Soru Wifiden kopma sorunu

pcqlock

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi5
Konular
2
Geçen hafta memlekete gittim. 5 gün önce geri evime geldiğinde evdeki modemime wifi uzerinden bağlanırken.
Evimde 1 redmi note 5 plus var onunla girdiğimde önce düştü wifiden sonra modemi kapadım açtım ağı unuttup yeniden girdim o düzeldi. Hala wifiye bağlı.

Ancak asıl kahramanimiz redmi note 8 MIUI 11.0.9.0 sürümünu kullanıyor. beş gündür sürekli wifi den düşüyor. Geri bağlanırken de çok yavaş davranıyor. Sorun neden acaba diye diğer Xiaomi telefonu bağlantı noktasına cevirdim ve kopmadan wifi üzerinden bu bağlantı noktasına redmi 8 pro bağlı kalabildi.

Modemden heralde dedim. Modemi resetledim. Fişini çektim. Wlan ayarlarını 20/40mhz kısmını değiştirdim. Kanal kısmını 1-6-7-11 şeklinde sırayla değişip denedim. Ne yaptıysam yok.

Telefondan mı acaba dedim. Güncelleştirme den son paketi geri yükledim değişen birşey olmadı.

Birileri Mac adresi çakışıyor dedi bana saçma geldi evimdeki aletlerinac adresi 5 gün önce değişmedi ya. Kontrol ettim farklı maç adresleri zaten.

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Memur
Konular
9
neyse, siz öyle deneyin madem...

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
Siz yazmadan önce de incelemiştim ancak global rom için bile bootloader kilidini açmamı istiyor.
Bootloaderi açmaya gerek kalmadan Xiaomi tool v.2 ile Hindistan romunu sorunsuz yükledim ve epey bir zamandır kullanıyorum.

Oyla:

membran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
Oyla:

efekcr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Efe
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
3
Redmi Note 8'in WiFi sıkıntısı ile ilgili çok fazla feedback var. Cihazınızla yada modemle alâkalı olduğunu düşünmüyorum. MIUI 12 / Android 10 ile umarım bu yazılımsal hatalar giderilmiştir. Beklemedeyiz.

Oyla:

XSoDia

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ömer
Cihazım
Redmi K30
Meslek
Çok Serbest Meslek
Konular
47
Geçen hafta memlekete gittim. 5 gün önce geri evime geldiğinde evdeki modemime wifi uzerinden bağlanırken.
Evimde 1 redmi note 5 plus var onunla girdiğimde önce düştü wifiden sonra modemi kapadım açtım ağı unuttup yeniden girdim o düzeldi. Hala wifiye bağlı.

Ancak asıl kahramanimiz redmi note 8 MIUI 11.0.9.0 sürümünu kullanıyor. beş gündür sürekli wifi den düşüyor. Geri bağlanırken de çok yavaş davranıyor. Sorun neden acaba diye diğer Xiaomi telefonu bağlantı noktasına cevirdim ve kopmadan wifi üzerinden bu bağlantı noktasına redmi 8 pro bağlı kalabildi.

Modemden heralde dedim. Modemi resetledim. Fişini çektim. Wlan ayarlarını 20/40mhz kısmını değiştirdim. Kanal kısmını 1-6-7-11 şeklinde sırayla değişip denedim. Ne yaptıysam yok.

Telefondan mı acaba dedim. Güncelleştirme den son paketi geri yükledim değişen birşey olmadı.

Birileri Mac adresi çakışıyor dedi bana saçma geldi evimdeki aletlerinac adresi 5 gün önce değişmedi ya. Kontrol ettim farklı maç adresleri zaten.
hocam mac den ziyade ip çakışabilir redmi note 8 den bağlanacağınız ağın ayar kısmına ip ayarlaro statike gririp ip Adresine :192.168.1.150 gibi bir ip atayıp deneyin onaylayın kaydolsun daha sonra telin wifi sini açıp kapatın

Oyla:

teomanonal

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teoman
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Memur
Konular
9
Neden anlatmak yerine bu şekilde davranıyosunuz anlamıyorum.

Yardımcı olabilir misiniz?
Şu dökümanı iyi okuyun ve uygulayın hocam...

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Aşağıdaki linklerde yeteri kadar bilgi var. Ben buralara bakarak yaptım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aşağıdaki linklerde yeteri kadar bilgi var. Ben buralara bakarak yaptım.

Son düzenleme:
Oyla:

membran

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Kemal
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
1
baydanis teşekkürler hocam. Androidden bir süreliğine bile ios a geçince bu işleri unutuyor insan. Hindistan kararlı rom yükledim ve wifi sorunum çözüldü.

Oyla:

chemistanbul

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
mi5s
Konular
4
baydanis teşekkürler hocam. Androidden bir süreliğine bile ios a geçince bu işleri unutuyor insan. Hindistan kararlı rom yükledim ve wifi sorunum çözüldü.
hindistan kararlı rom da kullanıma engel bir durum varmı hocam. globalden farklı kullanıma engel yani

Oyla:

baydanis

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bayram Ali
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
17
hindistan kararlı rom da kullanıma engel bir durum varmı hocam. globalden farklı kullanıma engel yani
Hindistan romu ile ilgili neyi kastettiğini tam olarak anlamadım. Ama tr romunda olduğu gibi rehber mesajlar uygulamaları Google'ın değil xiaominin kendi uygulamaları. Ben de sırf bunun gibi sebeplerden dolayı Hindistan romuna geçtim ve çok memnunum. Hindistan kararlı romu el değmemiş xiaominin kendi orijinal romu. Hindistan bölgesine satılan telefonlara yüklenen bir rom. Yani telefon satılırken bu romla satılıyor orada. Kullanıma engel derken neyi kastettiğini anlamadım ama umarım aradığın cevabı verebilmişimdir.

Oyla:
Üst Alt