Soru Widevine L3 sorunu ( Netflixvs.)

yabahut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
K20Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Cihazım K20Pro global rom atılmıştır l3 durumundan dolayı netflixte 480pnin üstüne cıkamıyorum magiskle l1 yükleniyormuş bunun haricinde başka bi cözüm var mıdır acaba netflixi nasıl hd izleyebilirim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Stabil değil weekly sürümleri kullanıyorum ve en güncel sürüm yüklü.

Neye göre gittiğini bilmiyorum ancak normalde rootlu telefon da Netflix hiç acmamasi gerekirken bende uyarı dahi vermedi. Yani ilave işlem yapmadim.

Evet bende de öyle aynı şekilde.

Oyla:

arifgs1995

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
6.0
Cihazım
3S PRİME
Konular
9
persist flashlanmış telefonlarda kalıcı olarak gidiyor ...

Oyla:

uurturk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
UĞUR
Cihazım
mi9tpro
Konular
1
Telegram grubundan alıntıdır.

Widevine L1 Status - MIUI Custom Roms:

xiaomi.eu 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

MMX 20.1.16+ - L1 yok - Patch 1 ve 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Netflix v.s uygulamalarda siyah ekran sorunu yok.

Mi room 20.1.16+ - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Masik 9.4 - L1 yok - Patch 2 yi yüklediginizde l1 geliyor. - Prime video siyah ekran sorunu

Rev OS 20.1.31 - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Stable - ROMDA L1 MEVCUT - Patch'e gerek yok

Çin tabanlı romlarda l1 direk gelmez.eu tabanlı romlarda l1 direk vardır.

DRM L1 Patch for Rapheal v2

Pre-requisite
- You should be on any of the below miui custom roms,
1. v20.1.16
2. MiuiMix v20.1.16
3. Mi Room v20.1.16
- This patch will support only those devices which already had L1 certification and other devices (Chinese variant) will not get L1.
- Working TWRP, Ofx version 10.0.6 recommended.

Changelog
- Added support for Mi room
- Fixed Blackscreen issue in Amazon Prime Video

Flashing instruction
- Flash the [TWRP]DRM_L1_Patch_Part_1 in TWRP.
- Reboot to system.
- Open Magisk - Modules - select [Magisk]DRM_L1_Patch_Part_2
- Reboot
- Open DRM info and check "Display" for "MiUi -L1Patched". If so, enjoy L1

Troubleshoot
If you face any fingerprint settings crash, disable the magisk module through magisk manager and reboot. If this fixes the crash, then contact me with "drm info" and "about device"

If this patch is not working for you then try again after a clean installation of the rom.

Note: I know I can create a single TWRP but it might put your device in bootloop since I am changing some build properties. Through magisk module, this becomes safe and bootloop free. If anything goes wrong, simply remove the module from magisk.

- TWRP' den part 1 flashlayın drm info ile kontrol edin l1 büyük ihtimal gelmiş olucaktır.(drm info verileri temizle yapın bazen l1 oldugu halde l3 görünüyor.)
Eger gelmediyse magiskden modülü yükleyin.
Netflix kullanıyor iseniz verileri temizle yapın.

Bildigim kadarıyla yazdım arkadaşlar.

Ekli dosyalar

• [TWRP]_DRM_L1_Patch_Part_1.zip
    216 KB · Görüntüleme: 101
  • [Magisk]_DRM_L1_Patch_Part_2.zip
    96,9 KB · Görüntüleme: 86
Oyla:

BurkiPower

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
İnş Müh.
Konular
9
İşe yaradım arkadaşlar deneyen varmı?

Oyla:

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
persist flashlanmış telefonlarda kalıcı olarak gidiyor ...
Bu kesin bir bilgi midir? Daha önceleri persist flashladığım oldu ama global persisti yapmıştım. Şuan için hangi yöntemi denesem L1 olmuyor. Persisten önce L1 miydi hatırlamıyorum ama.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Arkadaşlar hiçbir Çin yani Redmi K20 Pro cihazında Widevine L1 sertifikası yoktur ve muhtemelen de olmayacaktır. Yani L1 sertifikasını edinmenizin hiçbir yolu yok K20 Pro cihazları için. Netflix'de HD izlemek için bazı eski cracklenmiş Netflix APK'ları internette mevcut araştırıp bulabilirsiniz fakat eski sürümler, güncel değiller.
Ayrıca Mi 9T Pro cihazlarında L1 sertifikası vardır, fakat bir kez de olsa başka yerden edindiğiniz Persist'i flashlarsanız kalıcı olarak L1 sertifikanız gidecektir. Fastboot roma da dönseniz, Fastboot stock persist de flashlasanız asla geri edinemezsiniz o sertifikayı. Cihazın ana kartına özel (Imei gibi) kod olduğunu düşünün ve bir kez o kodu kaybederseniz asla geri döndüremezsiniz. Normalde yazmaya korumalı bir bölümdür Persist fakat siz bir kere üstüne yazdığınızda geri döndüremezsiniz orijinal özgün Persist'inizi.
Bu yüzden bir cihaz aldığınızda önce stock haldeyken olan Persist'inizin yedeğini almanız gerekiyordu. Şu an bunun için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
Çin tabanlı romlarda ise siz Persist atmadan sertifikanız L3 olarak düştü diye gözükür fakat aslında o rom sizin L1 sertifikanızı okumuyordur bu yüzden L1 patch yükleyerek o romun sizin Widevine lisansınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Asla persist flashlamayın. Eğer sensörlerde bir hata oluşursa stock roma dönün düzelecektir, persist hiç flashlamadım, bayağı bir rom değiştirdim en son bulunduğum romda sensörler çalışmadı ve Persist yüklememi önerdiler onun yerine Fastboot stock roma döndüm ve her şeyim tekrardan çalıştı ve lisansım da kaybolmadı.
Eğer sizin için önemliyse, lisanslı içerikler izliyor, dinliyorsanız bu dediklerimi dikkate alın. Çünkü her geçen gün lisanslı içeriklerin önemi artıyor ve crackler ile erişimi git gide zorlaşıyor.

