Soru Widevine L3 sorunu ( Netflixvs.)

yabahut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
K20Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Cihazım K20Pro global rom atılmıştır l3 durumundan dolayı netflixte 480pnin üstüne cıkamıyorum magiskle l1 yükleniyormuş bunun haricinde başka bi cözüm var mıdır acaba netflixi nasıl hd izleyebilirim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ArsenicW

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilişim
Konular
3
Eu kullanıyorum ama yok durum böyle
Yeni kurdum ben de. Bundan önce masik 7.2 vardı ardından miroom v12 5.21 vardı. İki rom da L3 idi Netflix için. Sonra eu 20.3.26 v11 kurdum miui12 batarya yüzünden. Şu an L1 sertifika görünüyor.

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Yeni kurdum ben de. Bundan önce masik 7.2 vardı ardından miroom v12 5.21 vardı. İki rom da L3 idi Netflix için. Sonra eu 20.3.26 v11 kurdum miui12 batarya yüzünden. Şu an L1 sertifika görünüyor.
Benim telefonumda persist ile oynandığı için sanırım geri gelmiyor geri dönüşü yok

Oyla:

ArsenicW

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9 SE
Meslek
Bilişim
Konular
3
Benim telefonumda persist ile oynandığı için sanırım geri gelmiyor geri dönüşü yok
Persist tam olarak nedir bilmiyorum hocam ancak daha önceden Xiaomi eu da L3 olduğunu anımsıyorum eski sürümlerde. B20 bandı için bir ara IMEI repair yapıp sadece sim 2 kullanmaya başlamıştım. Bununla ilgisi var mıdır bilmiyorum ama öncesi dual SIM IMEI görünüyor idi. Belki de o zaman L3 olması ile ilgili değildir.

Oyla:

xaosium

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xaos
Cihazım
k20 pro
Konular
0
k20 pro cihazımda avrupa global 11.0.6 QFKEUXM kurulu. repair işlemi yapıldı geçen hafta, daha önce L1 olan sertifika L3 olmuş şuan hdr izleyemiyorum. persist ile oynanmadı dediler ancak çözüm sanırım xiaomi.eu rom'a geçmek. root yapmak da istemiyorum ama başka çözüm var mı onu da bilmiyorum.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
k20 pro cihazımda avrupa global 11.0.6 QFKEUXM kurulu. repair işlemi yapıldı geçen hafta, daha önce L1 olan sertifika L3 olmuş şuan hdr izleyemiyorum. persist ile oynanmadı dediler ancak çözüm sanırım xiaomi.eu rom'a geçmek. root yapmak da istemiyorum ama başka çözüm var mı onu da bilmiyorum.

Twrp duruyor ise aşağıdaki konuda yer alan L1 patch zip dosyasını indirerek Twrp / Install kısımından flashlayarak L1 yapabilirsiniz.

Son düzenleme:
Oyla:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
O uygulama cok eski arkadaslar. Tabi hic yoktan iyidir. Arayuzsel olarak bircok ozellik yok o uygulamada.

Indirmek isteyenler buyursun :
Bunda biraz daha yeni sürümler var. netflix ileriki güncellemelerde kodları zorlaştırdığı için yeni sürümlü böyle uygulama artık yok . Cihazın widevine l1 desteklemesi gerekiyor. İsteyen denesin.

Oyla:

xaosium

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
xaos
Cihazım
k20 pro
Konular
0
Twrp duruyor ise aşağıdaki konuda yer alan L1 patch zip dosyasını indirerek Twrp / Install kısımından flashlayarak L1 yapabilirsiniz.
bahsettiğiniz konuyu göremedim ama tahmin ettiğim onu ise oradaki patch'i denedim orange fox ile maalesef L3 görünüyor hala DRM uygulamasında

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
bahsettiğiniz konuyu göremedim ama tahmin ettiğim onu ise oradaki patch'i denedim orange fox ile maalesef L3 görünüyor hala DRM uygulamasında

Buradan ulaşabilirsiniz.

Oyla:

caglar104

Bosyaf
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
çağlar
Cihazım
mi6,mi11t pro
Konular
80
Telegram grubundan alıntıdır.

Widevine L1 Status - MIUI Custom Roms:

xiaomi.eu 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

MMX 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

Mi room 20.1.16+ - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Masik 9.4 - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Rev OS 20.1.31 - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Stable - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Çin tabanlı romlarda l1 direk gelmez.eu tabanlı romlarda l1 direk vardır.

DRM L1 Patch for Rapheal v2

Pre-requisite
- You should be on any of the below miui custom roms,
1. v20.1.16
2. MiuiMix v20.1.16
3. Mi Room v20.1.16
- This patch will support only those devices which already had L1 certification and other devices (Chinese variant) will not get L1.
- Working TWRP, Ofx version 10.0.6 recommended.

Changelog
- Added support for Mi room
- Fixed Blackscreen issue in Amazon Prime Video

Flashing instruction
- Flash the [TWRP]DRM_L1_Patch_Part_1 in TWRP.
- Reboot to system.
- Open Magisk - Modules - select [Magisk]DRM_L1_Patch_Part_2
- Reboot
- Open DRM info and check "Display" for "MiUi -L1Patched". If so, enjoy L1

Troubleshoot
If you face any fingerprint settings crash, disable the magisk module through magisk manager and reboot. If this fixes the crash, then contact me with "drm info" and "about device"

If this patch is not working for you then try again after a clean installation of the rom.

Note: I know I can create a single TWRP but it might put your device in bootloop since I am changing some build properties. Through magisk module, this becomes safe and bootloop free. If anything goes wrong, simply remove the module from magisk.

- TWRP' den part 1 flashlayın drm info ile kontrol edin l1 büyük ihtimal gelmiş olucaktır.(drm info verileri temizle yapın bazen l1 oldugu halde l3 görünüyor.)
Eger gelmediyse magiskden modülü yükleyin.
Netflix kullanıyor iseniz verileri temizle yapın.

Bildigim kadarıyla yazdım arkadaşlar.
2 dosyayı almam mumkunmu?

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
2 dosyayı almam mumkunmu?

Bildiğim kadarıyla artık çin tabanlı ROM sürümlerinin güncel versiyonlarında bu işlemlere gerek yok, bu sorun çözüldü ancak yinede grupta paylaşılan dosyalar ektedir.

Ekli dosyalar

• [Magisk]_DRM_L1_Patch_Part_2.zip
    96,9 KB · Görüntüleme: 0
  • [TWRP]_DRM_L1_Patch_Part_1.zip
    216 KB · Görüntüleme: 0
Oyla:
Üst Alt