Bilgisayar Windows 10 20H2 (19044.1288) x86-x64 ISO

ultraasln5098

KRAL olmak, Taç giymek demek değildir. ✔ 2.2.1936
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Yıllardır format atarım kurulum yaparım akabinde gerekli format sonrası programları da kurarım ancak dediklerinize Fransız kaldım :) nedir bunlar diye sorsam herhalde dünya kadar açıklama gerekir :) ama aklıma takılan tek şey üstte bir arkadaşın dediği gibi kim bilir içine neler gömüyorlar... Kişisel verileriniz zaten güvende değil bir de şu geliştiriciler de her istediğini yapar. Bu arada bunları malum yollar ile aktif edip kullanmak mümkün değil mi.

Ucuz lisans alıp yaparsınız, bunlar oem olur genelde ve biosa tanımlanır. Ama diğer yöntemlerde aktifleştireceğiniz yazılım ve onun bağlandığı server gibi çeşitli metodlar bile sıkıntı olabiliyor.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
MSDN sürümü mü?
Evet hocam el değmemiş ve üzerinde oynanmamış sürümdür. Microsoft'un kendi sitesinden indirip upload ettim.
Yıllardır format atarım kurulum yaparım akabinde gerekli format sonrası programları da kurarım ancak dediklerinize Fransız kaldım :) nedir bunlar diye sorsam herhalde dünya kadar açıklama gerekir :) ama aklıma takılan tek şey üstte bir arkadaşın dediği gibi kim bilir içine neler gömüyorlar... Kişisel verileriniz zaten güvende değil bir de şu geliştiriciler de her istediğini yapar. Bu arada bunları malum yollar ile aktif edip kullanmak mümkün değil mi.
Valla hocam Lite sürüm kullanırken belli geliştiriciler tarafından yapılan sürümleri tercih ediyorum. Onun dışında isterseniz aynı işlemleri sizde yapabilir ve internet üzerinde anlatımı mevcut bakabilirsiniz. Şuan sistemimde Windows10 Pro yüklü ve OEM Lisans ile birlikte sorunsuz kullanıyorum. Alırken Education olarak aldım ve bütün sürümlerini kullanabilmekteyim. Sizde satın alın ve çevrim içi etkinleştirmeye sahip olun..

Son düzenleme:

blackshadow

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
#
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
22
Yeni nesil anakartlar izin verse daha yıllarca Windows 7 ile devam edeceğim. Windows 10 metro uygulamaları çok sıkıntılı. Ayarlar komple gitti bugün hem de hiç yok yere, sebepsiz yere. Ne yaptıysam çözemedim, çareyi yeniden format atmakta buldum. Şu güncellemeler için test ekibi olmaması çok kötü.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Yeni nesil anakartlar izin verse daha yıllarca Windows 7 ile devam edeceğim. Windows 10 metro uygulamaları çok sıkıntılı. Ayarlar komple gitti bugün hem de hiç yok yere, sebepsiz yere. Ne yaptıysam çözemedim, çareyi yeniden format atmakta buldum. Şu güncellemeler için test ekibi olmaması çok kötü.
Home sürümü yerine Pro kurun veya LTBS sürümler tercih edebilirsiniz.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8

LTSB deneyin hocam, ilker hocamın dediği gibi hafif sürümdür. Şirketler için sunulan temel ihtiyaçları karşılayan acil durumlar olmadıkça sürekli güncelleme almayan ama sürüm desteği normal Windows 10'a göre 5-10 sene daha uzun olan sürümlerdir.

androidprotmmas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Galaxy M31
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Windows 10 Sistem Gereksinimleri;

İşlemci:1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci ya da Çip Üzerinde Sistem (SoC)
RAM:32 bit için 1 gigabayt (GB) veya 64 bit için 2 GB
Sabit sürücü alanı:32 bit işletim sistemi için 16 GB, 64 bit işletim sistemi için 32 GB
Grafik kartı:WDDM 1.0 sürücüsüyle DirectX 9 veya üzeri
Eğer gerçekten de Windows 10 sistem gereksinimleri böyle olsaydı şuan çoğu kişi Windows 8.1 yerine Windows 10 kullanırdı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

LTSB deneyin hocam, ilker hocamın dediği gibi hafif sürümdür. Şirketler için sunulan temel ihtiyaçları karşılayan acil durumlar olmadıkça sürekli güncelleme almayan ama sürüm desteği normal Windows 10'a göre 5-10 sene daha uzun olan sürümlerdir.
LTSB bildiğim kadarıyla 3. parti insanlar ya da şirketler tarafından yapıldı.

ribac23

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
cabir
Cihazım
s6 edge
Konular
50
Ucuz lisans alıp yaparsınız, bunlar oem olur genelde ve biosa tanımlanır. Ama diğer yöntemlerde aktifleştireceğiniz yazılım ve onun bağlandığı server gibi çeşitli metodlar bile sıkıntı olabiliyor.
Eyvallah hocam bilgi için sağolun.

Evet hocam el değmemiş ve üzerinde oynanmamış sürümdür. Microsoft'un kendi sitesinden indirip upload ettim.

Valla hocam Lite sürüm kullanırken belli geliştiriciler tarafından yapılan sürümleri tercih ediyorum. Onun dışında isterseniz aynı işlemleri sizde yapabilir ve internet üzerinde anlatımı mevcut bakabilirsiniz. Şuan sistemimde Windows10 Pro yüklü ve OEM Lisans ile birlikte sorunsuz kullanıyorum. Alırken Education olarak aldım ve bütün sürümlerini kullanabilmekteyim. Sizde satın alın ve çevrim içi etkinleştirmeye sahip olun..
Bilgi için teşekkürler hocam.

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
99
Eyvallah hocam bilgi için sağolun.

Bilgi için teşekkürler hocam.
Rica ederim hocam 90 gün denemesi mevcut ve etkinleştirme olayı biraz pahalı normal sürümler den farklı olduğu için siz yine bir araştırıp bakın.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Rica ederim hocam 90 gün denemesi mevcut ve etkinleştirme olayı biraz pahalı normal sürümler den farklı olduğu için siz yine bir araştırıp bakın.

evet powershell'e yada cmd ye bir kod girince ilk aktivasyon hakkında 90 son ikinci aktivayon hakkında da 90 gün toplamda 180 günlük bir aktivasyon veriyordu yanılmıyor isem ilker hocam öyle diye hatırlamaktayım bende.

ultraasln5098

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mrtbhdr
Cihazım
note 9/8 pro
Konular
8
Eğer gerçekten de Windows 10 sistem gereksinimleri böyle olsaydı şuan çoğu kişi Windows 8.1 yerine Windows 10 kullanırdı.

LTSB bildiğim kadarıyla 3. parti insanlar ya da şirketler tarafından yapıldı.

Hayır, LTSB Long Term Service Branch anlamına geliyor yani uzun servis ve kullanım süresi vaad ediyor. Enterprise içinde gelir zaten ve şirketlere topluca lisanslanıp dağıtılır. 3.parti insanlar yada şirketler tarafından yapılan bir sürüm değil. 3.parti insanlar tarafından yapılanlar yukarıda bahsettiğim gibi Ntlite gibi ek toollar ile ekle,çıkardan ibaret sistemler temelini de bu gibi versiyonlar oluşturuyor.

Üst Alt