Yardım Vacuum mop 1c offline olma sorunu.

ugur2333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ugur
Cihazım
Vacuum Mop 1C
Konular
1
Merhaba arkadaşlar, Vacum Mop 1C modelinden aldım. Bağlantıları sorunsuz yaptım gayet düzgün çalışıyor fakat cihaz şarj olduktan bir süre sonra offline oluyor ve Mi Home uygulamasından erişemiyorum. Mecburen her seferinde cihaz üzerinden yeniden eşleştirme yapıyorum. Araştırdığım çözüm önerilerini denedim ama maalesef sorun halen devam ediyor.

-Cihazla modem aynı odaya alındı.
-Cihaz IP'si modemde sabitlendi.
-Modem şifresi sadece harf ve rakam olarak güncellendi.
-Bölge olarak önce Türkiye seçiliydi, Singapur yaptım yine işe yaramadı.
-Mi Home uygulamasını sildim yeniden yükledim, cihazı defalarca resetledim.

Benzer sorun yaşayan ve çözebilen var mıdır?

KZEYBEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUDDUSİ ZEYB
Cihazım
VİOMİ SE
Konular
0
Sadece turboda değiş Güçlü modda da aynı sorun var, biliyorsanız çözümü yazın da öğrenelim bilmiyorsanız boş laf kalabalığı yapmayın
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Anakart değiştirildiğinde çözüldüğünü yazan birkaç kişi var, servisten anakartın değişmesini talep edin, değişmezse de aliexpress de 488tl fiyatı var anakartın.

Sökme videosu da burda:
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Bu işi öncelikle ve tabii servis ücretsiz yapmalı ama son çare kendim halledeyim derseniz üstteki linkler işinizi görür
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yukarıdaki linkteki anakart doğru değil, cihazın anakartı şurdaki:
Merhaba Xiaomi servisini bulamıyorum.İstanul kocaeli bölgesi için servis bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

Benim de ürünüm 2 ay çalıştı çevrımdışı oldu ve reset attım çalıştı fakat tekrar modem kapatılınca ofline oldu yazılımsal problem olduğu kanısına vardım.Servislerini bulamıyorum aldığım yer genpa dedı ama onlarada yasak nedeniyle ulaşamadım.

Oyla:

KZEYBEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUDDUSİ ZEYB
Cihazım
VİOMİ SE
Konular
0
Merhaba bugun kendi kendine uygulamaya bağlandı ve calısıp tekrar cevrımdışı oluyor. yazılımsal sanırım wifi güçlendirici alıp deniyeceğim.

Oyla:

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Sorunlarınız çözüldü mü? Bende de 1C Vacuum mop robot süpürge var sadece güçlü ve turbo modunda temizlik yaparken halının üzerinde aniden duruyor kendini kapatıyor. Hiçbir uyarı da vermiyor. bazen 2 dk bazen 10 dk da yapıyor bu sorunu. Ve sadece halı üzerinde çalışırken duruyor. Standart modda herhangi bir problem yok neden kaynaklı olabilir
merhabalar ben bu cihazların teknik servisliğini yapıyorum.size kısaca bu arıza hakkında bilgi vereceğim.arızanın sebebi cihazın normalde calısırken cektiği akım değeri 1.60 turboya aldıgınızda 2.0 cekmesi gerekirken 2.45 akım cekmesinden kaynaklıdır.anakart üzerindeki mosfetlerin ısınmasından kaynaklı cihaz korumaya geçip kapanmaktadır.anakart üzerinde arızalı parcanın değişiminden sonra sorun ortadan kalkmaktadır.onarımdan sonra cihazın sarj suresindede duzelme olmaktadır.iyigünler.

Oyla:

KZEYBEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUDDUSİ ZEYB
Cihazım
VİOMİ SE
Konular
0
merhabalar ben bu cihazların teknik servisliğini yapıyorum.size kısaca bu arıza hakkında bilgi vereceğim.arızanın sebebi cihazın normalde calısırken cektiği akım değeri 1.60 turboya aldıgınızda 2.0 cekmesi gerekirken 2.45 akım cekmesinden kaynaklıdır.anakart üzerindeki mosfetlerin ısınmasından kaynaklı cihaz korumaya geçip kapanmaktadır.anakart üzerinde arızalı parcanın değişiminden sonra sorun ortadan kalkmaktadır.onarımdan sonra cihazın sarj suresindede duzelme olmaktadır.iyigünler.
Merhaba hangi il bölgeye hizmet veriyorsunuz ?

Oyla:

KZEYBEK

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
KUDDUSİ ZEYB
Cihazım
VİOMİ SE
Konular
0
Merhaba arkadaşlar çevrımdışı kalmasını kendı cihazımın sorununu çözdüm eşim telefonundaki konum ve bluetooth u kapatmasından kaynaklandığını çözdük.
1.Sarj ıstasyonu kapalı olarak konum ve bluetooth açık olarak cihazı açınca artık direk online oluyor.
2.Sarj istasyonu açıkçen açınca sarj olmaya çalışıp online olmuyor buda aslında problem pandemiden dolayı servislere ulaşamadım o yüzden böyle kullanacağız.

Bölge türkiye seçili güçlendirici almadım, yukardaki aşamaları yapmıştım.modem pın ı sadece rakam yaptım oda çözmüş olabilir.Ve sürekli reset yapıyordum makine kitleniyordu onuda yapmadım açtım ve sadece kendi kendine online olmasını bekledim ve oldu "turn on" dedi telefonu üstüne bıraktım, sürekli onunda sebebi blue ve konummuş inş sizdede işe yarar çok memnunduk bu sorunlar çıkmasaydı.Annemlerde aynısı var maşşallah sorunsuz çalşımaktardır.

Oyla:

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Bu arıza bütün 1c modellerde mevcut.arizanin sebebi vacum motor bozuluyor ve aşırı akım çekmesi sonucu anakartta zarar veriyor.hem motor hemde anakartin onarımı gerekiyor.yeni anakart alıp masraf yapmayın.yeni anakartta alsanız 3 ay sonra geri bozulacaktır.cozum için iyi bir elektronikçi tanıdığınız varsa yaptırın yoksa bana ulaşın yardımcı olurum

Oyla:

m3hm3tyilmaz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet
Cihazım
Vacuum mop 1c
Konular
0
Selamünaleyküm hocam, vacuum mop 1c modeli robotum en son temizlikten sonra şarj istasyonuna döndü ve birdaha çalışmadı. Cijaz power ışığı yanıp sönüyor. 10 sn kadar basılı tutuyorum kapanıyor. Wifi resetleme, cihaz resetleme tepki vermiyor. Kurulumu falan sildim tekrar bağlanayım dedim cihazda hayat belirtisi yok, hiç tepki vermiyor

Oyla:

ilkergoren

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
ilkergoren
Cihazım
g925f
Konular
0
Selamünaleyküm hocam, vacuum mop 1c modeli robotum en son temizlikten sonra şarj istasyonuna döndü ve birdaha çalışmadı. Cijaz power ışığı yanıp sönüyor. 10 sn kadar basılı tutuyorum kapanıyor. Wifi resetleme, cihaz resetleme tepki vermiyor. Kurulumu falan sildim tekrar bağlanayım dedim cihazda hayat belirtisi yok, hiç tepki vermiyor
Nand flash arızası vermiş gibi gözüküyor hiç tepki yoksa yazılım devreye girmiyor dur.isiklari yanipta tekpi vermiyorsa

Oyla:

denizkarayali

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Deniz
Cihazım
RedmiNote6Pro
Konular
1
Bu arıza bütün 1c modellerde mevcut.arizanin sebebi vacum motor bozuluyor ve aşırı akım çekmesi sonucu anakartta zarar veriyor.hem motor hemde anakartin onarımı gerekiyor.yeni anakart alıp masraf yapmayın.yeni anakartta alsanız 3 ay sonra geri bozulacaktır.cozum için iyi bir elektronikçi tanıdığınız varsa yaptırın yoksa bana ulaşın yardımcı olurum
ürünün garantisi varsa servis çözer mi peki?

Oyla:
Üst Alt