Rehber vbmeta - TWRP'den Rom Yükleme/Wipe'dan Sonra Fastboot'a Düşerseniz TWRP Açılmassa Çözümü Burada

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Romun kurulum anlatımı böyle olduğu için 4 wipe sonra rom sonra 2 wipe yapıyorum her rom kurulumunda Muradovs

Ben wipe mayp yapmam hocam. Format data reboot recovery romu yapıştır geç. Wipe filan hikaye bence. :)
Sadece güncelleme yaparken dediğiniz olur önbellekleri temizlemek için.

muhammettuncer0

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atadam
Cihazım
mi 4
Konular
3

Merhaba arkadaşlar bu sorun ile alakalı konular açılmaktadır şayet dün kedimde Format data'dan sonra wipe yaptım reboot recovery dediğimde cihaz Fastboot'a düştü ve TWRP moduna girmiyordu böyle bir durum ile karşılaşırsanız nasıl TWRP'yi geri getireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle aşağıda verdiğim linklerden ADB'yi indirin ve kurun. Ardından VBMETA.img dosyasını indirin ve ADB'nin kurulu olduğu klasöre atın.
Bu esnada telefonunuz fastboot modunda ve pc'ye bağlı olmalıdır.
Cmd açın ve önce fastboot devices yazın telefonunuz pc görüyormu kontrol edin ardından aşağıdaki kodu girip enterlayın.
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Kurulum başarılı olduysa ekranda böyle yazar.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
fastboot reboot komutu ile yeniden başlatabilir.
fastboot recovery ile TWRP'ye gidebilirsiniz.

İndirme Linkleri:

Ustam programı izniniz olursa başka forum da paylaşabilir miyim?

kaan.acikalin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Merhabalar,

Mi Note 8 cihazinda, sizin açıklamalarda oldugu gibi, işemleri yaptim ama cihazim "kilitli durumda" oldugu icin hata aliyorum.

Aldigim hata: Failed ( remote: Flashing is not allowed in Lock State). Mi UI Unlock programida kullandim ama bir turlu kilidi acamiyorum.

Bu konuda destek verebiliyormusunuz?

Merhaba arkadaşlar bu sorun ile alakalı konular açılmaktadır şayet dün kedimde Format data'dan sonra wipe yaptım reboot recovery dediğimde cihaz Fastboot'a düştü ve TWRP moduna girmiyordu böyle bir durum ile karşılaşırsanız nasıl TWRP'yi geri getireceğinizi anlatacağım.

Öncelikle aşağıda verdiğim linklerden ADB'yi indirin ve kurun. Ardından VBMETA.img dosyasını indirin ve ADB'nin kurulu olduğu klasöre atın.
Bu esnada telefonunuz fastboot modunda ve pc'ye bağlı olmalıdır.
Cmd açın ve önce fastboot devices yazın telefonunuz pc görüyormu kontrol edin ardından aşağıdaki kodu girip enterlayın.
fastboot --disable-verity --disable-verification flash vbmeta vbmeta.img
Kurulum başarılı olduysa ekranda böyle yazar.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir
fastboot reboot komutu ile yeniden başlatabilir.
fastboot recovery ile TWRP'ye gidebilirsiniz.

İndirme Linkleri:

Muradovs

MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Furkan
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Bar Şefi
Konular
275
Merhabalar,

Mi Note 8 cihazinda, sizin açıklamalarda oldugu gibi, işemleri yaptim ama cihazim "kilitli durumda" oldugu icin hata aliyorum.

Aldigim hata: Failed ( remote: Flashing is not allowed in Lock State). Mi UI Unlock programida kullandim ama bir turlu kilidi acamiyorum.

Bu konuda destek verebiliyormusunuz?
BL kilidiniz kapalıysa bu yöntem olmaz hocam.

kaan.acikalin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Cihazınız kilitli ve rom fastboot'a kaldıysa telefon açılmıyorsa yetkili hesap lazım.
yetkili hesap derken, bana ait hesap var, telefonu kullandigim, bu hesap uzerinden unlock yapiyorum ama surekli hata aliyorum.

Üst Alt