Yardım Vodafone 4 g cekiyor 4.5 g cekmiyor

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
İnternette bu konuda milyon farklı makale ve rehber var. Araştırıp öğrenebilirsiniz. Dediğim gibi LTE (4G) ve 4.5G birebir aynı teknoloji. Operatörler bu teknolojiyi kullanarak farklı frekanslarda LTE sinyali dağıtmaktalar. Ülkemizde en çok kullanılan 800mhz bandı aynı zamanda en yavaş hıza sahip. Kapsama alanı daha geniş olduğu için iç mekanlarda ve kırsal bölgelerde genelde 800mhz üzerinden bağlanır telefonlar 4G şebekesine. Daha hızlı olan 1800, 2100 ve 2600mhz yayınların kapsama alanı 800 ve 900mhz kadar geniş olmadığı için şehir merkezleri ve açık alanlar gibi yerlerde çeker. Bahsettiğiniz durum bununla ilgili. Telefonlarınız 1800mhz ya da 2600mhz üzerinden bağlandığı zaman daha hızlı bir internet erişiminiz olur.
Bahsettiğim frekansları operatörler arasında ihale yaparak sattılar zamanında. Başka bir siteden aldığım listeyi ekliyorum aşağıya. Hızlı olan 2100mhz bandını tamamen Turkcell aldı mesela, diğer operatörlerin kullanıcıları o bandı kullanamıyor şuan. 800, 900, 1800 ve 2600mhz ise üç öperatör tarafından ortak kullanılıyor. Tabloda hangi bandı hangi operatör hangi bant genişliğiyle kullanıyor görebilirsiniz. Konuyu daha fazla uzatmak yerine kendiniz araştırıp tatmin olabilirsiniz.
sonuc olarak lte ve lte+ farklı hız onu soyluyorum bende hocam aynı olsun teknolojılerı

Recep aslan

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Recep
Cihazım
Mi Note 10 zoom
Konular
0
Telefon :mi 10 zoom 4.5 g sadece Vodafone'da çekmiyor denedim diğer cihaz ve operatörlerke

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
Mi 10 lite zoom global değil. Vodafone hattınızı global herhangi bir cihaza takıp denediğinizde lte+ ya da 4.5G görüyorsa tek sebep global olmayan cihazda bazı band ların olmaması seçeneği kalır. Vodafone band20 yi en çok kullanan operatör, bundan kaynaklı olabilir

Üst Alt