Oyla:

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Arkadaşlar hiçbir Çin yani Redmi K20 Pro cihazında Widevine L1 sertifikası yoktur ve muhtemelen de olmayacaktır. Yani L1 sertifikasını edinmenizin hiçbir yolu yok K20 Pro cihazları için. Netflix'de HD izlemek için bazı eski cracklenmiş Netflix APK'ları internette mevcut araştırıp bulabilirsiniz fakat eski sürümler, güncel değiller.
Ayrıca Mi 9T Pro cihazlarında L1 sertifikası vardır, fakat bir kez de olsa başka yerden edindiğiniz Persist'i flashlarsanız kalıcı olarak L1 sertifikanız gidecektir. Fastboot roma da dönseniz, Fastboot stock persist de flashlasanız asla geri edinemezsiniz o sertifikayı. Cihazın ana kartına özel (Imei gibi) kod olduğunu düşünün ve bir kez o kodu kaybederseniz asla geri döndüremezsiniz. Normalde yazmaya korumalı bir bölümdür Persist fakat siz bir kere üstüne yazdığınızda geri döndüremezsiniz orijinal özgün Persist'inizi.
Bu yüzden bir cihaz aldığınızda önce stock haldeyken olan Persist'inizin yedeğini almanız gerekiyordu. Şu an bunun için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.
Çin tabanlı romlarda ise siz Persist atmadan sertifikanız L3 olarak düştü diye gözükür fakat aslında o rom sizin L1 sertifikanızı okumuyordur bu yüzden L1 patch yükleyerek o romun sizin Widevine lisansınızı okumasını sağlayabilirsiniz. Asla persist flashlamayın. Eğer sensörlerde bir hata oluşursa stock roma dönün düzelecektir, persist hiç flashlamadım, bayağı bir rom değiştirdim en son bulunduğum romda sensörler çalışmadı ve Persist yüklememi önerdiler onun yerine Fastboot stock roma döndüm ve her şeyim tekrardan çalıştı ve lisansım da kaybolmadı.
Eğer sizin için önemliyse, lisanslı içerikler izliyor, dinliyorsanız bu dediklerimi dikkate alın. Çünkü her geçen gün lisanslı içeriklerin önemi artıyor ve crackler ile erişimi git gide zorlaşıyor.
Gayet açıklayıcı bir yazı, o zaman benim gibiler için yapacak herhangi bir şey yok çünkü yedekte almamıştım bilmediğimden. Peki aynı telefondan olan birinin persistini yapsak olur mu.

Oyla:

emre407

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9T Pro 128GB
Meslek
Öğrenci
Konular
11
Gayet açıklayıcı bir yazı, o zaman benim gibiler için yapacak herhangi bir şey yok çünkü yedekte almamıştım bilmediğimden. Peki aynı telefondan olan birinin persistini yapsak olur mu.
Hayır olmuyor hocam. Defalarca kendi persist yedeğimi bu durumdan muzdarip olan arkadaşlara atıp denedik fakat hiçbir sonuca ulaşamadık. Bunun tek çözümü crackli apklar ile içeriklere ulaşmak. Ayrıca daha pahalı bir çözümü de var anakart değişikliği gibi..

Oyla:

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Hayır olmuyor hocam. Defalarca kendi persist yedeğimi bu durumdan muzdarip olan arkadaşlara atıp denedik fakat hiçbir sonuca ulaşamadık. Bunun tek çözümü crackli apklar ile içeriklere ulaşmak. Ayrıca daha pahalı bir çözümü de var anakart değişikliği gibi..
Eyvallah hocam

Oyla:

Ryzou

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Önder
Cihazım
K20 PRO
Konular
0
Xiaomi.eu betada yeni güncelleme geldi L3 sorunu çözülmüş hayırlı olsun.

Oyla:
Üst Alt