Soru Uygulama açarken ekranda beliren anlamsız görüntü

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Merhaba son zamanlarda fark ettigim cihazın sistem uygulamalarına girerken uygulama açılmadan önce ekranda açtığım uygulamaya ait duvar kağıdı gibi bişey beliriyor 1sn kadar. Sonrasında uygulama açılıyor. Örneğin mi tarayıcıyı açıyorum ve direk açılması gerekirken önce ekrana içinde tarayıcının simgesinin de olduğu wallpaper tarzı bir görüntü geliyor daha sonra tarayıcı açılıyor. Hava durumunda da durum aynı. Daha önce böyle bişey yoktu garip geldi sizde de böyle mi? Bu arada 9.2.2.0 sürümünü kullanıyorum

enerqized

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
fatihgun
Cihazım
mi 6
Konular
6
Miui 10 a geçtigim gibi karşılaştığım şey.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Xee

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 6
Konular
8
Evet gerçekten de çok garip, SS veya ekran video su olsaydı, daha iyi anlaşılabilirdi
Bundan bahsediyorsunuz galiba hocam. Bi nevi renk katmislar bam diye girmek yerine uygulama açılışına hos bisey katmaya calismislar ki kullanima engel olan veyahutta rahatsiz edici bir durum degil ki artik cogu cihazda ornegin samsunglarda tarayici vs acilirken ayni sey yasaniyor bu firmaların yapmis oldugu bir yenilik olabilir.

Ekli dosyalar

• Screenshot_2018-09-16-09-15-25-757_com.android.calendar.png
    Screenshot_2018-09-16-09-15-25-757_com.android.calendar.png
    19,1 KB · Görüntüleme: 47
Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Miui 10 a geçtigim gibi karşılaştığım şey.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok garip ben 9 dayım hiç böyle olmazdı şimdiye kadar
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Geliştirici seçeneklerden animasyonları kapatıp dener misiniz?

Tamam hocam tüm animasyonları kapatıp deneyeceğim

Bundan bahsediyorsunuz galiba hocam. Bi nevi renk katmislar bam diye girmek yerine uygulama açılışına hos bisey katmaya calismislar ki kullanima engel olan veyahutta rahatsiz edici bir durum degil ki artik cogu cihazda ornegin samsunglarda tarayici vs acilirken ayni sey yasaniyor bu firmaların yapmis oldugu bir yenilik olabilir.

Evet evet tam olarak bu görüntülerden bahsediyorum hocam. Daha önce hiç böyle bişey yoktu bi zararı da yok tabiki 1 sn görünüp gidiyor. sonradan kendi kendine olmaya başlayınca konu açıp sorayım dedim garip geldi :) dediğiniz gibi firmalar göze hoş görünmesi için bunu yapmış olabilirler de ben ilk kez son günlerde karşılaştığım için anlam veremedim :)

Geliştirici seçeneklerden animasyonları kapatıp dener misiniz?

Hocam denedim bir değişiklik olmadı

Son düzenleme:
Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Galiba geliştiricilerin işgüzarlığı... Uygulamalara "splash screen" eklemişler gibi duruyor.

Hocam daha önce bu durum yoktu ilginç değilmı. Aldığımdan beri 9.2.2 deyim güncelleme yapmış ve sistem uygulamaları da güncellenmıs olsa anlardım da ilginç yahu :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hocam daha önce bu durum yoktu ilginç değilmı. Aldığımdan beri 9.2.2 deyim güncelleme yapmış ve sistem uygulamaları da güncellenmıs olsa anlardım da ilginç yahu :)

En azından uygulamanın güncellenmiş olması gerekli hocam. Sistem uygulama güncelleyicisi ile güncellenmiş olmasın?

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
En azından uygulamanın güncellenmiş olması gerekli hocam. Sistem uygulama güncelleyicisi ile güncellenmiş olmasın?

Evet hocam müzik güncellendi ama onda böyle bi durum yok. Hava durumu güncellemesini kaldırdım denemek için hala aynı daha sonra güvenlik mi video vs hiç güncellenmedı ama onlarda da bu durum var. Bi zararı yok ama insan ister istemez sorguluyor gıcık da oluyor sanki takılarak açılma hissi verdiği için :)

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Evet hocam müzik güncellendi ama onda böyle bi durum yok. Hava durumu güncellemesini kaldırdım denemek için hala aynı daha sonra güvenlik mi video vs hiç güncellenmedı ama onlarda da bu durum var. Bi zararı yok ama insan ister istemez sorguluyor gıcık da oluyor sanki takılarak açılma hissi verdiği için :)
Hocam o zaman benim varsayımım yanlış, kusura bakmayın... Başka bir şey olmalı facepalm~~

Oyla:
Üst Alt