Mod Xiaomi 11T Pro BL kilidi açılmalı mı?

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
abi hayırlı olsun bence aç yazılımsal sorun olursa en azından kendin evde mi flashla çözersin birde boş vaktinde rahat durmazsın diye düşünüyorum root rom vs ugraşırsın vakit geçer
Teşekkürler hocam, aslında yaşlandım, fazla uğraşmak istemiyorum ama kaşınmıyor da değilim

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hayırlı olsun tekrardan,root ile güzel özelleştirmeler mümkün kernelsu üzerinden Miui 14 Widgetlarının kilidini açıp yüzlerce widgeti kullanmak mümkün,modlu kontrol merkezleri de çok güzel, bunlar için deneyebilirsiniz,ancak Eu için kilidi açmaya değecek bir şey yok maalesef.Ama kilidi kapalı bir Xiaomi bence Xiaomi değildir
Teşekkürler hocam, bir sonraki güncelleme ye kadar bekleyeyim diyorum

StreX

from past to future
Emekli Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
iPhone 15
Konular
240

Hocam cihazlarımızın güncelleme desteği sayılı,o yüzden beklemek yerine harekete geçmek daha mantıklı, taktir sizin tabi...

Ü

Üye silindi 265308

Guest
Teşekkürler hocam, aslında yaşlandım, fazla uğraşmak istemiyorum ama kaşınmıyor da değilim

Hocam kaşıntının ve teknolojinin yaşı olmaz 😎
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam bir sonraki güncellemeyle kadar root atar güzel güzel kullanırsınız telefonunuzu

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Euxm romda kullanıyorum, her türlü bl açılır çünkü daha akıcı, daha stabil aosp romlar var. Bende bugün bir tanıdığımdan aldım kendisi yeni cihaza geçti, yd olarak bl kilidinin açılmasını bekliyorum Sizede hayırlı olsun hocam..

Son düzenleme:

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Euxm romda kullanıyorum, her türlü bl açılır çünkü daha akıcı, daha stabil aosp romlar var. Bende bugün bir tanıdığımdan aldım kendisi yeni cihaza geçti, yd olarak bl kilidinin açılmasını bekliyorum Sizede hayırlı olsun hocam..
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız İnşallah, sizin ki YD olduğu için belki de BL kilidini açmanız mantıklı olabilir ama ben şu an için gerekli görmüyorum....hele A14 bi gelsin, sonrasına bakarız diye düşünüyorum...MIUI sever biri olarak, çok zorunlu olmadıkça, AOSP romlardan mümkün olduğunca uzak durmaya niyetliyim

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Hayırlı olsun hocam İyi günlerde kullanın

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız İnşallah, sizin ki YD olduğu için belki de BL kilidini açmanız mantıklı olabilir ama ben şu an için gerekli görmüyorum....hele A14 bi gelsin, sonrasına bakarız diye düşünüyorum...MIUI sever biri olarak, çok zorunlu olmadıkça, AOSP romlardan mümkün olduğunca uzak durmaya niyetliyim

Aslında MIUI gün geçtikçe stabilleşiyor gibi yada cihaz iyi bazı hataları farkedemiyormuyum bilmiyorum, tabiki benimki yd bl her halükarda açılacak ama sizin dediğiniz gibi çok gerekmedikçe o şekil bir zorunluluğunuz yok sonuçta cihaz yi bir cihaz.. Bende biraz MIUI de takılırım kafam atar Endonezya çekerim, çünkü mi arama ve mesajlaşma benim için önemli, işin aslı çağrı kaydetmek önemli çünkü insanların bir dediği bir dediğini tutmuyor bazı kesimler için.. Aosp rom'a belki geçerim crDroid olduğu müddetçe ama zaten hali hazırda A14 gelecekse geçmenin manası yok, cihaz zaten hızlı.. geçsemde aşırı fark hissedermiyim bilmiyorum..

