Yardım Whatsappta gelen medya iletilerinde bildirim sesi çıkmama sorunu

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
10.0.04
Telefon Modeli
redmi note 5
Bootloader Kilidi
Kapalı
Merhaba Arkadaşlar.miui10'da Whatsappta ve diğer uygulamalarda eğer telefon wifiye bağlıysa,bildirimler gelmiyor.Ancak cihazı uyandırdığımda geliyor.Fakat mobil veride hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.Evde internet olarak Turknet kullanıyorum ve herhangi bir aile koruması veya güvenlik aktif değil.Bu sorunu yaşayan veya çözebilen var mı?
2-Whatsappta sadece medya iletileri (resim) geldiğinde bildirim ışığı yanıyor fakat bildirim sesi çıkmyor.Aynı şekilde böyle bir sorunla karşılaşan veya çözebilen var mı?

Amazon42

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kerim
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
27
Hocam uygulama ayarlarından tüm bildirimleri açın düzelir büyük ihtimal
Alttaki gibi olucak
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Hocam uygulama ayarlarından tüm bildirimleri açın düzelir büyük ihtimal
Alttaki gibi olucak
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Hocam whatsapp ile ilgili tüm bildirimler açık.Sizdeki menü farklı tabiki.telefondaki ayarlar-uygulama bildirimlerinin içindeki Whatsapp bildirimlerinin hepsi açık.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Sadece Wifi de problem yaşadığınız için Ağ ayarlarını sıfırlayıp wifiye yeniden bağlanın ve bir süre kontrol edin düzelecek mi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Sadece Wifi de problem yaşadığınız için Ağ ayarlarını sıfırlayıp wifiye yeniden bağlanın ve bir süre kontrol edin düzelecek mi
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hocam.Konuyu açmadan önce forumda çok araştırdım ve bu dediğiniz yöntemi de denedim.ama sonuç yine aynı.Benim için en öncellikli olan sorunum whatsaapta karşı taraf whatsapp üzerinden bana resim yani medya gönderdiğinde bildirim sesi çıkmıyor.Aslında telefona o bildirim düşüyor,bildirim ışığı da yanıyor,fakat ses çıkmıyor.Halbuki uygulama bildirimlerinde whatsapp içeriğinde ne var ne yoksa aktif ettim.

Oyla:

hmthvrn

мιυιcαɴdιr
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulhamit
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
16
Anladım ancak sadece resim gönderildiğinde ses çıkmamasını anlamadım yani resimde olsa yazı da olsa aynı bildirim ama tuhaf. WhatsAppı kaldırıp geri yüklemeyi denediniz mi?

Oyla:

ejdero

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
redmi note 5
Konular
3
Anladım ancak sadece resim gönderildiğinde ses çıkmamasını anlamadım yani resimde olsa yazı da olsa aynı bildirim ama tuhaf. WhatsAppı kaldırıp geri yüklemeyi denediniz mi?

Onu da denedim hocam.Kaldırıp yükledim,fakat durum aynı.

Oyla:

Cemented

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Timuçin
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Makine Mühendisi
Konular
17
Genel olarak miui 10 bildirimlerde karasızlık var.
Zaman zaman bildirim geldiğinde, ses geliyor ekran uyanmıyor veya ekran uyanıyor ses gelmiyor veya sadece bildirim ışığı yanıyor.
Bazen de bildirim sesi geliyor ekran uyanmıyor, bildirim ışığı yanmıyor, sadece ses geliyor ama gelen bildirim yok.
Şu bildirim işini en iyi iPhone yapıyor. iPhone kullanırken hiç böyle gariplikler yaşamadım.

Oyla:

astsel

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
rom"
Cihazım
xiaomi redmi
Konular
14
Ben de redmi note 6 pro kullanıyorum daha öncede redmi note 5 vardı nedense bir türlü cozemedim sorun iki sindede var aynı hata 9 dan 10.0.4.0 yükledim ha şimdi düzelir ha şimdi düzelir umuduyla duzelmi redmi 5 plus var ondada çok bir sıkıntı yok ama nedense bunlarda var hatta şimdi biraz araştırma yaparken gördüm bu mesajı enson kendim sesleri ayıralım dedim yani bildirim sesi ile media ses ayarı aynı ayar olduğundan olabilir diye modül fen bakıyordum HTC desire vardi onda zil sesi ile bildirim sesi aynı idi bunda değil bir acayip yapmışlar Media sesi ile bildirim aynı olurmu hangi akla hizmet anlamadım şimdi 10.0.5.0 bekliyorum bir umut işte
ya arkadaş tamam da iyi ucuz bazı konulardada iyi bildirim konusunda çok kötü daha Facebook da da grup bildirimleri ve bazı bildirimler ordada gelmiyor yani boşa uğraşma çok denedim yapılacak herşeyi yaptım okadar artık kendi mi paronayakgim gibi düşünmeye başlamıştım bir tek bende var diye eğer olur da birşey bulan olursa bağış bile yaparim o kişiye ama şunu geç... De olsa anladım kesinlikle iş telefonu olmaz Xiaomi den işi gücü olmayan öğrenciye ev hanımına ne bileyim böyle kişilere gider bu cihazlar isin mi var yogunmusun kesinlik alma kardeşim olmaz çünkü yok root yok rom modül felan o eksik bu eksik anca insanları işinden gücünden ediyor bir kez daha keşif etmiş oldum ama ucuz etin yahnisi olmaz miş olmaz eminim

Oyla:
Üst Alt