Yardım Whatsappta gelen medya iletilerinde bildirim sesi çıkmama sorunu

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.0.04
Telefon Modeli
redmi note 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Arkadaşlar.miui10'da Whatsappta ve diğer uygulamalarda eğer telefon wifiye bağlıysa,bildirimler gelmiyor.Ancak cihazı uyandırdığımda geliyor.Fakat mobil veride hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.Evde internet olarak Turknet kullanıyorum ve herhangi bir aile koruması veya güvenlik aktif değil.Bu sorunu yaşayan veya çözebilen var mı?
2-Whatsappta sadece medya iletileri (resim) geldiğinde bildirim ışığı yanıyor fakat bildirim sesi çıkmyor.Aynı şekilde böyle bir sorunla karşılaşan veya çözebilen var mı?

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Ben de redmi note 6 pro kullanıyorum daha öncede redmi note 5 vardı nedense bir türlü cozemedim sorun iki sindede var aynı hata 9 dan 10.0.4.0 yükledim ha şimdi düzelir ha şimdi düzelir umuduyla duzelmi redmi 5 plus var ondada çok bir sıkıntı yok ama nedense bunlarda var hatta şimdi biraz araştırma yaparken gördüm bu mesajı enson kendim sesleri ayıralım dedim yani bildirim sesi ile media ses ayarı aynı ayar olduğundan olabilir diye modül fen bakıyordum HTC desire vardi onda zil sesi ile bildirim sesi aynı idi bunda değil bir acayip yapmışlar Media sesi ile bildirim aynı olurmu hangi akla hizmet anlamadım şimdi 10.0.5.0 bekliyorum bir umut işte
ya arkadaş tamam da iyi ucuz bazı konulardada iyi bildirim konusunda çok kötü daha Facebook da da grup bildirimleri ve bazı bildirimler ordada gelmiyor yani boşa uğraşma çok denedim yapılacak herşeyi yaptım okadar artık kendi mi paronayakgim gibi düşünmeye başlamıştım bir tek bende var diye eğer olur da birşey bulan olursa bağış bile yaparim o kişiye ama şunu geç... De olsa anladım kesinlikle iş telefonu olmaz Xiaomi den işi gücü olmayan öğrenciye ev hanımına ne bileyim böyle kişilere gider bu cihazlar isin mi var yogunmusun kesinlik alma kardeşim olmaz çünkü yok root yok rom modül felan o eksik bu eksik anca insanları işinden gücünden ediyor bir kez daha keşif etmiş oldum ama ucuz etin yahnisi olmaz miş olmaz eminim
Katılıyorum özellikle işi telefonla olanlar için çok ideal değil. Bazen bildirimler çok önemli oluyor özellikle mail lerde.
Sizin denediklerinizi ben de çok denedim.
Baktım olmuyor oluruna bıraktım. Bildirim harici genellikle çok memnunum. Cihazım mi6

Oyla:

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Ben de redmi note 6 pro kullanıyorum daha öncede redmi note 5 vardı nedense bir türlü cozemedim sorun iki sindede var aynı hata 9 dan 10.0.4.0 yükledim ha şimdi düzelir ha şimdi düzelir umuduyla duzelmi redmi 5 plus var ondada çok bir sıkıntı yok ama nedense bunlarda var hatta şimdi biraz araştırma yaparken gördüm bu mesajı enson kendim sesleri ayıralım dedim yani bildirim sesi ile media ses ayarı aynı ayar olduğundan olabilir diye modül fen bakıyordum HTC desire vardi onda zil sesi ile bildirim sesi aynı idi bunda değil bir acayip yapmışlar Media sesi ile bildirim aynı olurmu hangi akla hizmet anlamadım şimdi 10.0.5.0 bekliyorum bir umut işte
ya arkadaş tamam da iyi ucuz bazı konulardada iyi bildirim konusunda çok kötü daha Facebook da da grup bildirimleri ve bazı bildirimler ordada gelmiyor yani boşa uğraşma çok denedim yapılacak herşeyi yaptım okadar artık kendi mi paronayakgim gibi düşünmeye başlamıştım bir tek bende var diye eğer olur da birşey bulan olursa bağış bile yaparim o kişiye ama şunu geç... De olsa anladım kesinlikle iş telefonu olmaz Xiaomi den işi gücü olmayan öğrenciye ev hanımına ne bileyim böyle kişilere gider bu cihazlar isin mi var yogunmusun kesinlik alma kardeşim olmaz çünkü yok root yok rom modül felan o eksik bu eksik anca insanları işinden gücünden ediyor bir kez daha keşif etmiş oldum ama ucuz etin yahnisi olmaz miş olmaz eminim
Hocam deneme yanılma yoluyla yapmadığım kalmadı.Fakat olmadı.Bende uğraşmayacağım artık.

Oyla:

may

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Samsung
Cihazım
Galaxy
Konular
18
Aynı sorun ben de hem mobil veri hem de wifi de car. Yoga whatsapp denemeyi düşünüyorum.

