Soru Widevine L3 sorunu ( Netflixvs.)

yabahut

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tayfun
Cihazım
K20Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Cihazım K20Pro global rom atılmıştır l3 durumundan dolayı netflixte 480pnin üstüne cıkamıyorum magiskle l1 yükleniyormuş bunun haricinde başka bi cözüm var mıdır acaba netflixi nasıl hd izleyebilirim?

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Sesizderinden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tolga
Cihazım
K20 pro
Konular
0
Şuan için farklı bir çözüm yok hocam,
Ya güncelleme ile gelmesini bekleyeceksin ki belki Android 10 ile eklenebilir. Yada magisk kurup, kullanacaksınız.
Ben masik x room kurdum L1 oluyor dediler diye ama maalesef olmadı
Magisk'ten nasıl yapabilirim

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
L3 zaten daha iyi. Mi6'da L1 var. L1 ile HD içeriklere erişemezsiniz. L3 ile HD içeriklere erişememenizin sebebi artık Netflix'in başka bir özelliğe daha bakıyor oluşu. Her model için ayrı bir kodu var. Eğer cihazınız Netflix tarafından HD içerik gösterebilir diye imzalanmamışsa Netflix'te HD içerik görüntüleyemezsiniz.

Widevine sertifikasını Google veriyordu. L3 de kırılınca Netflix artık Widevine kullanmayı bıraktı.

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Mi 9SE bu şekilde Bunun çözümü falan yok mu 4K paket kullanıyoruz bize 540p izletiyor
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ibrahimiyice

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Öğrenci
Konular
38
Bu linkteki cihazların HD yayını desteklediğini söylediler canlı destek ekibi. Snapdragon 710 varken 712'nin desteklememesi çok ilginç

Mi 9 SE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
L3 zaten daha iyi. Mi6'da L1 var. L1 ile HD içeriklere erişemezsiniz. L3 ile HD içeriklere erişememenizin sebebi artık Netflix'in başka bir özelliğe daha bakıyor oluşu. Her model için ayrı bir kodu var. Eğer cihazınız Netflix tarafından HD içerik gösterebilir diye imzalanmamışsa Netflix'te HD içerik görüntüleyemezsiniz.

Widevine sertifikasını Google veriyordu. L3 de kırılınca Netflix artık Widevine kullanmayı bıraktı.

Aslında tam tersi sırayla işliyor, en güvenli cihazlar L1, en güvensiz cihazlar ise L3 oluyor. Yani L1 sertifikası olan bir cihazda yüksek kalite ve özellik kullanılabiliyor.
L3 olan cihazda cihaz desteklese bile yüksek kalite ve özellikler kullanılamıyor.

Örnek Mi 9T ve K20 serisi cihazlar Netflix tarafından HD ve üstü kaliteyi destekliyor fakat cihazlara custom ROM atıldığı ve cihazın orijinal işlemtim sistemi değiştiği için L1 sertifikalarını kaybediyorlar ve dolayısıyla cihaz ve Netflix desteklediği halde güven sertifikaları olmadığı için HD ve üstü izleyemiyorlar.

Mi 6 cihazında SD 835 işlemcisi var, yani Netflix tarafından HD ve üstü oynatmayı işlemci olarak destekliyor tabi L1 sertifikasını koruyorsa.

Mi 9 cihazı da mesela Netflix listesinde yok fakat işlemci SD 855 desteklendiği için HD ve üstü izlenebilir.

Birde geçen bir mesajımda daha bahsettim benim cihazda resmi ROM var BL açık, TWRP ve Magisk kurulu fakat L1 sertifikasını kaybetmedi. Ben resmi yazılım değiştirilmediği için kaybetmediği düşünüyorum. Custom ROM kullananların da resmi yazılım olmadıkları için L3'e düştüklerini düşünüyorum.

Oyla:

achfighter

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Batuhan
Cihazım
Mi 6, Mi A3
Konular
7
Aslında tam tersi sırayla işliyor, en güvenli cihazlar L1, en güvensiz cihazlar ise L3 oluyor. Yani L1 sertifikası olan bir cihazda yüksek kalite ve özellik kullanılabiliyor.
L3 olan cihazda cihaz desteklese bile yüksek kalite ve özellikler kullanılamıyor.

Örnek Mi 9T ve K20 serisi cihazlar Netflix tarafından HD ve üstü kaliteyi destekliyor fakat cihazlara custom ROM atıldığı ve cihazın orijinal işlemtim sistemi değiştiği için L1 sertifikalarını kaybediyorlar ve dolayısıyla cihaz ve Netflix desteklediği halde güven sertifikaları olmadığı için HD ve üstü izleyemiyorlar.

Mi 6 cihazında SD 835 işlemcisi var, yani Netflix tarafından HD ve üstü oynatmayı işlemci olarak destekliyor tabi L1 sertifikasını koruyorsa.

Mi 9 cihazı da mesela Netflix listesinde yok fakat işlemci SD 855 desteklendiği için HD ve üstü izlenebilir.

Birde geçen bir mesajımda daha bahsettim benim cihazda resmi ROM var BL açık, TWRP ve Magisk kurulu fakat L1 sertifikasını kaybetmedi. Ben resmi yazılım değiştirilmediği için kaybetmediği düşünüyorum. Custom ROM kullananların da resmi yazılım olmadıkları için L3'e düştüklerini düşünüyorum.
Evet ters yazmışım. Düzeltme yapmayı kaldırdıkları içi değiştiremedim.

Oyla:

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8

Telefonumda eu rom var , root var twrp var L1 lisansı gitmedi.

4k üyeliğim var sorunsuz izliyorum

Oyla:

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Telefonumda eu rom var , root var twrp var L1 lisansı gitmedi.

4k üyeliğim var sorunsuz izliyorum

Hocam forumda bir çok EU kullanıcısı DRM L3 den şikayetçi, geçtiğimiz gün birisi EU Stabil sürümlerinde L1'in gitmediğini yazmıştı. Acaba sizin sürümde mi EU Stabil?
Neye göre siliniyor bilmiyorum ama hep Custom ROM kullanıcıları şikayet ediyor, belkide forumunu %80'i Custom rom kullandığı için bana öyle geliyor. Bugün TWRP üzerinden tam format atıp sürüm düşürme işlemi yaptım, tekrar resmi sürümün bir öncekine döndüm ve halen duruyor L1

Oyla:

bob_marley_232

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
8
Hocam forumda bir çok EU kullanıcısı DRM L3 den şikayetçi, geçtiğimiz gün birisi EU Stabil sürümlerinde L1'in gitmediğini yazmıştı. Acaba sizin sürümde mi EU Stabil?
Neye göre siliniyor bilmiyorum ama hep Custom ROM kullanıcıları şikayet ediyor, belkide forumunu %80'i Custom rom kullandığı için bana öyle geliyor. Bugün TWRP üzerinden tam format atıp sürüm düşürme işlemi yaptım, tekrar resmi sürümün bir öncekine döndüm ve halen duruyor L1

Stabil değil weekly sürümleri kullanıyorum ve en güncel sürüm yüklü.

Neye göre gittiğini bilmiyorum ancak normalde rootlu telefon da Netflix hiç acmamasi gerekirken bende uyarı dahi vermedi. Yani ilave işlem yapmadim.

Oyla:
Üst Alt