Yardım Uygulamaların Açılış Animasyonu

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
valla hocam samsungdan oneplusa kadar kullandım hepsinde vardı bu. sadece iosda yoktu. oda baska bi dünya zaten. sorun android tabanlı sanırsam bende anlamadım.
Ben miui ye has bir durum sanıyordum anlaşılan değilmiş. Arayüz akıcılığı ve geçişlerde ios kalitesine asla yanasamayacak sanirim android. O yumuşak akıcı geçişleri göremeyeceğiz.

Sorun Android tabanlı olsa neden aosp romlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Evet yumuşak geçişler yok ama bu android sistemin yapamadığıdan değilde markaların bunu yapmamasından kaynaklanıyor bence. Xiaomi miui 12 ile daha yumuşak geçişler yapmaya başladı çokta stabil değil ama geliştirilirse daha stabil hale getirilir. Aosp romlardaki geçişler çokta yumuşak değil ama hız bakımından çok rahatlatıcı animasyonlar var. Gereksiz animasyonlardan arayüzü arındırmak bence mantıklı. Zamanla zaten bu tarz animasyonları markalar yapacaklardır bence. Xiaomi yavaştan başladı bence daha çok geliştirilmesi lazım.

Sorun android tabanlı değil Android'i ozellestiren firmalar yapamıyor demek ki aosp romlarda söylediğim gibi bir sorun yok

Katılıyorum size. Miui 12 ile yapılabildiğini gördük sadece daha çok geliştirilmesi gerekiyor.

chnyldz03

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
cihan
Cihazım
mi 9t
Konular
7
saf android kullanan anlar ios kadar stabildir.
androidle alakası yok bence

Lirikal Militan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Recep
Cihazım
Redmi Note 7
Konular
0
Sorun Android tabanlı olsa neden aosp romlarda böyle bir sorunla karşılaşmadım. Evet yumuşak geçişler yok ama bu android sistemin yapamadığıdan değilde markaların bunu yapmamasından kaynaklanıyor bence. Xiaomi miui 12 ile daha yumuşak geçişler yapmaya başladı çokta stabil değil ama geliştirilirse daha stabil hale getirilir. Aosp romlardaki geçişler çokta yumuşak değil ama hız bakımından çok rahatlatıcı animasyonlar var. Gereksiz animasyonlardan arayüzü arındırmak bence mantıklı. Zamanla zaten bu tarz animasyonları markalar yapacaklardır bence. Xiaomi yavaştan başladı bence daha çok geliştirilmesi lazım.

Katılıyorum size. Miui 12 ile yapılabildiğini gördük sadece daha çok geliştirilmesi gerekiyor.

Sorun başlı başına android kaynaklı. Google yazılımın temelini doğru düzgün oturtup sirketlere bunu dayatmadigi surecek degismeyecek bu. Uygulama arayuzleri gecisler hersey birbirinden bagimsiz temel bi sablon ve altyapi yok. Ne aosp romlar ne custom romlar ios seviyesine yaklasamayacak bu yüzden. Zaten google android sistemini düzgün bir şekilde piyasaya sunsa şirketlere baskı yapsa kimse modla romla rootla ugrasmaz bu kadar. Yillardir bunlar soyleniyor ama bi arpa boyu yol alinmiyor. Yillardir yavaştan başlanıyor zaten miui 12 de bi tik toparlandi. Ama öncesinde de hep boyleydi. Bi tik toplanmis iyilesmis diyorduk. Bi yere varmiyordu. Varolani toparlayip geliştirmek gibi bir sey yok surekli bir seyleri degistiriyorlar. O yüzden yillar da gecse bu boyle olacak. Ne aosp romlar ne custom romlar ios akiciligina stabilitesine ve duzenine kavusamayacak maalesef. Google inda umrunda degil zaten ucuz basit yollu bi sistem. Ne kadar ucuz o kadar cok kullanıcı ve reklam geliri mantığıyla bakıyor.

