Mod Universal GMS Doze + Enable Doze For GMS Magisk Modül

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Yaptığı halde çalışmayan kişiler altta vermiş olduğum dosyayı twrp üzerinden (gerekli izinlerin otomatik olarak verilmesi için) data/ADB/modules klasörüne atsın ve cihazı yeniden başlatsınlar

Klasöre buradan erişebilirsiniz:
doze_gms

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
1. Yöntem (tavsiye edilen) Güncel 18.10.2018
Universal GMS Doze Tüm cihazlar için geliştirilen bir Google Mobil Hizmetlerini Pil için optimize etme yöntemidir. Magisk modüllerinden indirip kurulur. Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarından, Costum romlarda Greenify uygulamasından Google Play hizmetlerini optimize ediyoruz. 2. yöntem ile aynı anda kullanılamaz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Yöntem
Bu mod ne işe yarar:

Google Play Hizmetleri her zaman arka planda faaliyetlerini yürütürken çok agresif davranıyor. Ve google'dan gelen bu ana hizmetler Stok veya Costom ROM'lar dahil bataryayı adeta sömürüyor. Bu uygulama Google play hizmetlerini arka planda pil optimizsayonu yapmamızı sağlıyor. Hem de normal çalışmaya devam ederek
Normal şartlarda Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarına baktığımızda google Play hizmetlerinin Pili iyi hale getirme mevcut değil olarak göreceksiniz. Costom Romlarda ise bu seçenek çoğunlukla kapatılmış, o yüzden Magisk uygulamasından indir seçeneğinden Greenify Modülünü flashlamamız gerekli. Greenify uygulamasını açıp resimlerdeki yolu izleyebilirsiniz.

Şimdi yine magisk uygulamasından Enable Doze For GMS Magisk Modül uygulamasını kuruyoruz. Telefonu yeniden başlatıp greenfy ygulamasından beyaz listeye girip daha önce optimize edilemeyen Google Play Hizmetlerini optimize ediyoruz

Eğer Enable Doze For GMS Magisk Modül'ü yükledikten sonra hala optimize edilemiyorsa Root yetkisi olan bir dosya yöneticisi ile system/etc/sysconfig/google.xml dosyasını açıyoruz.
XML:
<!-- GmsCore must always have network access for GCM and other things. -->
<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />
Satırını bulup 2. satıra <!--<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />--> ekleyoruz
Son hali bu şekilde olacak
XML:
<!-- <allow-in-power-save package="com.google.android.gms" /> -->
Yan Etkileri
Bilinen yan etkisi sadece Gmail de bildirim gecikmesi. Eğer düzenli olarak girip kontrol ediyorsanız sorun olmayacaktır. Diğer bulut bilidirimlerinde sorun olursa
uygulamaları beyaz listeye almanız yeterli

Yapımcı By

Greenfy nedir
Bu da yine şarj tasarrufu için kullanılan bir uygulama. Arka planda çalışan uygulamaları uyutabilirsiniz. Uyutulacak uygulamaları seçip uyut diyoruz. Uygulama Türkçe.

Greenfy diye magiskte modul bulamadim universal doze diye bsey var onu yukledim ama yine optimize edilmeyen yerde duruyor hizmetler

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
1. Yöntem (tavsiye edilen) Güncel 18.10.2018
Universal GMS Doze Tüm cihazlar için geliştirilen bir Google Mobil Hizmetlerini Pil için optimize etme yöntemidir. Magisk modüllerinden indirip kurulur. Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarından, Costum romlarda Greenify uygulamasından Google Play hizmetlerini optimize ediyoruz. 2. yöntem ile aynı anda kullanılamaz.

2. Yöntem
Bu mod ne işe yarar:

Google Play Hizmetleri her zaman arka planda faaliyetlerini yürütürken çok agresif davranıyor. Ve google'dan gelen bu ana hizmetler Stok veya Costom ROM'lar dahil bataryayı adeta sömürüyor. Bu uygulama Google play hizmetlerini arka planda pil optimizsayonu yapmamızı sağlıyor. Hem de normal çalışmaya devam ederek
Normal şartlarda Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarına baktığımızda google Play hizmetlerinin Pili iyi hale getirme mevcut değil olarak göreceksiniz. Costom Romlarda ise bu seçenek çoğunlukla kapatılmış, o yüzden Magisk uygulamasından indir seçeneğinden Greenify Modülünü flashlamamız gerekli. Greenify uygulamasını açıp resimlerdeki yolu izleyebilirsiniz.