Oyla:

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
MIUI 10 beta sürümünde var sadece bu sorun MIUI 9 stabilde böyle bir olay hiç yoktu umarım kısa zamanda çözerler de herkes mutlu bir şekilde telefonunu kullanır

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
MIUI 9 da vardı kardeşim MIUI 10 geceli 2 hafta oldu bu konuda ya bir çözüm bulacaklar yada ben kendim stabil bir çözüm bulacağım.
Bulana kadar da buraya guncel tutma adına her gün bir şey yazacağım!
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her gün fırsat buldukça yeni çalışma yapacağım birşeyler deneyeceğim miuiforum daki uzman yada yönetici arkadaşlar dan da yardımcı olurlarsa bu sorunu çözeceğiz inşallah

Son düzenleme:
Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
MIUI 9 da vardı kardeşim MIUI 10 geceli 2 hafta oldu bu konuda ya bir çözüm bulacaklar yada ben kendim stabil bir çözüm bulacağım.
Bulana kadar da buraya guncel tutma adına her gün bir şey yazacağım!
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Her gün fırsat buldukça yeni çalışma yapacağım birşeyler deneyeceğim miuiforum daki uzman yada yönetici arkadaşlar dan da yardımcı olurlarsa bu sorunu çözeceğiz inşallah
Buraya değil adresine yazınız...

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
orayada cok yazdım kimse yüzümüze bili bakmadı cihazdan geri bildirimde yapdım ben diyeyim 10 -20 daha ne kadar yazmam gerektigini bilsem okadar yazarım kimse cevap bile yazma tenezzülde bulunmadı !

Oyla:

alf0606

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
orta
Cihazım
redmi 5 plus
Konular
34
bende bu sorunun aynısını miu romda değilde aosp custom romlarda yaşıyorum

Oyla:

SkyTurk

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Mi 8
Meslek
Elektronik
Konular
9
ejdero kardeşim uzun zamandır bende bu sorunla uğraşıyordum taki bugüne kadar çok şükür sorunu buldum gibi sabah 10 dan beri hiç sessiz medya bildirimi gelmedi
hiç denemediğim birşeyi denedim acabamıdedim ve iyikide denemişim halen test ediyorum sırf bu yüzden 2 telefon taşıyordum Mi8 den vazgeçemiyorum ama bildirim problemi yüzünden Apple kullanmak zorunda kalıyordum neyse ben şöyle çözdüm umarım seninde sorunun çözülür.

Whatsapp ayarlarında veri depolama kullanmına gir
Mobil veri Medya yok
wifi Medya yok
dolaşımda Medya yok
olarak değiştir.

mantık şu gelen resimleri indirirken ses çıkaramıyor ama eğer sana gelen resim daha önceden telefonuna geldiyse ve telefonunda duruyoyorsa onu hemen görüyor yine ses çıkarmıyor ben bugün en az 50 tane başka telden resim yolladım müşterilerimdende resimler geldi hepsinde ses geldi ama bu ayarı yapmadan önce hiç birinde ses gelmiyordu dedim ya ben şimdilik bu şekilde çözdüm umarım seninde işine yarar.

artık Miui11 çıkıp oturana kadar rom değiştirmeyide düşünmüyorum istediğim tüm özelliklere sahip MiuiMS 9.1.3 sürüm kullanıyorum her açıdan memnunum.
sanada tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Oyla:

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
ejdero kardeşim uzun zamandır bende bu sorunla uğraşıyordum taki bugüne kadar çok şükür sorunu buldum gibi sabah 10 dan beri hiç sessiz medya bildirimi gelmedi
hiç denemediğim birşeyi denedim acabamıdedim ve iyikide denemişim halen test ediyorum sırf bu yüzden 2 telefon taşıyordum Mi8 den vazgeçemiyorum ama bildirim problemi yüzünden Apple kullanmak zorunda kalıyordum neyse ben şöyle çözdüm umarım seninde sorunun çözülür.

Whatsapp ayarlarında veri depolama kullanmına gir
Mobil veri Medya yok
wifi Medya yok
dolaşımda Medya yok
olarak değiştir.

mantık şu gelen resimleri indirirken ses çıkaramıyor ama eğer sana gelen resim daha önceden telefonuna geldiyse ve telefonunda duruyoyorsa onu hemen görüyor yine ses çıkarmıyor ben bugün en az 50 tane başka telden resim yolladım müşterilerimdende resimler geldi hepsinde ses geldi ama bu ayarı yapmadan önce hiç birinde ses gelmiyordu dedim ya ben şimdilik bu şekilde çözdüm umarım seninde işine yarar.

artık Miui11 çıkıp oturana kadar rom değiştirmeyide düşünmüyorum istediğim tüm özelliklere sahip MiuiMS 9.1.3 sürüm kullanıyorum her açıdan memnunum.
sanada tavsiye ederim.
Gerçketen çok makbule geçti.sorun çözülmüş oldu.

Oyla:
Üst Alt