Haber vergi muafiyeti kaldırıldı

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Aliexpressten 20 dolarlık bir alışverişim oldu bu ayın başında halen elime ulaşmadı acaba ben de etkilenir miyim bu vergilendirmeden ?

kimyagERdem

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Xiaomi mi8
Konular
24
Aliexpressten 20 dolarlık bir alışverişim oldu bu ayın başında halen elime ulaşmadı acaba ben de etkilenir miyim bu vergilendirmeden ?
Bu ayın sonuna kadar gümrüğe ulaşırsa etkilenmezsin hocam. Yasa 1 haziranda yürürlüğe girecek

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Bu ayın sonuna kadar gümrüğe ulaşırsa etkilenmezsin hocam. Yasa 1 haziranda yürürlüğe girecek
İnşallah ulaşır o zaman ya ayın 12sinde çinden yola çıktı gözüküyor hala durum aynı bir değişiklik yok gelir mi sizce ay sonuna kadar hocam ?

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
İnşallah ulaşır o zaman ya ayın 12sinde çinden yola çıktı gözüküyor hala durum aynı bir değişiklik yok gelir mi sizce ay sonuna kadar hocam ?

Aynı durumdan ben de muzdaripim. 12 mayıs ta çıktı yola. Kayıtsız (takipsiz) geliyor benimki. Vergi için arayacaklar mı acaba yoksa dağıtıcı teslim ederken pamuk eller cebe mi diyecek? :?

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Aynı durumdan ben de muzdaripim. 12 mayıs ta çıktı yola. Kayıtsız (takipsiz) geliyor benimki. Vergi için arayacaklar mı acaba yoksa dağıtıcı teslim ederken pamuk eller cebe mi diyecek? :?
Benimki takipli fakat pttden sorguladığımda hiç bir şey gözükmüyor sizce sahte midir hocam bu numara ? RB749112372SG

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Benimki takipli fakat pttden sorguladığımda hiç bir şey gözükmüyor sizce sahte midir hocam bu numara ? RB749112372SG

Aynı durum bende de vardı hocam. 10 gün boyunca menşei ülkeden yola çıktı yazıyordu sürekli. Bu pzt bildirim geldi, yerel gönderim şirketinde diye. Bazen geç geliyor ya da sisteme geç düşüyorlar.

gmdelite18

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emirhan
Cihazım
Xiaomi 12T
Meslek
Siber Güvenlik Uzm
Konular
25
Aynı durum bende de vardı hocam. 10 gün boyunca menşei ülkeden yola çıktı yazıyordu sürekli. Bu pzt bildirim geldi, yerel gönderim şirketinde diye. Bazen geç geliyor ya da sisteme geç düşüyorlar.
Anladım hocam teşekkür ederim aliexpressin kendi sitesinde menşei ülkeden çıktı yazıyor bende de şuan pttde hiç bir detay yazmadığı için şüphelendim. Beklemeye devam o zaman :)

BlackSpy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Mi6
Konular
7
Telefon o Kadar da önemli değil başka alışverişlerde yani ülkede uretilmeyen birşeyi mecbur almak zorunda olduğumuz şeylere de bunun uygulanması bence saçma ve kimse ses çıkarmıyor

sefa142

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Mi 9 Global
Konular
18
Bende başkasının pasaportuna kayıtlı cihaz var şimdi kullanamayacak miyim kapanacak mı yani yoksa bundan sonra ki işlemler için mi geçerli.

LoqqaL

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Samsung S21+
Meslek
Android Developer
Konular
23
Herkese geçmiş olsun, bundan sonra pasaport kime aitse onun TCKN kayıtlı sim kartlarda kullanılacak. Pasaport kayıtlı cihazların 2.eli de sıkıntıya giriyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
E elimizde patladi bu çin çan çon işi. Hiç hoş değil daha neler olcal bakalim imf gelsede kurtarsa

Üst Alt