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Ben miui ye has bir durum sanıyordum anlaşılan değilmiş. Arayüz akıcılığı ve geçişlerde ios kalitesine asla yanasamayacak sanirim android. O yumuşak akıcı geçişleri göremeyeceğiz.
arka plan uygulama sınırını arka planda uygulama yok şeklinde ayarlayınca oluyor, ama bu da çok fazla pil harcıyor uygulamaları her defasında yeniden baslatmaya calıstığı için, sorunun kaynağı uygulamanın arka planda bir sonraki açılışa hazır olarak bekletilmesinden kaynaklı. belliki. ayarı bu şekilde yapınca düzeldi. dün geceden beri hiç bi şekilde tekrarlamadı.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sorun başlı başına android kaynaklı. Google yazılımın temelini doğru düzgün oturtup sirketlere bunu dayatmadigi surecek degismeyecek bu. Uygulama arayuzleri gecisler hersey birbirinden bagimsiz temel bi sablon ve altyapi yok. Ne aosp romlar ne custom romlar ios seviyesine yaklasamayacak bu yüzden. Zaten google android sistemini düzgün bir şekilde piyasaya sunsa şirketlere baskı yapsa kimse modla romla rootla ugrasmaz bu kadar. Yillardir bunlar soyleniyor ama bi arpa boyu yol alinmiyor. Yillardir yavaştan başlanıyor zaten miui 12 de bi tik toparlandi. Ama öncesinde de hep boyleydi. Bi tik toplanmis iyilesmis diyorduk. Bi yere varmiyordu. Varolani toparlayip geliştirmek gibi bir sey yok surekli bir seyleri degistiriyorlar. O yüzden yillar da gecse bu boyle olacak. Ne aosp romlar ne custom romlar ios akiciligina stabilitesine ve duzenine kavusamayacak maalesef. Google inda umrunda degil zaten ucuz basit yollu bi sistem. Ne kadar ucuz o kadar cok kullanıcı ve reklam geliri mantığıyla bakıyor.
kesinlikle katılıyorum. ancak sorun çözüldü gibi diger meajda yazdım, bunun bi tık değişiği de uygulamalardan çıkarken oluyor, mesela uygulamadan çıkarken uygulama animasyonu uygulama simgesinin olduğu konuma doğru gidiyor ve kayboluyor ya, o bazen olmuyor mesela. buda göze hoş gelmese de dediğiniz gibi bunu halletmesi gereken konum androidin zorlamayla herkese yaptırması sanırım.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68

Android demek özgürlük demek gidip bunları dayatsa ios tan farkı mı kalır ? Apk da yüklenmesin sadece duvar kağıdı ve zil sesi değiştirelim. Markalar google dan alıp tabikide üstüne arayüz ekleyecek. Bunun stabil olmaması android altyapısının düzgün olmadığını ifade etmez. Altyapı düzgün zaten bunu pixel cihazlarda net şekilde görüyoruz. Pixel cihazları çoğu kişi kullanmasada pixel rom kullandığımızda görüyoruz. Arayüz geçişlerinde yumuşak geçişler yok ama hızlı ve stabil. Önemli olanda hızlı ve stabil olmak. Görsel olarak daha sonradan geliştirilmesi lazım. Onuda google kendisi yapmıyor markalar kendi arayüzlerini yapıp ekliyorlar. Arayüzünü ekleyen markalardam memnun değilseniz gidip pixel cihazları deneyebilirsiniz. Aosp romlar gayet iyi akıcılık ve hız konusunda ios tan farkı yok. Temel fark bunu uzun süreler sürdürmemesi ve zamanla bazı hatalarla karşılaşmak. Eğer google sadece saf android kullanabilirsiniz üstüne arayüz,yama vs gelmeyecek derse o zaman markaların ne anlamı kalıyor ? Her telefonda aynı sade arayüz çok mu iyi olurdu ? Özelleştirme hayatın birçok alanında var tabiki işletim sisteminde de olacak. Bunu belirli sürede stabil şekilde yapabiliyorlar ama kullanım süresini daha çok uzatmaları lazım. Huawei kendi işletim sistemini çıkarınca belki durumun farkına varıp daha hızlı geliştirme yaparlar.

