Anket Virüs programı kullanıyor musunuz ?

Virüs programı kullanıyor musunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    71

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Virüslerin yüzde 97si Windows için yazılmıştır, Android Linux altyapısını kullanan bir sistemdir bu yüzden telefonda virüs programı pek bir şeye yaramaz telefonu kasmaktan başka

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11
Virüs programının kendisi virüs zatii ne kullanıcam moustache~~smirk~~
Virüs programına karşıyım kullananada rock~~

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Kendi temizleyici Güvenlik uygulamasından,her gün tarama, optimizasyon,temizlik vs yapıyorum, şu ana kadar kullandığım hiçbir telefonda virüs problemi yaşamadım,ne olduğu belirsiz uygulamalar apklar dosyalar yuklemedigim sürece bi sıkıntı çıkmaz

Apk için önerebileceğiniz site var mı peki ?

Kadima

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
Mekatronik Müh.
Konular
11
Devir değişti. Eskiden virüs yiyince sistem kasar, çöker, dosyalar bozulur filan bir şekilde anlardın. Şimdi amaç sessizce veri çalmak. O yüzden dikkatli olmak lazım.
Bilgisayarda defenderı güncel tutup tarayıcılarda reklam engelleme yazılımı kullanmak kısmen korur sizi.
Mobilde mağaza dışı apk kurulumu riskli. Bilinmedik linklere tıklamak riskli. Onun haricinde kolay kolay bir şey olacağını sanmam.

andersin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
4
antivirüs kişinin kendisidir ne yaptığını bildiği sürece herşey güvende.

sonergul

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Grafik Tasarımcı
Konular
11
Telefonda gereksiz elbette ama PC kullanırken Google görsellerde bir fotoğrafa tıkladığımda yönlendirme ile virüs yediğimi biliyorum. Bu gibi durumlarda nasıl önlem alıyorsunuz? Programsız ve bilinçli bir şekilde kullandığım kalde Rootkit yemekten kurtulamadım şahsen..
(Windows 10 için;)
Task Manager'de /başlangıçta görünüp görünmediğine bakıyorum. (illa ki bi yerde gözüküyorlar.) Sonra komut satırından manuel silmeye çalışıyorum. Baktım sızdığı diğer sistem dosyaları da var. Dosya tam kök dizinini bulup revo uninstaller ile temizliyorum. En son malwarebytes ile taratıyorum bu kadar. Windows 7 ve altı için ComboFix kullanıyorum.

Hot.Coffee

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
14
(Windows 10 için;)
Task Manager'de /başlangıçta görünüp görünmediğine bakıyorum. (illa ki bi yerde gözüküyorlar.) Sonra komut satırından manuel silmeye çalışıyorum. Baktım sızdığı diğer sistem dosyaları da var. Dosya tam kök dizinini bulup revo uninstaller ile temizliyorum. En son malwarebytes ile taratıyorum bu kadar. Windows 7 ve altı için ComboFix kullanıyorum.

O kadar uğraşacağıma kurarım bi Kaspersky yaslanırım arkama ya :D

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Apk için önerebileceğiniz site var mı peki ?
Apkmiror mesela kullanım amacım uygulamaların en son sürümü burada bulunuyor Türkiye'de çıkmadan en son sürümü yüklersiniz daha bir sürü özelliği var

fasakasa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
fasakasa
Cihazım
Mi8
Konular
31
Apkmiror mesela kullanım amacım uygulamaların en son sürümü burada bulunuyor Türkiye'de çıkmadan en son sürümü yüklersiniz daha bir sürü özelliği var

Peki bir şey daha sorayım . Uygulamaların otomatik başlatma izinleriyle ilgili bilginiz var mı ? Ayrı konu açmak istemedim onun için.

Redmi559

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adem
Cihazım
Redmi 6a
Konular
28
Peki bir şey daha sorayım . Uygulamaların otomatik başlatma izinleriyle ilgili bilginiz var mı ? Ayrı konu açmak istemedim onun için.
Değişik birşey uygulamanın kendi kendine açılması görev yapması gibi uygulamayı kısıtlıyor ben böyle biliyorum ama uygulamanın normal çalışması için açabilirsiniz pil fazla gidiyor galiba

Üst Alt