Şimdi yine magisk uygulamasından Enable Doze For GMS Magisk Modül uygulamasını kuruyoruz. Telefonu yeniden başlatıp greenfy ygulamasından beyaz listeye girip daha önce optimize edilemeyen Google Play Hizmetlerini optimize ediyoruz

Eğer Enable Doze For GMS Magisk Modül'ü yükledikten sonra hala optimize edilemiyorsa Root yetkisi olan bir dosya yöneticisi ile system/etc/sysconfig/google.xml dosyasını açıyoruz.
XML:
<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />
Satırını bulup 2. satıra <!--<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />--> ekleyoruz
Son hali bu şekilde olacak
XML:
<!-- <allow-in-power-save package="com.google.android.gms" /> -->
Yan Etkileri
Bilinen yan etkisi sadece Gmail de bildirim gecikmesi. Eğer düzenli olarak girip kontrol ediyorsanız sorun olmayacaktır. Diğer bulut bilidirimlerinde sorun olursa
uygulamaları beyaz listeye almanız yeterli

Yapımcı By

Greenfy nedir
Bu da yine şarj tasarrufu için kullanılan bir uygulama. Arka planda çalışan uygulamaları uyutabilirsiniz. Uyutulacak uygulamaları seçip uyut diyoruz. Uygulama Türkçe.

bende google xml dosyası olmadıgı ıcın yapamadım orda power save xml vardı aynı kodu oraya yazdım fakat fastboot a dustu sondakı noktaları sızın dedıgınız sekılde degılde ordakılerle aynı yatım sanırım ondan oldu smdı aynı rom u yenıden flashlıyorum ıcındekıler sılınmesın dıye
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yaptığı halde çalışmayan kişiler altta vermiş olduğum dosyayı twrp üzerinden (gerekli izinlerin otomatik olarak verilmesi için) data/ADB/modules klasörüne atsın ve cihazı yeniden başlatsınlar

Klasöre buradan erişebilirsiniz:
doze_gms
bunu oraya attım fakat sız telefonlarda bu dosyanın eksıklıgınden dolayı vermıssınız heralde hocam bende de yok acaba system etc sysconfıg ıcıne atsak bu google xml dosyasını olurmu kı

Son düzenleme:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
bende google xml dosyası olmadıgı ıcın yapamadım orda power save xml vardı aynı kodu oraya yazdım fakat fastboot a dustu sondakı noktaları sızın dedıgınız sekılde degılde ordakılerle aynı yatım sanırım ondan oldu smdı aynı rom u yenıden flashlıyorum ıcındekıler sılınmesın dıye

bunu oraya attım fakat sız telefonlarda bu dosyanın eksıklıgınden dolayı vermıssınız heralde hocam bende de yok acaba system etc sysconfıg ıcıne atsak bu google xml dosyasını olurmu kı
Benim paylaştığım dosyayı uygulayın

ynsemrkn51

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yunus emre
Cihazım
Redmi k30 poco
Konular
70
uyguladım zaten farklı bısey yapnca fastboot a dusuyor hocam fakat senn dedgını uygulaadım ama oraya yıne google xml gelmedı ve google play hızmetlerı yne optımıze edılemıyor ve unıversal gmz doze kurulu magıskte

ve sızın dedıgınız dosyayı atınca module eklendı tabı

bıde uygulamanın ekran boyuutunu nasıl degıstırırız hocam mesela oyunu daha buyuk bır mesela 1080 degılde 2400 sallıyorum boyle nasıl acarız

Son düzenleme:

mucahitunlu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mücahit
Cihazım
Xiaomi Mi9
Konular
1
20.4 magisk sürümünde doze modülü yok bulamadım

ebeysumengu

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi 9 Lite
Meslek
Gemi Makine Müh.
Konular
8
Merhaba hocam, gms v1.8.2 sürümünü magisk ile yükledim. Optimize ediliyor fakat başka bir sorun çıkarıyor. Ayarlar>Konum'a girdiğimde çöküyor ve masaüstüne atıyor. Yapabilceğim bir şey veya önerdiğin bir sürümü var mıdır? Teşekkürler.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bende MIUI 12.0.3 yüklü android sistemi ne kadar pil kullanıyor göremiyorum bunun için ne yapabilirim

Sebastian Insane

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Xiaomi 9 pro
Konular
0
Bende güncelleme ile gelen yazılım var hocam benim derdim batarya sömürmesi sinir ediyor beni vanced pubg oynamıyorum artık ama vanced iyi batarya sömürüyor bana yardımcı olabilirmisiniz, pcyok evde şu batarya sömürmesini bir tık düzeltsem memnun olucam 2103 güncellemesi batarya düşmanı tam. Nefret ettirdi kendinden miui. Teşekkürler.

savioranqel68

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ugurcan
Cihazım
Mi 9T PRO
Meslek
Sağlık Teknikeri
Konular
42
Bende güncelleme ile gelen yazılım var hocam benim derdim batarya sömürmesi sinir ediyor beni vanced pubg oynamıyorum artık ama vanced iyi batarya sömürüyor bana yardımcı olabilirmisiniz, pcyok evde şu batarya sömürmesini bir tık düzeltsem memnun olucam 2103 güncellemesi batarya düşmanı tam. Nefret ettirdi kendinden miui. Teşekkürler.
14.21.54 kullanmanızı tavsiye ederim ayrıca MicroG varsa kaldırın.

Üst Alt