Bilgisayar Windows 10’dan, Windows 11 Yükseltme Adımları

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Windows 10’dan, Windows 11 Yükseltme Adımları

Eğer halihazırda Windows 10 kullanıyorsanız direkt olarak yükseltme yapabilirsiniz.
Windows Update aracılığıyla sisteminizi yükseltebilmek için aşağıdaki adımları takip etmelisiniz.​
  • Bağlantıya tıklayarak Insider kayıt sayfasına gidin.
  • Windows 10 cihazınızda da kullandığınız Microsoft hesabı ile oturum açın.
  • Oturum açtıktan sonra bir gizlilik politikasını kabul etmeniz gerekecek.
  • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra bir test kullanıcısı olacaksınız.
  • Windows 10’un Insider sürümüne geçebilmek için Ayarlar>Güncelleştirmeler>Windows Insider bölümüne gelin. Hangi Insider kanalına katılmak istediğiniz sorulacaktır. Windows 11 şuan yalnızca “dev” kanalında mevcut olduğundan, “Developer” (Geliştirici) kanalına katılın. Katılım gerçekleştirdikten sonra sisteminiz Insider’a uygun olmak üzere güncellenecek.
  • Her şey bittiğinde, artık bir Insider kullanıcısı olacaksınız.
  • Insider katılımcısı olduktan sonra Ayarlar>Güncelleştirmeler>Windows Update yolunu takip ederek Windows 11 indirme yönergelerini görebilirsiniz.

Üstteki adımları sorunsuz bir şekilde tamamlarsanız Windows 11’i ilk yükleyenlerden biri olabileceksiniz. Insider üyeleri, Windows Update ekranında
Windows 11 yükseltmesini görecekler. Güncelleme geldiğinde ücretsiz olarak yükseltmeyi yapabilirsiniz.
Fakat yüklediğiniz sürümün kararlı değildir hatalarla karşılaşabilirsiniz. wait~~

Son düzenleme:

AKINLASINN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
AKIN
Cihazım
Mi 8 Se
Konular
7
Windows 11 için niye böyle herkes acele ediyor, bunu hiç anlamadım.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Windows 11 için niye böyle herkes acele ediyor, bunu hiç anlamadım.
Merak ediyorlar tasarımını ve kullanımını ben kullanıyorum gayet tatmin edici ayrıca biraz da alışmak gerekiyor. Bir hayli farklı geliyor yapılan değişiklikler sonrasında elbette ben sadece kurmak isteyen vardır diyerek bir konu buldum ve sizlerede paylaşmak istedim.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Merak ediyorlar tasarımını ve kullanımını ben kullanıyorum gayet tatmin edici ayrıca biraz da alışmak gerekiyor. Bir hayli farklı geliyor yapılan değişiklikler sonrasında elbette ben sadece kurmak isteyen vardır diyerek bir konu buldum ve sizlerede paylaşmak istedim.
Öyle ciddi bir hatayla karşılaştınız mı, tavsiye eder misiniz yüklememi ?

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Öyle ciddi bir hatayla karşılaştınız mı, tavsiye eder misiniz yüklememi ?
Ciddi hata derken laptoplarda başlat çubuğu konusunda biraz sıkıntı çıkarıyormuş ama pili çıkartıp da deneyin hocam. Ben ilk sürüm kurduğumda başlat çubuğu sürekli reset atıyordu. Bu sürümde sorun yaşamadım sadece ara sıra donmalar var birazda pc ile ilgili olabilir, tabi ufak tefek bug mevcut göz ardı edilir yine

Yusuftok516

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
Mi 9 se,Mi 8 se
Konular
31
Benim laptopum windows 7 idi, 10 yapmak için biosu güncellemek gerekiyordu, ben de güncellemiştim. Windows 10 olarak uzunca süre kullandım ve bir gün donanımsal bir sorundan dolayı tamire gönderdim. Geldiğinde windows 7 ye düşmüştü ve güncellemeye çalışınca yine biosu güncellemem gerektiğini öğrendim. Bios güncellemesi için bataryanın takılı olması gerekiyor ama benim batarya kayıplara karışmış durumda. Bilgisayarı bataryasız güncelleme yolu yok mudur?

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Benim laptopum windows 7 idi, 10 yapmak için biosu güncellemek gerekiyordu, ben de güncellemiştim. Windows 10 olarak uzunca süre kullandım ve bir gün donanımsal bir sorundan dolayı tamire gönderdim. Geldiğinde windows 7 ye düşmüştü ve güncellemeye çalışınca yine biosu güncellemem gerektiğini öğrendim. Bios güncellemesi için bataryanın takılı olması gerekiyor ama benim batarya kayıplara karışmış durumda. Bilgisayarı bataryasız güncelleme yolu yok mudur?
Tam olarak bilgim yok ama kendi fikrimce yine güncelleme yaparsınız ama direkt olarak en ufak bir güç kaybında pc çöp olabilir

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Ciddi hata derken laptoplarda başlat çubuğu konusunda biraz sıkıntı çıkarıyormuş ama pili çıkartıp da deneyin hocam. Ben ilk sürüm kurduğumda başlat çubuğu sürekli reset atıyordu. Bu sürümde sorun yaşamadım sadece ara sıra donmalar var birazda pc ile ilgili olabilir, tabi ufak tefek bug mevcut göz ardı edilir yine
Sisteminiz nedir ona göre yükleyeyim donma olmaz belki bende

Üst Alt