Son düzenleme:

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Android demek özgürlük demek gidip bunları dayatsa ios tan farkı mı kalır ? Apk da yüklenmesin sadece duvar kağıdı ve zil sesi değiştirelim. Markalar google dan alıp tabikide üstüne arayüz ekleyecek. Bunun stabil olmaması android altyapısının düzgün olmadığını ifade etmez. Altyapı düzgün zaten bunu pixel cihazlarda net şekilde görüyoruz. Pixel cihazları çoğu kişi kullanmasada pixel rom kullandığımızda görüyoruz. Arayüz geçişlerinde yumuşak geçişler yok ama hızlı ve stabil. Önemli olanda hızlı ve stabil olmak. Görsel olarak daha sonradan geliştirilmesi lazım. Onuda google kendisi yapmıyor markalar kendi arayüzlerini yapıp ekliyorlar. Arayüzünü ekleyen markalardam memnun değilseniz gidip pixel cihazları deneyebilirsiniz. Aosp romlar gayet iyi akıcılık ve hız konusunda ios tan farkı yok. Temel fark bunu uzun süreler sürdürmemesi ve zamanla bazı hatalarla karşılaşmak. Eğer google sadece saf android kullanabilirsiniz üstüne arayüz,yama vs gelmeyecek derse o zaman markaların ne anlamı kalıyor ? Her telefonda aynı sade arayüz çok mu iyi olurdu ? Özelleştirme hayatın birçok alanında var tabiki işletim sisteminde de olacak. Bunu belirli sürede stabil şekilde yapabiliyorlar ama kullanım süresini daha çok uzatmaları lazım. Huawei kendi işletim sistemini çıkarınca belki durumun farkına varıp daha hızlı geliştirme yaparlar.
teşekkürler hocam, keşke dediğiniz gibi stabil olsa ama markadan markaya farktan dolayı da kaynaklanıyor olabilir, önemli olan markalarında bizim gördüğümüüzü görüp bu duruma müdahale etmesi, görselliğe hitap etmeyen ürün ne kadar hızlı olsada ucuz hissettirir, bi çok yerde ios kullanıcılarının ağız bükmesi de bundan dolayıdır sanırım

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
teşekkürler hocam, keşke dediğiniz gibi stabil olsa ama markadan markaya farktan dolayı da kaynaklanıyor olabilir, önemli olan markalarında bizim gördüğümüüzü görüp bu duruma müdahale etmesi, görselliğe hitap etmeyen ürün ne kadar hızlı olsada ucuz hissettirir, bi çok yerde ios kullanıcılarının ağız bükmesi de bundan dolayıdır sanırım

İos kullanıcılarının çoğu standart bir kullanıcı. Androidte öyle ama androidi özelleştirme seven biride alıp kullanabiliyor çoğu şey bedava bu yüzden alanda var yüksek bataryalar, büyük ekran, hızlı şarj vs. iP da almak için bir veya bilemedin iki neden var. Stabil ve ikinci el piyasası güzel. Kamera için iP alanıda gördüm ama anlam veremedim. Instagramın ayıbını android telefonlar çekiyor. En iyisi Pixel almak. Güncelleme derdi yok yavaşlama derdi yok tek kamerayla adamlar neler yapıyor. Türkiye'ye xiaomi gibi kaçak yoldan uygun fiyata olsa keşke. Markalar belli kitleyi ve tanınırlığı yakalayınca salıyor kendini. Xiaomide aynen bunu yapıyor. Forumda hangi serilerin ne kadar güncelleme aldığını gördüm tam bir rezillik. Satarken allayıp pulluyorlar ama güncelleme ile ilgili en ufak bilgi yok verdikleri tek bilgi içeridesindeki android sürümü. Bu arayüz köklü bir değişime gitmediği sürece bir halt olmaz. (Samsung'un yaptığı gibi) Bugün orta sınıf telefonlar miui 12 ile gelen animasyonlar yüzünden daha yavaşlama durumuna geliyor. Bu kafada giderlerse miui 13 alacak telefonlar çöp olur.

yolcu02

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
harun
Cihazım
mi5
Konular
6
Ben de vardı o sıkıntı stok launcheri guncelleyince düzeldi (APK olarak yükledim günceli)

AKKOYUNLU

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mert Ozan
Cihazım
Poco F2 Pro
Konular
15
Ekli Dosyada Gördüğünüz Durumu Global Rom'da yaşamıştım, Eu Roma Geçtim Yaklaşık 1 Haftayı Geçti, Belki Daha Fazla Ama Böyle Bir Sorunu Yaşamıyorum. Aşırı Derecede Stabil Bir Şekilde Uygulamalar Açılıp Kapanıyor. Bu Sorunu Oneplus telefonumda da Yaşamıştım bu yüzden Android kaynaklı oldugunu düşünüyordum ama Eu Rom da bu sorunu çözmüş olmam beni şaşırttı.

Üst Alt