Rehber Volte Etkinleştirme Turkcell ve Vodafone

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
Xz için verilen efs dosyalarını daha önce telefona atmıştım sim kartı hiç görmedi bende. Benim çok umudum yoktu ama bravo bu büyük bir gelişme olmuş.

Daha önce epey araştırdım sizinde yaptığınız gibi wifi araması ve servis işlemleri için bir takım gerekli apk lar olması gerekebileceğini düşünmüştüm. Ben samsung ve sony den denemeye çalıştım ama kullandığım rom oreo 8.1 ve yüklenmemişti bazılarıda FC vermişti.

Bu testleri Nougat romda yapmak lazım ve RR bu işte güzel seçim olmuş.
[doublepost=1521605835,1521605418][/doublepost]Birde benim merak ettiğim wifi araması sürerken *#*#4636#*#* ile girip radyo gücünü kapattığınızda görüşme devam edecek mi? Uçak moduna aldığımızda wifi de kopuyor o yüzden radyo gücünü kesmeyi önerdim. Yada daha iyi bir seçenekte olabilir radyo gücünüde kesmek ne derece mantıklı gerçekten wifi araması olup olmadığını anlamak için.
Hocam item filesin tamamini atinca dediğiniz gibi gormuyor.İçinden secerek attim deneyerek.Ayrintisini hatirlamiyorum şimdi.Akşama bakayim bi daha.

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam item filesin tamamini atinca dediğiniz gibi gormuyor.İçinden secerek attim deneyerek.Ayrintisini hatirlamiyorum şimdi.Akşama bakayim bi daha.

ben oreodayım rr yemedi bende apklar apkmirrordanda güncelledim yine yemedi efs ye gerekli tüm dosyaları hazırladım zaten direk gm5 plustan hexedit ile hazırladım bu mi a1 dosyalarını inceliyeceğim android one platformu nede olsa

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
ben oreodayım rr yemedi bende apklar apkmirrordanda güncelledim yine yemedi efs ye gerekli tüm dosyaları hazırladım zaten direk gm5 plustan hexedit ile hazırladım bu mi a1 dosyalarını inceliyeceğim android one platformu nede olsa
Hocam mi a1 varsa efs explorerdan dosyalarini çekip atabilirmisin?Bende uğrasiyim.Bende bi ilerleme olmadi hala sinyal wifidan başlamior.Sebebi şu olabilirmi?Buysa nasil aşabiliriz bi fikrin varmi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20180321-202448.png
    Screenshot_20180321-202448.png
    2,4 MB · Görüntüleme: 74

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam mi a1 varsa efs explorerdan dosyalarini çekip atabilirmisin?Bende uğrasiyim.Bende bi ilerleme olmadi hala sinyal wifidan başlamior.Sebebi şu olabilirmi?Buysa nasil aşabiliriz bi fikrin varmi?
ben şöyle yapıyorum romu yada sadece firmware ini bulursam firmware in içinde non-hlos.bin i 7zip ile sağ tık open archive-arşivi aç ordan mcfg_sw eu vodafone volte turkey 2 olan dosyayı hex editle ve word de açıyorum hex olarak editliyorum

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam sizin durumda garipmiş ims kaydedilmediği halde volte ikonu çıkmış. Bende ims kaydı olmadığında volte iconu çıkmıyor ve aramada 3G ye düşüyor.

dıbı dıb tıs

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
i.k
Cihazım
mi max 2
Konular
14
ben şöyle yapıyorum romu yada sadece firmware ini bulursam firmware in içinde non-hlos.bin i 7zip ile sağ tık open archive-arşivi aç ordan mcfg_sw eu vodafone volte turkey 2 olan dosyayı hex editle ve word de açıyorum hex olarak editliyorum
Hocam bu dediğin modem firmware dosyasi.Bir hayirsever A1 kullanicisi qpst efs explorerdan dosylari çekip atsa bu iş cozulurclap~~
[doublepost=1521665571,1521665431][/doublepost]
Hocam sizin durumda garipmiş ims kaydedilmediği halde volte ikonu çıkmış. Bende ims kaydı olmadığında volte iconu çıkmıyor ve aramada 3G ye düşüyor.
Walla bende anlamadim orasini volte sorunsuz kullaniyorum.Darisi vowifi'a:)

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Hocam non-hlos.bin içerisinde turkcell yok hiç bir romda vodafone volte olana nasıl bir editleme yapıp turkcell e çeviriyorsunuz. mcc ve mnc yi değiştirmek yeterli mi?

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
Hocam non-hlos.bin içerisinde turkcell yok hiç bir romda vodafone volte olana nasıl bir editleme yapıp turkcell e çeviriyorsunuz. mcc ve mnc yi değiştirmek yeterli mi?

Editleme yapmıyorum ilkten sony xz nin nv_items/ims altındaki ut_config dosyası boş geliyor oraya o xda daki konudaki gibi internet olarak editlemiştim. Mi6 dada turkcell dosyası yok ama voltesi çalışıyor hatta baktığım neredeyse tüm romlarda hep vodafone dosyası sırf

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
Editleme yapmıyorum ilkten sony xz nin nv_items/ims altındaki ut_config dosyası boş geliyor oraya o xda daki konudaki gibi internet olarak editlemiştim. Mi6 dada turkcell dosyası yok ama voltesi çalışıyor hatta baktığım neredeyse tüm romlarda hep vodafone dosyası sırf
G5 plus android 7.0 romuna baktım orada vodafone volte nin altında turkcell görünüyor ama dosyanın içinde mnc si vodafone tanımlanmış. Benim telefonun firmware dosyasının içine yerleştirip flashladım ama telefon boot da kaldı.
[doublepost=1521716380,1521704164][/doublepost]Sonunda Turkcell T80 nin romunda buldum turkcell mcfg_sw.mbn dosyasını. Benim bilgim yok ezbere bir şeyler yapıyorum olmuyor tabi. Siz ustaların belki işine yarar.

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    101,3 KB · Görüntüleme: 59
  • mcfg_sw.zip
    6,4 KB · Görüntüleme: 4

zuperm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yakup
Cihazım
mi5
Konular
1
G5 plus android 7.0 romuna baktım orada vodafone volte nin altında turkcell görünüyor ama dosyanın içinde mnc si vodafone tanımlanmış. Benim telefonun firmware dosyasının içine yerleştirip flashladım ama telefon boot da kaldı.
--- Birleştirilmiş mesaj, 4 dakika önceOrijinal mesaj tarihi Bugün: 10:36 --- Sonunda Turkcell T80 nin romunda buldum turkcell mcfg_sw.mbn dosyasını. Benim bilgim yok ezbere bir şeyler yapıyorum olmuyor tabi. Siz ustaların belki işine yarar.

o şekilde işe yaramıyor hatta redmi note 4 ün mcfg_sw.mbn si belki belki sadece o mcfg yi roma firmware atıyorsun ya ondan sonra koysan twrp den ancak koyabilirsin onuda sonra haklarını ordakilerle aynı vermen lazım ben mi6 nın kilerle yapamamıştım.

Bak sonunda döndüreceksiniz beni nougata, hiç istemiyorum picture in picture çok havalı iphoneları ezikliyorum hep

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt