Yardım Vacuum Mob Pro - Wifi Sinyal Arttırıcı Sorunu

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Yaş
44
Konum
Istanbul
Katılım
20 Ağustos 2020
Konular
2
Mesajlar
8
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Herkese merhaba
Vacuum Mob Pro sahibiyim. Aynı zamanda Xiami Mi Wifi Pro kullanıyorum

Süpürgeyi salonda normal wifi hattımda sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum.. Evde uzun bir koridorum var, bu koridorun sonunda da wifi pro sinyal arttırıcı var. Normal kullanımda (telefon, tablet, pc) sinyal arttırıcının performansında bir sıkıntı yok, koridorun diğer ucundaki odalarda rahatlıkla ve sağlıklı sinyal alabiliyorum

Ancak ne yaptıysam süpürgenin diğer odalara gittiğinde bu sinyal arttırıcı ağına bağlanmasını sağlayamadım. Koridorun belli bir noktasına geldiğinde ve salondaki ana wifi dağıtıcısı kapsama alanında çıktığında süpürgenin bağlantısı kesiliyor ve mi home uygulamasında göremiyorum süpürgeyi..

Wifi Sinyal arttırıcıda roaming açık. Yani evin her yerinde aynı wifi ağı adı ve aynı şifre kullanılıyor.. Salonda ABC ise wifi ağı koridorun diğer tarafında da ABC ve telefon PC vs her şey otomatikman bu ağ değişimini farkedip sinyal arttırıcıya bağlanıyor. Ancak süpürge bunu yapamıyor

Ana modem 2,4ghz/5ghz (süperonline huawei marka fiber modeminde 802.11 b/g/n koduyla tanımlı) ayarında duruyor. Bunu 2,4ghz (802.11 g) yapmayı denedim ama bu seferde sinyal arttırıcının verdiği wifi sinyali çok çok düşüyor ve internet kağnı hızında oluyor..

Bunun bir çözümünü yöntemini bilen varsa desteğini rica edeceğim

Şimdiden teşekkürler
 

Vacum mop pro

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
duriye
Cihazım
Vacum mop pro
Yaş
35
Konum
Bafra
Katılım
17 Kasım 2020
Konular
0
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Başlık sahibi olarak hemen yazayım.. Kesinlikle bir çözümü yok bu sorunun.. 2 hafta uğraştım aradım taradım ama yine de olmuyor..
Bizim robot süpürge 2,4 ghz ağlarda çalışıyor.. Evdeki fiber modem ve Xiaomi wifi router da 2,4 ghz.. Yani teknik olarak otomatikman bağlanması lazım ama bağlanmıyor..
Sanırım süpürge tek bir wifi cihazına bağlanmak üzere tasarlanmış.. Sinyal arttırıcı ana modemle aynı adı taşısa da bağlantı gerçekleşmiyor..
O nedenle soruna çözüm aramayın en baştan kabul edin.. Rahat edersiniz :)
Günlendir sorunun çözümünü bulmaya çalışıyordum. Robotun takibini hiç yapamıyorum nerde ise. Bir yönden seviyorum robot ta sıkıntı yok diye. Bir yandan hiç görememek müdahalede bulunmamak can sıkıco
 
Oyla:

ytkrc

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
yusuf
Cihazım
Mi 9t
Yaş
49
Konum
Sakarya
Katılım
21 Ağustos 2019
Konular
0
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Bu konuda bir gelişme var mı acaba? Bende viomi v2 pro kullanıyorum üst kat için repeater/güçlendirici vs tarzı bir cihaz ile WiFi yi rahatlatmak istiyorum robot için.
 
Oyla:
Üst Alt