Yardım Vacuum Mob Pro - Wifi Sinyal Arttırıcı Sorunu

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Konular
2
Herkese merhaba
Vacuum Mob Pro sahibiyim. Aynı zamanda Xiami Mi Wifi Pro kullanıyorum

Süpürgeyi salonda normal wifi hattımda sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum.. Evde uzun bir koridorum var, bu koridorun sonunda da wifi pro sinyal arttırıcı var. Normal kullanımda (telefon, tablet, pc) sinyal arttırıcının performansında bir sıkıntı yok, koridorun diğer ucundaki odalarda rahatlıkla ve sağlıklı sinyal alabiliyorum

Ancak ne yaptıysam süpürgenin diğer odalara gittiğinde bu sinyal arttırıcı ağına bağlanmasını sağlayamadım. Koridorun belli bir noktasına geldiğinde ve salondaki ana wifi dağıtıcısı kapsama alanında çıktığında süpürgenin bağlantısı kesiliyor ve mi home uygulamasında göremiyorum süpürgeyi..

Wifi Sinyal arttırıcıda roaming açık. Yani evin her yerinde aynı wifi ağı adı ve aynı şifre kullanılıyor.. Salonda ABC ise wifi ağı koridorun diğer tarafında da ABC ve telefon PC vs her şey otomatikman bu ağ değişimini farkedip sinyal arttırıcıya bağlanıyor. Ancak süpürge bunu yapamıyor

Ana modem 2,4ghz/5ghz (süperonline huawei marka fiber modeminde 802.11 b/g/n koduyla tanımlı) ayarında duruyor. Bunu 2,4ghz (802.11 g) yapmayı denedim ama bu seferde sinyal arttırıcının verdiği wifi sinyali çok çok düşüyor ve internet kağnı hızında oluyor..

Bunun bir çözümünü yöntemini bilen varsa desteğini rica edeceğim

Şimdiden teşekkürler

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Süpürgeler sadece 2.4ghz ile çalışıyor bildiğim kadarıyla. Eğer wifi genişleritici 5ghz yayın yapıyorsa süpürge onu görmeyecektir.

Oyla:

enisalmis

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enis Almiş
Cihazım
Venüs e3
Konular
15
Herkese merhaba
Vacuum Mob Pro sahibiyim. Aynı zamanda Xiami Mi Wifi Pro kullanıyorum

Süpürgeyi salonda normal wifi hattımda sorunsuz bir şekilde kurdum ve kullanıyorum.. Evde uzun bir koridorum var, bu koridorun sonunda da wifi pro sinyal arttırıcı var. Normal kullanımda (telefon, tablet, pc) sinyal arttırıcının performansında bir sıkıntı yok, koridorun diğer ucundaki odalarda rahatlıkla ve sağlıklı sinyal alabiliyorum

Ancak ne yaptıysam süpürgenin diğer odalara gittiğinde bu sinyal arttırıcı ağına bağlanmasını sağlayamadım. Koridorun belli bir noktasına geldiğinde ve salondaki ana wifi dağıtıcısı kapsama alanında çıktığında süpürgenin bağlantısı kesiliyor ve mi home uygulamasında göremiyorum süpürgeyi..

Wifi Sinyal arttırıcıda roaming açık. Yani evin her yerinde aynı wifi ağı adı ve aynı şifre kullanılıyor.. Salonda ABC ise wifi ağı koridorun diğer tarafında da ABC ve telefon PC vs her şey otomatikman bu ağ değişimini farkedip sinyal arttırıcıya bağlanıyor. Ancak süpürge bunu yapamıyor

Ana modem 2,4ghz/5ghz (süperonline huawei marka fiber modeminde 802.11 b/g/n koduyla tanımlı) ayarında duruyor. Bunu 2,4ghz (802.11 g) yapmayı denedim ama bu seferde sinyal arttırıcının verdiği wifi sinyali çok çok düşüyor ve internet kağnı hızında oluyor..

