Mod Universal GMS Doze + Enable Doze For GMS Magisk Modül

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
1. Yöntem (tavsiye edilen) Güncel 18.10.2018
Universal GMS Doze Tüm cihazlar için geliştirilen bir Google Mobil Hizmetlerini Pil için optimize etme yöntemidir. Magisk modüllerinden indirip kurulur. Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarından, Costum romlarda Greenify uygulamasından Google Play hizmetlerini optimize ediyoruz. 2. yöntem ile aynı anda kullanılamaz.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Yöntem
Bu mod ne işe yarar:

Google Play Hizmetleri her zaman arka planda faaliyetlerini yürütürken çok agresif davranıyor. Ve google'dan gelen bu ana hizmetler Stok veya Costom ROM'lar dahil bataryayı adeta sömürüyor. Bu uygulama Google play hizmetlerini arka planda pil optimizsayonu yapmamızı sağlıyor. Hem de normal çalışmaya devam ederek
Normal şartlarda Stok Romlarda Pil kısmından sağ üstteki üç noktaya tıkladığımızda Pil optimizasyonlarına baktığımızda google Play hizmetlerinin Pili iyi hale getirme mevcut değil olarak göreceksiniz. Costom Romlarda ise bu seçenek çoğunlukla kapatılmış, o yüzden Magisk uygulamasından indir seçeneğinden Greenify Modülünü flashlamamız gerekli. Greenify uygulamasını açıp resimlerdeki yolu izleyebilirsiniz.

Şimdi yine magisk uygulamasından Enable Doze For GMS Magisk Modül uygulamasını kuruyoruz. Telefonu yeniden başlatıp greenfy ygulamasından beyaz listeye girip daha önce optimize edilemeyen Google Play Hizmetlerini optimize ediyoruz

Eğer Enable Doze For GMS Magisk Modül'ü yükledikten sonra hala optimize edilemiyorsa Root yetkisi olan bir dosya yöneticisi ile system/etc/sysconfig/google.xml dosyasını açıyoruz.
XML:
<!-- GmsCore must always have network access for GCM and other things. -->
<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />
Satırını bulup 2. satıra <!--<allow-in-power-save package="com.google.android.gms" />--> ekleyoruz
Son hali bu şekilde olacak
XML:
<!-- GmsCore must always have network access for GCM and other things. -->
<!-- <allow-in-power-save package="com.google.android.gms" /> -->
Yan Etkileri
Bilinen yan etkisi sadece Gmail de bildirim gecikmesi. Eğer düzenli olarak girip kontrol ediyorsanız sorun olmayacaktır. Diğer bulut bilidirimlerinde sorun olursa
uygulamaları beyaz listeye almanız yeterli

Yapımcı By

Greenfy nedir
Bu da yine şarj tasarrufu için kullanılan bir uygulama. Arka planda çalışan uygulamaları uyutabilirsiniz. Uyutulacak uygulamaları seçip uyut diyoruz. Uygulama Türkçe.

Son düzenleme:

dexmortik

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burak emre
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
3
Google Play'de hizmetlerini iyi hale getir dedikten sonra "Agresif Doze ( deneysel)" bunu aktif hale getirelim mi

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
Google Play'de hizmetlerini iyi hale getir dedikten sonra "Agresif Doze ( deneysel)" bunu aktif hale getirelim mi
Gerek yok hocam Greenfy uygulamasını sadece Costom romlarda Pil optimizasyonlarını görebilmek için paylaştım. Global Rom kullanıyorsanız greenfy uygulamasına gerek yok. Yine de kullanıp kullanmamak size kalmış

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
İsocan01 miui'da arka planda çalışan uygulamaları nerden görebilirim? yardımcı olabilir misin?

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
İsocan01 miui'da arka planda çalışan uygulamaları nerden görebilirim? yardımcı olabilir misin?
Ayarlar-yüklü uygulamalar-Sağ üst üç nokta-sistem uygulamalarını göster diyin. yanında yeşil nokta nokta daire olan uygulamalar çalışan uygulamalardır

tanertuna2687

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
taner
Cihazım
redmi note 6 pr
Konular
27
Ayarlar-yüklü uygulamalar-Sağ üst üç nokta-sistem uygulamalarını göster diyin. yanında yeşil nokta nokta daire olan uygulamalar çalışan uygulamalardır
bahsettiği şekilde kontrol ettiğimde google play hizmetlerinin yanında da yeşil işaret var içerisine giriş yaptığımda "zorla durdur" ibaresini görüyorum. bu optimize edilemediği anlamına mı gelmektedir? ona göre system/etc/sysconfig/google.xml dosyasını düznleme yöntemini uygulayacağım.

ClassiCTR

▂▃▅▆▇██▇▆▅▃▂
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Mi 9T [Davinci]
Konular
181
bahsettiği şekilde kontrol ettiğimde google play hizmetlerinin yanında da yeşil işaret var içerisine giriş yaptığımda "zorla durdur" ibaresini görüyorum. bu optimize edilemediği anlamına mı gelmektedir? ona göre system/etc/sysconfig/google.xml dosyasını düznleme yöntemini uygulayacağım.
Hayır hocam ekranı açtığınız zaman zaten uyanacaktır uygulama. Çalışması gerektiği zaman çalışacak yani. Siz anlattığım gibi google play hizmetlerini iyi hale getir dediyseniz olay bitmiştir

Üst Alt