Soru wipe data

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
imei atılmış cihazda güncelleme geldi wifi ile mıuı 11 kurduk. tabi root gitti twrp gitti sıkıntı yok.
şimdi bu cihaza factory reset yaparsak imei uçar onuda biliyorum. sorum şu kapama ve ses açma tuşuna basınca Reboot ve Wipe Data çıkıyor. wipe data ya tıklayınca yeni seçenekler geliyor mu? yoksa direk cihazı silmeye mi başlıyor? benim derdim format atmadan ön belleği boşaltmak.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
imei atılmış cihazda güncelleme geldi wifi ile mıuı 11 kurduk. tabi root gitti twrp gitti sıkıntı yok.
şimdi bu cihaza factory reset yaparsak imei uçar onuda biliyorum. sorum şu kapama ve ses açma tuşuna basınca Reboot ve Wipe Data çıkıyor. wipe data ya tıklayınca yeni seçenekler geliyor mu? yoksa direk cihazı silmeye mi başlıyor? benim derdim format atmadan ön belleği boşaltmak.
Wipe Data yaparsanız . IMEI uçar. Sizin bahsettiğiniz stock recovery . Twrp yükleyip wipe yapın .

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Arkadaşımızın yazdığı nota ilave olarak;
Öncelikle
Cihazınıza ait bir TWRP ve
Ardından da Magisk uygulamasını cihazınıza bilgisayarınıza yükleyin.(TWRP nin kalıcı olması için Magisk gerekli)

Aşağıdaki adreste yer alan uygulama aracılığıyla TWRP yükleyebilirsiniz. Yükleme işi bittikten hemen sonra da Magisk'i aynı yerden yükleyebilirsiniz.
Xiaomitool2 İle Rom ve Twrp Kurma Kılavuzu

DİKKAT: Şayet bu konularla ilgili yeterli teknik bilgiye sahip değilseniz yüklemek yerine yüklemeye çalışmamanızı öneririm.

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
O ekranda Swipe to Factory reset yapar iseniz, seçenek çıkmaz, kullanıcı dosyalarını rehber i vs. de silersiniz.Cihazı sıfırlarsınız.Siz sadece atık ve çöp dosyaları temizlemek istiyor iseniz, o çıkan ekrandan "advanced wipe" tıklayın.Seçeneklerden sadece dalvik ve cache yi işaretleyin.Bu şekilde sadece sistem temizliği yapmış olursunuz. Kolay gelsin.

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
O ekranda Swipe to Factory reset yapar iseniz, seçenek çıkmaz, kullanıcı dosyalarını rehber i vs. de silersiniz.Cihazı sıfırlarsınız.Siz sadece atık ve çöp dosyaları temizlemek istiyor iseniz, o çıkan ekrandan "advanced wipe" tıklayın.Seçeneklerden sadece dalvik ve cache yi işaretleyin.Bu şekilde sadece sistem temizliği yapmış olursunuz. Kolay gelsin.
cihaz rootlu değil sadece Reboot ve Wipe Data çıkıyor. ben wipe dataya tıklarsam seçenek çıkar mı yoksa direk herşeyi siler mi diye sormuştum

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
cihaz rootlu değil sadece Reboot ve Wipe Data çıkıyor. ben wipe dataya tıklarsam seçenek çıkar mı yoksa direk herşeyi siler mi diye sormuştum
Wipe Data dediğiniz yer orjinal stock recovery. Wipe Data tıklarsanız herşeyi siler . Sonradan IMEI işlemi yapıldıysa gider

mesro09

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Sergen
Cihazım
mi9se
Konular
25
Wipe Data dediğiniz yer orjinal stock recovery. Wipe Data tıklarsanız herşeyi siler . Sonradan IMEI işlemi yapıldıysa gider
teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonda (temizleyici) falan var onu kullanıyor musunuz bir işe yarıyor mu? yoksa root atıp ön bellek mi silmek daha iyi?

MarcoPasha

NedenİnsanlıkHepBendeKalıyor,BaşkaKimsesiYokMu?
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
27
teşekkür ederim
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

telefonda (temizleyici) falan var onu kullanıyor musunuz bir işe yarıyor mu? yoksa root atıp ön bellek mi silmek daha iyi?
Kullandığım temizleyicilerde root ile kullanıldığı için rootsuzların yeteneklerini çok iyi bilmiyorum.Ama çok fazla uygulama kurup kaldırma yapmıyorsanız işinizi görebileceğini düşünüyorum.

Üst Alt