Bunun bir çözümünü yöntemini bilen varsa desteğini rica edeceğim

Şimdiden teşekkürler

Sıfırlamadıkça ana modemden wifi güçlendiriciye bağlanamaz çünkü aynı anda sadece 1 wifi adresine bağlanabilir

Oyla:

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Konular
2
tamam da aynı anda iki ağa bağlansın demiyorum zaten ben de.. ana modemin sinyal alanından çıktıktan sonra aynı adla wifi sinyal arttırıcının alanı başlıyor.. şifresi, ağ adı her şeyi aynı.. ayrıca 2,4 ghz yayın yapıyor sinyal arttırıcı.. otomatikman ona bağlanması gerekmiyor mu ?

Oyla:

enisalmis

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Enis Almiş
Cihazım
Venüs e3
Konular
15
tamam da aynı anda iki ağa bağlansın demiyorum zaten ben de.. ana modemin sinyal alanından çıktıktan sonra aynı adla wifi sinyal arttırıcının alanı başlıyor.. şifresi, ağ adı her şeyi aynı.. ayrıca 2,4 ghz yayın yapıyor sinyal arttırıcı.. otomatikman ona bağlanması gerekmiyor mu ?
Bence bağlanmamsı normal çünkü iki farklı cihaz var ama tek wifi ağı olsa da o wifi değiştiremez

Oyla:

dokidoki

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
gökhan
Cihazım
bb q10
Konular
10
Mi Wifi Pro router modunda mı çalışıyor yoksa ap modunda mı çalışıyor ? ( Mi Wifi Pro nun özelliklerini bilmiyorum, eğer Access point modu varsa o şekilde yeniden ayarlayıp deneyin.)

Oyla:

Umur.S

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
U
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
17
kullanmakta olduğunuz router ın arayüzüne girip 2.4 ghz ve 5 ghz band yayınlarını otomatik yerine sabit bir kanal seçip, router arayüzünden de mac adresini bulup sonra da sinyal arttırıcı arayüzüne girip onunda aynı şekilde 2 band kaynağını aynı kanala sabitleyip, mac adresini de değiştirebiliyorsanız router ile aynı mac adresi oalrak değiştirip deneyebilir msnz ?

bazı cihazlar aynı kanal ve mac adresinde yayın yapmadığında eşleşme olmuyor ( genelde farklı marka router ve sinyal arttırıcı kullanıldığındankarşılaşılan bir durum )

Oyla:

cakkan90

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihat
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Aynı durum bende de söz konusu. Xiaomi access point aldım. Koridor devamında robot ap’ye bağlanamıyor. Mi home uygulamasında aynı şekil göremiyorum tekrar dönüp asıl modeme bağlanana kadar.

Oyla:

noflyzone

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
noflyzone
Cihazım
Note 9Pro
Konular
2
Aynı durum bende de söz konusu. Xiaomi access point aldım. Koridor devamında robot ap’ye bağlanamıyor. Mi home uygulamasında aynı şekil göremiyorum tekrar dönüp asıl modeme bağlanana kadar.
Başlık sahibi olarak hemen yazayım.. Kesinlikle bir çözümü yok bu sorunun.. 2 hafta uğraştım aradım taradım ama yine de olmuyor..
Bizim robot süpürge 2,4 ghz ağlarda çalışıyor.. Evdeki fiber modem ve Xiaomi wifi router da 2,4 ghz.. Yani teknik olarak otomatikman bağlanması lazım ama bağlanmıyor..
Sanırım süpürge tek bir wifi cihazına bağlanmak üzere tasarlanmış.. Sinyal arttırıcı ana modemle aynı adı taşısa da bağlantı gerçekleşmiyor..
O nedenle soruna çözüm aramayın en baştan kabul edin.. Rahat edersiniz :)

Oyla:

cakkan90

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Cihat
Cihazım
Vacuum mop pro
Konular
1
Aynı durum bende de söz konusu. Xiaomi access point aldım. Koridor devamında robot ap’ye bağlanamıyor.

Oyla:
Üst Alt