Koçara

Eğitime adanmış bir ömür...
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Avni Ataver
Cihazım
Xiaomi 13 Pro
Meslek
Eğitimci
Konular
37
Romların efendisi, rootların ustası, miui aşığı üstad Skorpi bile geçmiş tecrübelerinin üstüne bir kalem çekip normal bir global rom kullanıcısı olarak kalmayı tercih ediyorsa ne o kilit açılmalı ne de rootlanmalı. Hani üst mesajlarda güncelleme sonrasında cihaz bootlopa düşer, root ile güzel özelleştirmeler yapılır onlarca widget kullanılır ve hatta kilidi açılmamış Xiaomi, Xiaomi değildir diye yorumlar yapılıyor ya.... Bence bu bir tercih meselesidir. Kişiden kişiye değişir. Cihaz Bootlopa düşerse illaki bir çözümü de vardır. Özelleştirmeler ile yüzlerce widget kullanmak ta bizim gibi dinazorların değil gençlerin işi.
Yazılanlardan anladığım kadarıyla bir zamanların efsane romunu cıkaran Xiaomi Eu takımı, bu rom işini artık yüzüne gözüne bulaştırdığı için herkes şikayetçi. Hadi google kamera yükleyelim desek onun için roota gerek yok. Hatta google kameraya da gerek yok çünkü cihazların kamerası zaten mükemmel işler çıkarıyor. Dolby kuralım desek cihazlarda dolby atmos destekli çift stereo hoparlör var, canavar gibi çalışıyor. ( üstelik 11T pro da bir de Harman Kardon var ) AOSP rom konusuna hiç girmiyorum. Her zaman söylerim, bir Xiaomi telefon sadece ve sadece Miui arayüzü ile kullanılır. Yoksa gider saf androide yakın OnePlus yada Oppo alırım.
Tabii bir de yılların biriktirdiği bıkkınlık, yaşlanmanın getirdiği yorgunluk ta var. Şu an kullandığım global rom son derece stabil çalışyor ve Xiaomi'nin mesajlaşma uygulamasını kullanabiliyorum. Arama kaydı da olmayıversin artık. Yıllarca Mi6 da kullandım da ne işime yaradı? Yani sırf bunun için gidip Endonezya'lının yada Taywan' lının romunu kullanmaya ne gerek var?

NOT : Yukarıdaki yorum cihazın BL kilidini açıp root atmak için Mİ6 cihazının bir senelik garantisini çöpe atan nam-ı diğer Koçara dostunuza aittir ve tamamen şahsi fikirleridir. yn~~giggle~~

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Romların efendisi, rootların ustası, miui aşığı üstad Skorpi bile geçmiş tecrübelerinin üstüne bir kalem çekip normal bir global rom kullanıcısı olarak kalmayı tercih ediyorsa ne o kilit açılmalı ne de rootlanmalı. Hani üst mesajlarda güncelleme sonrasında cihaz bootlopa düşer, root ile güzel özelleştirmeler yapılır onlarca widget kullanılır ve hatta kilidi açılmamış Xiaomi, Xiaomi değildir diye yorumlar yapılıyor ya.... Bence bu bir tercih meselesidir. Kişiden kişiye değişir. Cihaz Bootlopa düşerse illaki bir çözümü de vardır. Özelleştirmeler ile yüzlerce widget kullanmak ta bizim gibi dinazorların değil gençlerin işi.
Yazılanlardan anladığım kadarıyla bir zamanların efsane romunu cıkaran Xiaomi Eu takımı, bu rom işini artık yüzüne gözüne bulaştırdığı için herkes şikayetçi. Hadi google kamera yükleyelim desek onun için roota gerek yok. Hatta google kameraya da gerek yok çünkü cihazların kamerası zaten mükemmel işler çıkarıyor. Dolby kuralım desek cihazlarda dolby atmos destekli çift stereo hoparlör var, canavar gibi çalışıyor. ( üstelik 11T pro da bir de Harman Kardon var ) AOSP rom konusuna hiç girmiyorum. Her zaman söylerim, bir Xiaomi telefon sadece ve sadece Miui arayüzü ile kullanılır. Yoksa gider saf androide yakın OnePlus yada Oppo alırım.
Tabii bir de yılların biriktirdiği bıkkınlık, yaşlanmanın getirdiği yorgunluk ta var. Şu an kullandığım global rom son derece stabil çalışyor ve Xiaomi'nin mesajlaşma uygulamasını kullanabiliyorum. Arama kaydı da olmayıversin artık. Yıllarca Mi6 da kullandım da ne işime yaradı? Yani sırf bunun için gidip Endonezya'lının yada Taywan' lının romunu kullanmaya ne gerek var?

NOT : Yukarıdaki yorum cihazın BL kilidini açıp root atmak için Mİ6 cihazının bir senelik garantisini çöpe atan nam-ı diğer Koçara dostunuza aittir ve tamamen şahsi fikirleridir. yn~~giggle~~
Kısmen katılıyorum ancak çağrı işi benim için önemli maalesef. Bakarım kafam atar geçmem. Saf arayüz severim ama xiaomiden de kopamam. Sigara bağımlılığı gibi. Bir gün bırakmaya niyet ertesi gün devam hocam.. Saygılar.

Üst Alt