Rehber Viper4AndroidFX Kullanımı ve Özel Ses Modları (Viper Codec)

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Viper açıkken youtubede video izlerken ses tamamen kesiliyor gelmiyor bu sorunun çözümü var mı hocam

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Viper açıkken youtubede video izlerken ses tamamen kesiliyor gelmiyor bu sorunun çözümü var mı hocam

rom veya youtube sürümünden kaynaklı bir sorun olabilir, ben sürekli youtube danda dinleme yapıyorum bir sıkıntı yaşatmıyor
youtube vanced kullanmıyorsanız onu bir deneyin tüm premium özelliklerdende faydalanırsınız, ama öncesinde youtube tüm verileri silip kaldırın daha sonra yükleyip deneyin

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
YouTube vanced kullaniyorum onda bir sorun var hocam artı deneyimlerime göre Dolby viperdan daha iyi sanki viper sadece ince ayarlara izin veriyor

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
YouTube vanced kullaniyorum onda bir sorun var hocam artı deneyimlerime göre Dolby viperdan daha iyi sanki viper sadece ince ayarlara izin veriyor

daha dün akşam yaklaşık 2 saat youtube vanced kullanarak kulaklıklardan viper4a ile müzik dinledim
yalnız dinlerken şunu farkettim bir ara viper4 a youtube ta aktif olarak gözükmedi, önce spotify fan müzik çaldım viper4a aktif olarak çalışmaya başladı sonra müziği durdurmadan youtube tan açtım ve spotify ı kapattım bu şekilde aktif olarak youtube tada çalıştı sonrasında,
isterseniz bir deneyin belki işe yarar sizde de

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
daha dün akşam yaklaşık 2 saat youtube vanced kullanarak kulaklıklardan viper4a ile müzik dinledim
yalnız dinlerken şunu farkettim bir ara viper4 a youtube ta aktif olarak gözükmedi, önce spotify fan müzik çaldım viper4a aktif olarak çalışmaya başladı sonra müziği durdurmadan youtube tan açtım ve spotify ı kapattım bu şekilde aktif olarak youtube tada çalıştı sonrasında,
isterseniz bir deneyin belki işe yarar sizde de
Teşekkürler hocam deneyeceğim ama viper beni çok tatmin etmedi Dolby ses seviyesi olarak bir tık daha iyi sanki :)

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Teşekkürler hocam deneyeceğim ama viper beni çok tatmin etmedi Dolby ses seviyesi olarak bir tık daha iyi sanki :)

kullandığınız kulaklık ses aygıtına göre değişiyor tabi , birde viper4a da kulaklığın codec'lerini desteklemesi etkiliyor ince ayar olarak

Dragoner16

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert
Cihazım
Mi 8lite
Konular
12
Ben senngeis
kullandığınız kulaklık ses aygıtına göre değişiyor tabi , birde viper4a da kulaklığın codec'lerini desteklemesi etkiliyor ince ayar olarak
Ben sennheiser cx200 street II kullanıyorum dolbyde daha iyi performans aldım ama bakalım biraz daha kurcalayacagim teşekkürler hocam.

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
Ben senngeis

Ben sennheiser cx200 street II kullanıyorum dolbyde daha iyi performans aldım ama bakalım biraz daha kurcalayacagim teşekkürler hocam.

rica ederim umarım güzel sonuçlar alırsınız

caner1453

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
caner
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
14
Telefon hoparlörü üçin VİPER mı daha iyi yoksa DOLBY mi.

Musty7

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
9t
Konular
6
Müzik dinlemeyi sevenler için oldukça faydalı olan bu program içerisinde çok fazla seçenek barındırıyor. Benim de yeni eklentilerini keşfettiğim ve öğrendikçe kullanmayı aşırı sevdiğim bu program hakkında kısa bir rehber hazırlamak istedim. Umarım işinize yarar

Programın yeni sürümü 4 farklı çıkışı destekleyecek şekilde ayarlanmış.
Normal Kulaklık - Typ-C - Dahili Hoparlör ve Bluetooth hoparlör

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Bunlardan hangisini kullanıyorsak onun bölümüne gelip güç düşmesini Aktif hale getiriyoruz. Ek olarak ayarlar kısmından Ses efektleri ekle ve uyumluluk modunu açabilirsiniz Diğer seçenekleri de müzik/kulak keyfinize göre ayarlayabilirsiniz.

Burda bazı özel ayarlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle
Dinamik sistem anahtarı eğer iyi bir kulaklığınız varsa kulağınızı Bas' a doyurabilir. Hatta daha da ileri gidebilir :)
Kalitesiz zayıf kulaklıklar da kullanmayınız. Kulaklığınıza zarar verebilirsiniz

VİPER-DDC Kulaklık doğrulama
Kullandığınız kulaklık eğer seçenekler arasında varsa müzik dinlemek daha da keyifli hale gelecektir. Veya orta kalite bir kulaklığı üst seviye bir Bose AE2 ye dönüştürebilirsiniz.

Sarmalanma
Yine burda çok farklı modlar mevcut. Sony, HTC, Samsung, Vivo gibi cihazların ses modlarını ekleyebilirsiniz

Viper bas ve Viper berraklık mutlaka kullanın. Diğer seçenekler kişisel olarak ayarlanabilir.

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir

İndir

Keyifli dinlemeler

Yardımcı konular
Mod - Dolby Atmos+Viper4AndroidFX+JamesDSP Kurma [MIUI 10 Pie]

VİPER-DDC ve Sarmalanma Modlarını kullanmak için aşağıda verdiğim dosyayı zipten çıkarıp dahili hafıza da ki ViPER4Android klasörü ile yer değiştirmeniz gereklidir bunu yaptım ama olmadı seçenekler çıkmıyor

Üst Alt