ama dxomark gsmarena gibi yerlerden karşılaştırma yaparak tekrar kontrol ederim. Islemcı performans çok önemli değil hepsi en üst SD işlemciyi kullanıyor zaten. Kamera, ekran kalitesi, stereo, OIS (video ve gece çekimleri), su geçirmezlik, kullanılan gorılla glass versiyonu, parmak izine geçiş, kullanılan sensör çokluğu vb incelemeye çalışacağım.
Konu çok dağılmış ama... Bahsettiğiniz cihazlar 2015 yılına ait. OIS, Parmak İzi, Su geçirmezlik vs o dönemde zaten telefonlarda kullanılmıyordu. Gorilla Glass ise yeni çıkmıştı tek versiyon.

Bu özellikler dediğimiz şeyler zaten 3-5 yıllık markanın Mi3, Mi4 gibi cihazları onların amiral gemisi dediklerinin çeyrek fiyatına daha iyi özellikler sunarak peynir ekmek gibi satılınca ama bizimkinde de bu özellik var biz daha iyiyiz diyebilmek için Samsung, Sony, LG gibi büyük firmaların kendilerini farklılaştırma çabalarıydı. Xiaomi'nin bu amiral gemileri tüm piyasayı baştan aşağı değiştirdi. Bunlarla beraber sıfırda yükselişe geçti. Böylesine özel cihazlara orta sınıf demek cihazlara, markaya falan da değil bildiğiniz mobil teknolojilere hakaret :D

Bir de amiral gemisi için işlemci performansı önemli değil demişsiniz... Neyse buna yazacak çok var da bu cümleyi kurduğunuza göre çok çok fazla şey yazmak lazım, bence de siz güzelce bir araştırın :)

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Konu çok dağılmış ama... Bahsettiğiniz cihazlar 2015 yılına ait. OIS, Parmak İzi, Su geçirmezlik vs o dönemde zaten telefonlarda kullanılmıyordu. Gorilla Glass ise yeni çıkmıştı tek versiyon.

Bu özellikler dediğimiz şeyler zaten 3-5 yıllık markanın Mi3, Mi4 gibi cihazları onların amiral gemisi dediklerinin çeyrek fiyatına daha iyi özellikler sunarak peynir ekmek gibi satılınca ama bizimkinde de bu özellik var biz daha iyiyiz diyebilmek için Samsung, Sony, LG gibi büyük firmaların kendilerini farklılaştırma çabalarıydı. Xiaomi'nin bu amiral gemileri tüm piyasayı baştan aşağı değiştirdi. Bunlarla beraber sıfırda yükselişe geçti. Böylesine özel cihazlara orta sınıf demek cihazlara, markaya falan da değil bildiğiniz mobil teknolojilere hakaret :D

Bir de amiral gemisi için işlemci performansı önemli değil demişsiniz... Neyse buna yazacak çok var da bu cümleyi kurduğunuza göre çok çok fazla şey yazmak lazım, bence de siz güzelce bir araştırın :)
Siz komle yanlış anlamışsınız. Akşam yazacağım cevaba bakarsınız iyisi

Acemilik

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
mi 11 lite 5gNE
Meslek
Lojistik
Konular
11
Yani şimdi iphone alırım diyenlere hak vermeye başladım artık fiyat çok aşırı neyse alan olursa forumda atar resimlerini görürüz artık :D:D:D

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
Yani şimdi iphone alırım diyenlere hak vermeye başladım artık fiyat çok aşırı neyse alan olursa forumda atar resimlerini görürüz artık :D:D:D
ayfon altın gibi her devirde para ediyor. maalesef android telefonlar ikinci elde çok değer kaybediyor.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Imeı işini bıtırmeseler xıaomı hala güzel seçenekti :D benim hala umudum var 12x için. Dirençle atılır diye umuyorum

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
  • 8GB + 256GB – 5999 yuan ($885)
  • 12GB + 256GB – 6499 yuan ($959)
  • 12GB + 512GB – 6799 yuan ($1,003)
  • 16GB + 512GB – 7299 yuan ($1,077)
Gizchina sitesi 12ultra fiyatlarini bu sekilde vermis.Device name thor diye geciyor.12ultra gelene kadar 10ultra ile yola devam.Xiaomi isterse 50k yapsin ki zaten tr de satilmayacak ultra.
Sizde gazlamayin birbirinizi sanki herkes gidip bayi den aliyor telefonu alan dusunsun :)
Asil soru tek bir cihazdan alinan vergi miktari olmasi lazimken kimi mi6 fiyati demis,oteki o zamanlar oyle teknolojiler yoktu vs vs.
İyi gunler.

osmancan71

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mi note 10
Meslek
Memur
Konular
28
Hatırlamasanız da o dönem forumumuzdaki konuları, yapılmış olan incelemeleri okumanız bile mesajınızın hatalı olduğunu anlamanız için yeterli olacaktır hocam. Mi serisi ilk piyasaya sürüldüğü 2011 yılından bu yana hep amiral gemisi modeller oldu ve en tepeye oynadı. Değerlendirmeniz son derece yanlış.
kıyaslamadan önce şunu belirteyim kameranın mp yüksekliği ve ekranların 2k olması gibi özellikler bir ceptelefonu için hissedilir şeyler olmadığından büyük bir + olarak görmüyorum. zaten şuan telefonlar yine 1080 üzerinden üretilmeye döndü genel olarak o furya bitti. Xiaomide de sıraladığım senelerde 1.lik yok. en üst seviyelerini eklemeye çalıştım. mi6 belirtildiği için extra ekledim. bu kıyaslamada gözükmeyen birde xiaominin türkiyede eskiden band20 vb. sebeplerle iyi çekmediği söyleniyordu.
onununcuköy

2014 te xiaomi lehine birşey göremedim

2015

2016

2017

kimi yıl gorilla glasstan kimi yıl bluetooth versiyonundan kımı yıl kamera özelliklerinden kırpmış xiaomi ama hemen her yıl bi kaç kırpma eskik var. Ekran konusunda genel olarak ips zaten. xiaomi eksiksiz tam cihazlar yapmaya başladıkça fiyatlarını yükseltmeye başladı. burası çokomelli, 1-2 sene öncenin haberi mesela; xiaomi su geçirmezliği maliyeti çok artırdığı için koymuyor diye açıklama yapmıştı. demekki onuda koysa fiyatlarını iyice katlayacak. yeni teknolıji ve amoled ekranlar genel olarak pahalı xiaomide çoğunlukla bunlarda geriden gelmiş.

bu arada parmak izi su geçirmezlik ve ois ile ilgili bi yorum vardı yukarıda olduğunu bildiğim için ekstra açıklama yapmadım burada gözüküyor zaten.

Son düzenleme:

elnina

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
21
Artık sadece iphone ya da samsung mantıklı

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Bu kadar para vereceksem ayfon yada oneplus alırız yaa.. ülen Xiaomi, yaktın bizi..

Üst Alt